Calcimax D3 1000 mg/880 Kullananlar – Kemik Erimesi

Kalsium ve D vitamini eksikliği başta kemik sağlığı olmak üzere, bağışıklık dahil bir çok önemli noktada problem yaratabilmektedir. Kemik erimesi dahil bir çok problemde, D vitamini, Magnezyum, Kalsiyum ve K2 gibi vitamin ve mineral eksikliği şüpheli görülmektedir.

Calcimax D3 1000 mg kullananlar, mineral ve vitamin eksikliği giderilmek amacıyla doktor tarafından reçete edilir. Kalsiyum eğer D vitamini ile birlikte alınırsa emilimi daha yüksek olduğu için Calcimax içerisinde bir miktarda D3 vitamini de vardır.

Calcimax D3 1000mg Tablet, osteopeni, osteoporoz ve iyi kemik sağlığının korunması için etkilidr. Diyetlerinden yeterli kalsiyum almayan kişilerde düşük kalsiyum seviyelerini tedavi önler.

Calcimax D3 ve D Vitamini Önemi

Vücudun kalsiyumu emmesi için D vitaminine ihtiyacı vardır. Yeterli D vitamini olmadan, kalsitriol hormonu (“aktif D vitamini” olarak bilinir) yeterince oluşturulamaz. Bu da diyetten yetersiz kalsiyum emilimine yol açar.

Calcimax efervesan tablette:

  • 1000 mg kalsiyuma eşdeğer 2500 mg kalsiyum karbonat
  • 880 IU vitamin D3’e eşdeğer 9,68 mg kolekalsiferol.

bulunmaktadır.

Calcimax genç kişilerin yanı sıra yaşlılarda da kemik erimesi ya da kalsiyum ve D vitamini eksikliği saptandığı zamanda kullanılabilir.

Sözlük ve Forumlardan derlenen Calcimax kullananların yorumları ise şöyledir de

CALCİMAX D3 1000 mg/880 Kullananların Yorumları

Calcimax D3 1000 mg880 Kullananlar

Calcimax D3 1000 mg, ilaçlar gibi hızlıca etki eden birşey değildir. Mineral eksikliğinde doktor tarafından önerilmesi dışında “etkiler” daha çok semptomların önlenmesi anlamındadır. Lakin bazı kullanıcılar tat konusunda “olumu” ve “olumsuz” şekilde ikiye ayrılmışlar.

Ben şahsen tadını seviyorum. Soğuk soğuk içiyorum ve her yemekten sonra bilgisayarın başında. Tableti suya atıyorum genelde 200-300 ml su oluyor en az hem aradan su ihtiyacım da çıksın.

Tadı gerçekten çok kötü arkadaşlar. Ben galiba doktorla konuşcam tablete başlacağım. Kalsium ve magnezyum ayrıca D3 tablet içeren bir tablet ediyorum.

Ben kemik erimesi amacıyla alıyorum ama doktorum bana K2 ve Mgnezyum ile birlikte almam gerektiğini söyledi. Şu an herhangi bir problemle karşılaşmadım ama galib kemik erimesinde kalsiyum sitrat formu daha etkiliymiş. Bilemiyorum ama K2 ve magnezyum ile desteklediğimde hafif bir enerji artışı felan gördüm arkadaşlar. Plasebo etkisi de olabilir çünkü daha kullanılanı çok olmadı.

Bunun dışında Calcimax D3 kullanan bir kişi ise:

D vitamini eksikliği için bu değil ama Devid3 Kullanıyorum arkadaşlar çünkü doktorumun benim kan değerime göre devit 3 önerdi. Calcimax arada bir alıyorum, su da çabucak eriyor. Ama D vitamininiz çok eksikse kalsium emilimi az olacağı için pek fayda etmeyeceğini söyledi dokturum. Bizde Doktor kontrolünde D vitamini yükseltmeye başladık.

Gördüldüğü üzere ciddi kalsiyum eksikliği olanlarda ayrıca D vitamini seviyesinin kontrol edilmesi önemlidir.

İlginizi Çekebilir:  Fulsac Kullananların Yorumları - İştah Azaltır Mı?

Calcimax D3 1000mg kullananlar, ortalama günlük ihtiyaçlarına yakın oranda kalsiyum alabilmektedirler. Ayrıca, kullananların bir kısmı su da tadının “iyi” olmadığını dile getirir.

Sağlıklı kemik yapısını desteklemek istiyorsanız:

  • Protein açısından zengin beslenmek
  • D, K2, Magnezyum ve Potasyum dengesini sağlamak
  • Kemik suyu ve Kolajen tüketmek
  • Polifenol açısından yüksek besinler tüketmek
  • Antrenman yapmak

gibi faktörlerde etkilir. Kemik erimesinde reçete edilen diğer ilaçlarda bulunmaktadır ama genel olarak D vitamini, Kalsiyum ve Magnezyum seviyelerini doktor kontrolünde optimize etmek en başta gelen stratejilerden biridir.

CALCIMAX D3 Aç Mı Tok Mu Kullanılır?

Calcimax, yemeklerle bir etkileşimi yoktur. İçerisinde bulunan D3, yağda çözünen vitaminler kategorisinde olduğu için yemekten sonra tüketebilir. En uygun yönergeyi doktorunuz verecektir.

Calcimax D3 1000 MG hakkında yazılanlar CALCIMAX ilaç prospektüsüden alıntılanmış yazılardır. Aynı şekilde CALCIMAX kullanıcı yorumları, sözlüklerden ve forumlarında başka kullanıcıların görüşlerinden derlenmiştir. Burada yazılan hiç bir yazı öneri niteliğinde değildir. Doktorunuzun dediği dozlar dışına çıkmayın.

UYARI: Aşırı dozda kalsiyum, böbreklerini yorarak filtrelemek için daha fazla çalışmasına neden olur. Aşırı kalsiyum semptomları arasında susama ve sık idrara çıkma gibi etkiler görültebilir. Ayrıca toksik seviyede kalsiyum hiperkalsemi, mide rahatsızlığı, mide bulantısı, kusma ve kabızlığa neden olabilir.

Sonuç

Calcimax D3 1000 Mg içerisinde etkin Madde: Vitamin D + kalsiyum karbonattır.

Özellikle kalsiyum kaybı çok olunan durumlarda reçete edilen CALCİMAX D3, kemik dokusunun kalsiyum ihtiyacını tolere edebilmesini sağlar.

Bunun dışında, ciddi D vitamini eksikliği kaynaklı kemik erimesi ve bağışıklık sistemi düşük olan bireylerde genellikle doktorlar “Devit-3” vitamini veya başka D vitamini içeren ilaçları/takviyeleri önerir.

Uzman kontrolünde yapıldığında “kemik erimesinin” önlenmesi veya semptomlarının azaltılmasında “Magnezyum” ile birlikte olumlu neticeler alındığında dair kullanıcı yorumları da mevcuttur.

Sağlıklı kemikler için yeterli miktarda kolajen açısından yüksek proteinler tüketmeli ve sigara, alkol, ve diğer zararlı alışkanlıklardan uzak durmalıyız. Spor yapmak, kemik kitlesini arttırmak için uygulanabilecek en iyi strajilerden bir başkasıdır.

Diğer makalelerimiz

Yorum yapın