Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar – Öksürük Şikayetinde

Öksürük, hem rahatsız edici hem de iş ve sosyal yaşantınızı olumsuz etkileyebilen bir semptomdur. Ancak doğru tedavi ile bu rahatsızlık kısa sürede atlatılabilir. “Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar – Öksürük Şikayetinde” başlıklı bu yazımızda, Kreval öksürük şurubunun etkilerinden, kullanıcı yorumlarına kadar birçok detaya değiniyoruz. ifdiyeti.com olarak, sizlere öksürük sorununda bu şurubun nasıl bir çözüm sunabileceğini net ve anlaşılır bir dille sunuyoruz. Hadi, gelin bu şurubun öksürüğe karşı etkilerini ve kullanıcı deneyimlerini birlikte inceleyelim!

Kreval Nedir ve Ne İşe Yarar?

Butamirat sitrat etkin maddesini içeren Kreval, şurup formunda bir ilaç olarak piyasaya sürülmektedir. Bal rengi cam şişede dereceli ölçeği ile birlikte satılır. Kreval öksürük şurubu kullananlar bu şurubun çeşitli öksürük şikayetlerine iyi geldiğini ifade etmektedir. Bu nedenle öksürükle ilgili şikayetlerinizde Kreval öksürük şurubunu kullanmanız iyi gelebilir.

Şurup formundaki Kreval, pek çok nedenden dolayı meydana gelebilen öksürüğün tedavisinde kullanılır. 100 ve 200 ml olmak üzere iki farklı forma sahiptir. Kreval, öksürük baskılayıcı ilaçlar içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle öksürük gibi bir şikayetiniz varsa Kreval kullanımı önerilebilir. Kreval öksürük şurubu kullananlar, öksürüğün yarattığı çeşitli sorunlardan da kurtulabilirler.

Kreval Nasıl Kullanılır?

Şurubun kullanım dozu ve sıklığı, farklı yaş gruplarına göre değişiklik gösterir. 6 ila 12 yaş arasındaki çocuklar için önerilen doz günde 3 defa olmak üzere 2 ölçektir (10 ml). 12 yaş ve üzeri ergenlerde ise günde 3 defa olmak üzere 3 ölçektir. Yetişkinlerde ise günde 4 defa olmak üzere 3 ölçektir. Dozu ayarlamak adına kutu içerisindeki dereceli ölçeği kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Forziga 10 mg Kullananlar Yorumları - Kan Şekeri

Eğer doktorunuz aksini söylememişse, ilacı maksimum bir hafta kullanın. Bir haftanın sonunda ilacı bırakmanız önerilir. Eğer bir hafta sonunda ilacın etkisini göstermediğini hissediyorsanız doktorunuzla mutlaka iletişime geçin.

Kreval öksürük şurubu kullananlar ilacı aç veya tok karnına alabilir. Ancak hamileliğin ilk üç ayında olanlar Kreval’ı kullanılmamalıdır. Eğer emziriyorsanız ya da hamileyseniz, ilacı kullanım kullanmama konusunda doktorunuzdan bilgi almanız gerekmektedir. Bu hastaların gerekmedikçe Kreval öksürük şurubunu kullanmaları önerilmemektedir.

Eğer farklı bir balgam söktürücü ilaç kullanıyorsanız, aynı anda Kreval kullanmanız önerilmez. Bu nedenle Kreval kullanmadan önce doktorunuza kullandığınız diğer ilaçları söyleyebilirsiniz. Kreval öksürük şurubu kullananlar aynı zamanda diğer balgam söktürücü ilaçlar kullanırsa, çeşitli yan etkilere maruz kalabilir. Bu nedenle ilacın diğer ilaçlarla kullanımı konusunda bilgili olmanız gerekmektedir.

Kreval Yan Etkileri Nelerdir?

Şurubun yan etkileri şunlardır:

  • Uyku hali
  • İshal
  • Mide bulantısı

Yukarıda yer alan Kreval yan etkileri, hafif yan etkileridir.Kreval öksürük şurubu kullananlar da bu şurubun uyku haline neden olduğunu ifade etmektedir. Eğer yukarıdaki yan etkileri siz de görürseniz mutlaka doktorunuza bu konuda bilgi verin.

Kreval Şurup Öksürüğü Keser mi?

İlacın temel işlevlerinden birisi öksürüğü hafifletmesi ve kesmesidir. Bu nedenle Kreval öksürük şurubu adı üzerinde öksürüğü kesmeye yarayan bir şuruptur. Ancak gereken dozda bir haftayı geçmeyecek şekilde kullanılması önemlidir. Eğer bir hafta sonunda öksürüğünü kesilmezse, mutlaka doktorunuza bu konu hakkında bilgi verin. Bu sayede öksürüğün altında farklı bir neden yatıyorsa farklı bir tedavi yöntemine geçilebilir.

Kreval Öksürük Şurubu Kaç Yakında Kullanılır?

Öksürük şurubu Kreval’ın minimum kullanım yaş 6’dir. Yani 6 yaşından küçük çocuklar için kullanımı önerilmez.

Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar Yorumları Neler?

Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar
Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar Yorumları Neler?

Öksürük şurubu Kreval kullanıcıları, şurubun gayet iyi bir tada sahip olduğunu ifade etmektedir:

  • Tadı nedeniyle bir dikişte hepsini içme isteği uyandıran şuruptur. Elbette siz doktorunuzun dediği ölçüde kullanmayı ihmal etmeyin.
  • Bronşit için doktorum yazdı bu şurubu. Şimdiye kadar içtiğim şuruplar arasında tartışmasız en iyi tada sahip olandır. İnsanın hastalıktan değil de lezzetinden içesi geliyor.
  • Madem bu kadar tatlı şuruplar yapılabiliyordu, çocukken neden bize zehir gibi şurupları içirdiler? Abartısız söylüyorum şu lezzet içtiğim hiçbir soğuk çayda yok. O denli insanın damak tadına hitap eden bir formülü var.
İlginizi Çekebilir:  Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir ?

Kreval öksürük şurubu kullananlar, ilacın öksürüğü hafiflettiğini ve öksürük nöbetlerine iyi geldiğini ifade etmektedir:

  • Gece sabahlara kadar öksürmekten ciğerlerimi parçalıyordum. Sonunda üşengeçliğimden vazgeçtim ve doktora gittim. Faranjit olmuşum. Doktor Kreval yazdı ve düzenli olarak kullanmam gerektiğini söyledi. İlk kullanmaya başladığım süreçte etkisini çabucak hissettim. Öksürüğümü yumuşattığını hissetim. Kuru öksürük kadar can yakan bir şey yoktur bilen bilir.

Kreval öksürük şurubu kullananlar, ilacın uykuya neden olduğunu ifade etmektedir:

  • Gün içerisinde ne zaman Kreval’ı kullansam aniden uyku bastırıyor. Ya başka bir sorunum var ya da şurup inanılmaz derecede uyku getiriyor. Gece sorun değil de gün boyu uykulu gezmeme neden oluyor.

Kreval öksürük şurubu kullananlar yorumları genel olarak bu şekilde. Ayrıca bazı kullanıcılar, şurubun oldukça kötü bir tada sahip olduğunu ifade etmektedir. Elbette bu durum damak zevkiyle ilişkidir.

Sonuç

Kreval Öksürük Şurubu’nun etkileri, yan etkileri ve kullanıcı yorumlarıyla ilgili bilgileri sizlere sunduk. Unutmayın, her ilaçta olduğu gibi Kreval Şurubu’nu da doktor tavsiyesi olmadan kullanmamanız gerekir. ifdiyeti.com olarak, sağlıklı ve bilinçli seçimler yapmanız için her zaman yanınızdayız. Türkiye’nin En Güvenilir Sağlık Platformu olma sorumluluğuyla, sizlere bilimsel ve nesnel bilgiler sunmaya devam ediyoruz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, değerli yorumlarınızı ve deneyimlerinizi sitemiz altından paylaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz!

Kreval Şurubunun Başlıca Yan Etkileri Nelerdir?

Uyku hali, ishal ve mide bulantısı Kreval şurubunun hafif yan etkileri arasında yer alır. Ama herhangi bir yan etki yaşanırsa, doktorunuzla iletişime geçmeniz önemlidir.

Kreval Şurup Öksürüğü Gerçekten Keser mi?

Evet, Kreval öksürük şurubunun temel işlevlerinden biri öksürüğü hafifletmektir. Ancak öksürüğün bir hafta içerisinde geçmemesi durumunda doktorunuza başvurmanız önerilir.

Diğer Makaleler:

Yorum yapın