Düzgün bir cinsel sağlık için, düzgün sertleşme gereklidir. Vigrande içerisinde 100 mg sildenafil sitrat içerir ve esas olarak sertleşme problemlerini ( erektil disfonksiyon ) azaltılmasında destek için kullanılır.

VİGRANDE 100 mg, fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri adı verilen bir ilaç grubuna dahildir. Bu yasade, cinsel uyarı sırasında kanın penise akımını sağlamak suretiyle etki gösterir.

Bu yazımızda Vigrande 100 mg kullananların gördükleri etkileri ilacın orjinal bilgilerine bağlı kalarak sizler için derledik.

Bu içerik %98 oranında intihal içermeyen, özgün bir içeriktir.

VİGRANDE 100 Mg Bilinmesi Gerekenler:

Vigrande 100 mg ilaç prospektusu göre.

 • Vigrande ereksiyon bozukluğu için çalışması genellikle 30 ila 60 dakika sürer. Vigrandayı cinsel ilişkide 4 saat önce alınmasında sakınca yoktur.
 • Cinsel uyarı olmadan tek başına sildenafil almak ereksiyona neden olmaz. 
 • Vigrande kullanırken görülen yan etkiler baş ağrısı, hasta hissetme, hazımsızlık ve baş dönmesidir. Birçok insanın yan etkisi yoktur veya sadece hafif etkileri vardır.
 • Nitrik asit arttıran “nitrat” ilaçları vigrande ile kombine etmeyin  Kombinasyon kan basıncınızda tehlikeli bir düşüşe neden olabilir. Nitrat alıp almadığınızdan emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

Vigrande Kullananlarda Görülen Yan Etkiler Nelerdir?

Vigrande kullananların bir kısmı altta görülen yan etkileri görebilmektedir. Bu yan etkiler, orjinal kendi prospestüsünden alınmıştır.

Çok yaygın:

 • Baş ağrısı

Yaygın:

 • Bulantı
 • Yüz kızarması
 • Ateş basmacı
 • Sindirim sorunları
 • Bulanık görme
 • Görmede problemler
 • Sersemlik
 • Burun tıkanıklığı

Vigrande kullananlarda ateş basması ve baş ağrısı gibi yan etkiler sıklıkla görülmekle birlikte aksi durumlarda mutlaka doktor bilgilendirilmelidir.

Vigrande 100 mg Kullanıcı Yorumlar

Vigrande 100 mg Kullanıcı Yorumlar

Vigrande kullananlar arasında ereksiyon bozukluklarında azalma, daha iyi sertleşme ve kan akışında gelişme görülmüştür.

Sözlüklerde veya forumlardaki yorumlarda:

Penisimi ortalama 1.5-2 saat sert hale getirmiştir. Mavi renkli şekilde minik bir haptır. Cinsel uyarılma sonucu sertleşme yapıyor.

Bir başka Vigrande 100 mg kullanıcı ise:

Ben 57.sine basmış bir erkeğim. Cinsel ereksiyonunu geliştirmek ve sertleşme problemi yaşamaya başladım. Tabi bu son zamanlarda oldu. Seksten yaklaşık 30 dakika önce 3 adet 20 mg sildenafile tablet alıyorum. Ereksiyon kalitemde artış ve sertleşmede olumlu etkiler yaşadım. Doktor kontrolünde kullanıyorum.

Ciddi bir prostat kanserinden kurtuldum. Doktorumla birlikte karar aldık ve bu ilaca başladım. Fakat, arkadaşlar bu ilacın çalışması için “uyarıcı” gerekli, sonrası kan akışı sağlanıyor. Uzun sür süredir hissetmediğim gibi kendimi ergenlik çağındaymışım gibi hissetttim haha. Ama, Vigrande kullanırken ateş basması ve hafif baş ağrıları oluyor.

Doktoruma, cinsel olarak uyarıldığımda dahi erekte olamadığımı dile getirdim. Doktor prostat muanesi yaptı, ve bana bu ilacı kullanmamı söyledi. Ve gerçekten de işe yaradı diyebilirim. Benim için iyi bir ilaç. Tavsiye edilenden fazlasını almayın.

Bunun dışında kan dolaşımındaki sorunlar, diyabet ve ilerleyen yaş ereksiyon problemler yaratabilmektedir.

38 yaşındayım ve 10 yıldan fazladır evliyim. Sertleşme problemi için doktorla iletişime geçtim ve bana sildenafil önerdi. Kullanmaya başladığımdam beri cinsel performansımda olumlu etkiler gördüm ve sertleşme problemim azaldı.

Fakat bunun yanında herhangi bir etki etmeyende mevcut:

İstenilen sonuçlarla bende görülmedi, aslında tam tersi. Ek bir bonus olarak, Bu ilaç bana kötü bir ishal verdi. Hiçbir şeye alerjim yok ama bunu bir daha almayacağım.

Bir başka yorumda ise

63 yaşında, performansta azalma ve ereksiyona ulaşma ve bazen bunu sürdürme zorluğu yaşadım. Kafadan istekliydim ama bedenim zayıftı. Doktorumla konuştum ve 50 mg dozu bana reçete etti. Etkilerini şahsen bilmiyordum. Yirmili yaşlarda gibi hissetim diyebilirim. Gerçekten etkisi harikaydı.

Vigrande kullananlarda ereksiyon problemlerinde azalma görülüyor ve sertleşmede etkili olduğu belirtiliyor. Bunun dışında ateş basması, tansiyon ve baş ağrısı en sık görülen yan etkilerden birisidir.

İlginizi Çekebilir:  Beneday Kullananların Yorumları - B12 Eksikliğinde

Vigrande 100 mg hakkında yazılanlar Vigrande‘nın resmi ilaç prospektüsüden alıntılanmış yazılardır. Aynı şekilde Vigrande kullanıcı yorumları, sözlüklerden ve forumlarında başka kullanıcıların görüşlerinden derlenmiştir. Burada yazılan hiç bir yazı öneri niteliğinde değildir. Doktorunuzun dediği dozlar dışına çıkmayın.

Vigrande 100 mg etkisi ne kadar sürer?

Vigrande 100 mg kullananlarda etkiler kişiden kişiye değişir. Kimileri uzun süre erekte kalabildiğini söylese de, bu etkiler her zaman gerçekleşmez.

Vigrande Muadilleri

Vigranda ile aynı etken maddeye sahip ilaçlar şu şekildedir:

 • SINEGRA
 • REVATIO 
 • JELIGRA 
 • DEGRA
 • COMBO

Sonuç

Ereksiyon bozukluğu fizyolojik ve psikolojik etkilere bağlı olarak gelişebilmektedir. Psikolojik etkilerde, aşırı pornografi izlemek, sexting, veya kaygı bozuklugu gibi etmenler olabilmektedir.

Fizyolojik etkilerde ise damar tıkanıkları, dolaşım sorunları ve diğer etkiler olabilmektedir. Vigrande, cinsel uyarımla birlikte kan dolaşımını arttırmak ve penis giden kan akışını iyileştiren bir ilaçtır.

Diğer makaleler:

Etiketler: