Karınca Yumurtası Yağı Kullananlar – Tüy Azaltıyor Mu?

Karınca Yumurtası Yağı, istenmeyen tüyleri doğal yoldan azaltmak için geleneksel olarak kullanılan bir yağdır. Karınca yağının kullananlar, ağda ve epilasyon sonrası 10 dakika masaj yaparak cilde yedirerek kullanılır. Bunun dışında Karınca yağı yumurta yağını kullananlara göre, bu yağ uzun süreli kullanımda tüyleri azaltabilmektedir.

Peki, karınca yağı yumurta yağını kullananlar neler söylemiş? gerçekten etkili mi?

Karınca Yumurtası Yağı Nedir?

Karınca yumurtası yağının bu kadar popüler olmasının sebebi istenmeyen tüyleri azaltması veya etkilerinin yumuşatmasıdır.

Karınca yumurtası yağı ayrıca:

  • Hücre yenilenmesini arttır
  • Parlak ciltler sağlar
  • Tüy köklerinin gücünü azaltır

ve bu sayede tüylen şikayeti olanlarda etki etmektedir.

Karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır?

Ağda, cımbız ve epilasyon gibi yöntemlerle kıl köküne kadar tüyleri alın. Bölgeyi temizledikten sonra temiz bölgeye Karınca Yumurta Yağı sürüp 10 ile 15 dakika kadar masaj yapın.

Bunun dışında karınca yumurtağı yağı kullananlarda etki uzun vadeli görülmektedir. Ortalama olarak 6 ile 12 ay içerisinde düzeli karınca yağı kullanımı sonrası tüylerde %80 ile 90’a varan seyrelmeler ve azalmalar görülebilir.

Ayrıca, karınca yumurtası yağı kullanan bazı kişlerde, 4-5 günlük seaslarda dahi etkiler görülebilmektedir.

Karınca yağı, geneleksel olarak kullanılan bir epilasyon tedavisidir. İstenmeyen vücut tüylerinden kurtulmak için kullanılır. Karınca yumurtası yağı, düzenli kullanımla kıl köklerini daraltırken, saç köklerinin derinliklerine işleyerek saç köklerini aktif fazdan dinlenme fazına taşır.

Karınca Yumurtası Yağı Kullananlar Yorumları

karınca yumurtası yağı kullananlar
Karınca Yumurtası Yağı, ağda veya epilasyon sonrası tüyler tamamen azalana kadar 4 – 5 gün boyunca kullanılır.

Karınca yağı yumurtası kullananlarda etkiler farklı göstermektedir. Genel olarak bir veya birkaç kez kullanım sonucu bırakılan bir yağ olduğu görülüyor. Bir kullanıcı şöyle yorumda bulunmuş:

Bundan bir zaman önce koltuk altıma için kullanmak istedim. Karınca yağı yumurtasını günde 10 dakika masaj yaptım. Belli bir süre sonra kullandığımda %30’lara varan bir azalma meydana geldi.

Bunun dışında herkeste farklı etkiler yaratabiliyor.

Kişiden kişiye bence değişiklik gösteriyor. Annemle birlikte düzenli karınca yağı kullandık, annemde etkisi çok daha iyi oldu. Ama bende pek bi retki etmedi, bende bu sebeple kullanmayı bıraktım.

Ben bacaktaki tüylerim için karınca yumurtası yağı kullandım ve etkili oldu. Düzenli kullanımda gerçekten fark etti yani. Bacak kıllarında da incelme var. Eskiden bir yerde 10 tane çıkarsa, şimdi 5-6 tane felan çıkıyor diyebilirim

Düzenli karınca yumurtası yağı kullanan bir kişi ise fayda gördüğünü dile getiriyor.

Ben bu konuda istikrarlı hareket ettim ve 3 ay boyunca masajla uyguladım. Ortalama %70 arasında seyrelme gözlemledim. Ha, bu yağ dışında hamam otu yağını da denedim ama aynı etkiyi alamadım.

Ablam bunu kullanmıştı. Ağda yaptığı bölgeye bu yağı yedirerek sürüyordu. Etkisini 8. aydan itibaren görmüştü. Ama ablam ortalama 4-5 sene ciarında kullanmıştı. O zamanlar fiyatı uygundu, şimdi bilmiyorum.

Ayrıca, karınca yumurtası yağının kullanımında dikkat edilmesi gereken orjinal karınca yumurtası yağı olmasıdır. Karınca yumurtası yağı yerine soya yağı ve diğer yağların karışımı da olabilmektedir. Bu tarz durumlarda aynı etkiyi alamazsınız.

Özetlersek:

  • Orjinal karınca yumurtası kullanılmalı
  • 10 dakika masajla birlikte ağdadan sonra uygulanmalı.
  • Etkisi kişiden kişiye değişir, ama uzun vadede kıl köklerinde azalma meydana geldiği söylenmektedir.
İlginizi Çekebilir:  1 Tane Kortizon İğnesinden Sonra Kaç Gün Tuzsuz Yenir?

Genel olarak Karınca yumurtası yağı kullananlar tarafından yapılan yorumlar bu şekildedir. Tabi ki karınca yumurtası yağı yorumları hiçbir koşulda tavsiye içermemektedir. En doğru yönlendirmeyi doktorunuz yapacaktır.

Sonuç

Karınca yumurtası yağı, geleneksel olarak kullanımı olan bir yağdır. Teknolojinin gelişmesi sonucunda lazer epilasyonun popüler ve uygun hale gelmesi sebebiyle eskisi kadar sık kullanılmamaktadır.

Eğer sizde karınca yumurtası yağı kullanımına başlamak istiyorsanız, lütfen orjinal karınca yumurtası yağı aldığınıza emin olun. Cildinizde alerjik reaksiyon gördüğünüz anlarda ise kullanmayı kesin ve doktorunuza danışın.

Bu yağı kullananlarda tüylerde azalma ve kıl köklerinde zayıflama etkisinin uzun vadede olduğunu unutmayın.

Diğer makaleler:

Yorum yapın