Kolajen takviyesi, yaşlanma sonucu meydana gelen sorunlarla başa çıkmak için iyi bir yoldur. Özellikle cilt, saç ve tırnak problemlerine karşı kolajen takviyesi gerekebilmektedir. Bu durumda Collagen Forte kullanıcı yorumları takviyenin gerekli olduğunu belirtmektedir. Peki Collagen Forte hakkında ne biliyoruz? Gelin bir göz atalım.

Collagen Forte Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kolajen, insan vücudunda bulunan proteinlerden birisidir. Temel görevi, dokuları bir arada tutmak ve bağ dokuyu güçlendirmektir. Böylece cildin sıkılığını ve esnekliğini korumaktadır. Ancak yaşla beraber vücuttaki kolajen üretimi azalır. Hal böyle olunca yaşlanmaya bağlı cilt kırışıklığı ve eklem ağrıları gibi sorunlar artış gösterir.

Eğer Collagen Forte ile kolajen takviyesi yaparsanız, cildiniz sıkılığını ve esnekliğini kaybetmeyecektir. Ek olarak yaşlanmaya bağlı pek çok sorunla mücadele etmek de bir o kadar kolay olacaktır. Collagen Forte kullanıcı yorumları da bu takviyesinin çeşitli cilt sorunları nedeniyle kullanıldığını ifade etmektedir.

Kolajen, cildin daha sıkı ve nemli olmasını sağlar. Bu protein, cildin parlaklığını da korur. Bu sayede saçlar ve tırnaklar daha sağlam olur. Eğer kolajen üretimi azalırsa ve takviye alınmazsa, saç ve tırnaklarda çeşitli sorunlar baş gösterebilir. Ek olarak erken yaşlanma belirtileri de ortaya çıkabilir.

Collagen Forte tam bu noktada devreye girerek vücudun yeteri kadar üretemediği kolajeni takviye eder. Sonuç olarak cildin genç ve sağlıklı görünümü korunmuş olunur.

FaydaKolajenKalsiyum
Cildin esnekliğini artırmaEvetHayır
Kemik sağlığının desteklenmesiEvetEvet
Artrit tedavisiEvetHayır
Kas ve tendonların güçlenmesiEvetEvet
Uyku Kalitesini ArttırmaNispetenHayır

Collagen Forte Nasıl Kullanılır?

Ürün günde üç defa birer tablet şeklinde kullanılmalıdır. Düzenli kullanım, bu gıda takviyesinden alacağınız faydayı maksimum seviyeye çıkaracaktır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi 30’lu yaşlarla beraber azalan kolajen seviyesini bu şekilde desteklemek yaşlanmanın etkilerini azaltacaktır. Bu nedenle Collagen Forte kullanımı özellikle 30 yaşın üzerindeki insanlar için tavsiye edilmektedir. Eğer sizler de 30 yaşın üzerindeyseniz ve yaşlanmaya bağlı eklem ağrıları, cilt sorunları ve benzeri sorunlar yaşıyorsanız Collagen Forte kullanabilirsiniz.

Collagen Forte Kaç Ay Kullanılır?

Eğer Kolajen Forte’nin tam etkisini görmek istiyorsanız, minimum üç ay süre ile kullanmanız gerekmektedir. Üç aydan daha kısa süreli ve düzensiz kullanımda vücut yeteri kadar takviye alamayacaktır. Bu durumda Collagen Forte’nin tam etkisini görmek söz konusu olmayacaktır. Collagen Forte kullanıcı yorumları da bu takviye gıdanın düzenli olarak alınması gerektiğini ifade etmektedir.

Collagen Forte Kimler Kullanamaz?

18 yaş altı bireylerin Collagen Forte kullanması önerilmez. Zira bu yaşlarda kolajen üretimi yeterli seviyede olmaktadır. Bilindiği üzere faydası olan her şeyin fazlası zarar olacaktır. Bu nedenle sadece kolajen eksikliği yaşayan bireylerin Collagen Forte kullanması tavsiye edilir.

Hamileler, emzirenler, böbrek veya karaciğer yetmezliği olan hastalar, Collagen Forte kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır. Bu sayede kolajen takviyesinin uygun olup olmadığı ortaya çıkacaktır.

İlginizi Çekebilir:  ZMA Takviyesi'nin Erkeklerde Testosteron Üzerinde Etkisi

Collagen Forte Yan Etkileri Neler?

Kolajen kullanımı, insan sağlığına zarar vermemektedir. Bu açıdan güvenilir ürünlerle takviye yapmak sağlıklı olacaktır. Ancak kolajen takviyesi almak, vücutta bazı yan etkilere neden olabilir. Zira kolajen kullanımı sayesinde hücre yenilenmesi büyük bir artış göstermekte ve dokular canlılık kazanmaktadır. Hal böyle olunca enerji tüketimi artmakta ve kişilerde yorgunluk, halsizlik, ishal, midede ağrı ve deri döküntüsü gibi yan etkiler olabilmektedir.

Bu yan etkiler, Collagen Forte kullanımının ilk günlerinde ortaya çıkan ve hafif seyreden yan etkilerdir. Takviye kesildiği andan itibaren yan etkiler de ortadan kalkacaktır. Zaten pek çok yan etki, bir süre sonra kendiliğinden geçmektedir.

Collagen Forte kullanıcı yorumları da bu ürünün herhangi bir hastalığa neden olduğunu veya herhangi bir hastalığı hızlandırdığını ifade etmemiştir.

Collagen Forte Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

Collagen Forte Kullanıcı Yorumları
Collagen Forte Kullanıcı Yorumları

Bazı forum ve sözlük sitelerinde Collagen Forte kullanıcı yorumları şu şekildedir:

  • Çok fazla sahtesi bulunan üründür. Orijinal sitesinden alınması gerekir. Bu nedenle diğer sitelere ve reklamlara itibar etmemek lazımdır. Güzel bir üründür, düzenli kullanımda faydası görülür. Ben yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve ilk zamanlarda deri döküntüsü olmuştu. Şimdi çok daha sağlıklı hissediyorum.

Bir kullanıcı, ürünün yorgunluk ve halsizlik yaptığını belirtmiştir:

  • Tablet halini yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Kullanımla beraber aşırı derecede yorgunluk ve halsizlik oluşmaya başladı. Hücre yenilenmesinden doğan enerji ihtiyacı yüzündenmiş. Bu yüzden azaltmayı düşünüyorum çünkü günde 3 defa kullanınca ayağa kalkmaya mecalim olmuyor.

Bir diğer Collagen Forte kullanıcı yorumları ise ürünün vücuttaki kırışıklıkları iyi geldiğini ifade etmektedir:

  • Psikolojik mi bilmiyorum ancak kullanmaya başladığım günden itibaren 2 ay oldu. Bu süreçte gözaltımdaki ve çevremdeki kırışıklıklarda azalma oldu. Ayrıca ellerimdeki kuruluk da önemli ölçüde azaldı. Eskiden her gün nemlendirici kullanmak zorunda hissederken artık günaşırı kullanıyorum.

Kolajen kullanımında bir başka kullanıcı ise:

Ben kolajeni antioksidan olan astaksantin ile birlikte her gün alıyorum. 2. aydan itibaren sanki cildimde esneme gözlemledim, ama plasebo da olabilir. Günde 10 gram alıyorum, ama türkiye’de pahalı. İçerisinde bulunan glisin amino asidi içinde kolajen kullamak gerekebilir, çünkü glisin, glutatyon(güçlü antioksidan) üretiminde çok önemli bir amino asit.

C vitamini ile kolajen almak kolajenin emilimini artttır. Ben aslında bu tarz şeylere inanmasam da, uzun süreli kullamında protein değeri açısından etkili bir ürün. Dışarıdan protein tozu almak yerine bunu almayı tercih ediyorum, hem tatlandırıcı olmayanı kullanıyorum, hem de kas dokusunu destekliyor.

Collagen Forte kullanıcı yorumları görüldüğü üzere bu takviye ürünün faydalarından ve yan etkilerinden bahsetmektedir. Ancak Collagen Forte kullanıcı yorumları tıbbi tavsiye yerine geçmez. Bu nedenle net ve sağlıklı bilgi almak adına doktorunuzla iletişime geçin.

Glisin ile kolajen arasındaki ilişki nedir?

Glisin, kolajeni oluşturan amino asitlerden biridir ve glutatyon (güçlü bir antioksidan) üretiminde önemli bir rol oynar. Bu nedenle, kolajenin sağlıklı bir şekilde üretilmesi için vücutta yeterli miktarda glisin bulunması gerekir.

Kolajen almak neden faydalıdır?

Kolajen, cildin güçlü ve esnek kalmasını sağlar, kemiklerin sağlıklı olmasını destekler ve eklem ağrılarını hafifletir. Ayrıca, glisin gibi amino asitler içererek vücutta antioksidan düzeyini arttırabilir.

Diğer Makaleler: