Desmont içerisindeki 10 mg Montelukast’a 5 mg desloratadin içerir ve içerisindeki etken madde alerjik reaksiyonları tedavi etmede reçete kullanılan bir ilaçtır.

Desmont kullananlar, alerji ve geniz akıntılarında azalma meydana geldiğini belirtmektedir. Ayrıca, bazı kullanıcılar “uyku” hali ve “sersemlik” gibi hisler gördüğünü dile getirmektedir. Dilerseniz Desmont kullananların yorumları ve dahası hakkında yazımıza devam edelim.

DESMONT Nedir ve Ne için Kullanılır?

Bu içerik %98 oranında intihal içermeyen, özgün bir içeriktir.

DESMONT, histaminleri baskıyalan antihistaminik ilaçtır. Vücudumuzda alerjik reaksiyonlarda histaminlerde artış gözlemlenir ve şu etkiler görülür:

  • Saman nezlesi
  • Cilt kurdeşenlerini
  • Burun akıntısı
  • Hapşırma
  • Sulu gözler

Yukarıdaki etkileri gördüğünüzde bilmeniz gereken şey kandaki histaminlerdeki artıştır. Antihistaminler, bu histamini baskılar ve semptomların giderilmesini sağlar.

Desloratadin bir steroid midir?

Bazı durumlarda alerjik semptomları tedavi etmek için steroidler de kullanılır. AMA, DESMONT bir steroid değildir. DESMONT bir antihistaminik.

Desmont ilaç kilo aldırır mı?

Desmont, kilo aldırması beklenen bir ilaç değildir. Yaygın yan etkiler arasında kilo aldırması yoktur ve metabolizmaya etki etmesi beklenmez. Beklenmeyen durumda doktorunuza haber verin.

DESMONT 5 mg Yan Etkileri

DESMONT 5 mg, hapşırma, göz yaşarması , kaşıntı ve burun akıntısı gibi alerji semptomlarını tedavi etmek için kullanılan bir antihistaminiktir.

Desmont kullananlarda görülen yan etkiler ilaç prospektusu göre:

Yaygın

  • Karın ağrısı
  • Baş ağrısı

Çok yaygın:

  • Üst solunum yolu enfeksiyonı

Yukarıdaki yan etkilerinden herhangi biriyle karşılaştığınızda doktorunuza haber vermeniz gerekir.

Desmont Kullananlar Yorumları – (Sözlükler, Forumlar)

desmont kullananlar yorumları

Desmont kullananların yorumlarını yabancı ve türkçe sözlüklerden, forumlardan ve diğer kişilerden alıntı şeklinde derledik.

Bir kullanıcısı Desmont 5 mg kulandıktan sonra alerjik reaksiyonlarda ve burun akıntısında azalma meydana geldiğini belirtmiş.

Arkadaşlar, bütün gece uyumak için mücadele ettim, ertesi gün Desmont tabletleri aldıktan sonra rahatladım. Desmont kullantıkdan ilk 30 dakika içinde ilk önce burun akıntım durdu, ardından burun yanması ve kaşınma durdu.

Burun akıntısı ve diğer alerjik reaksiyonlar vücuttaki “Histamin” etkilerinı göstermektedir. Desmont 5 mg gibi antihistaminler burun akıntı dahil kaşıntıyı ve diğer bir çok semptomun giderilmesini sağlar.

Ben 6 aydır Desmont kullanıyorum. Öksürük gibi şikayetlerim vardı, etki sağladı diyebilirim. Lakin, Desmont kullandıktan sonra 1 aydrı uyku ve sersemlik hissediyorum. Herhalde bu yan etkisi oluyor. Hep bir uyku halinde oluyorum. Zorda kaldığımda içececeğim.

Atarax gibi Desmont 5 mg’de bazı insanlarda uyku hali ve uyuklama yapabilmektedir.

Desmont’un uyku yapıp yapmadığı konusunda aslında emin değilim. Doktor bana “Alerjik rinit” için uyumadan” önce almam gerektiğini dile getirdi. Ben yatmadan önce aldığımda hafif baş dönmesi yan etkisi yaptı. Alerjik rinit için etkili gibi duruyor şu an.

Güçlü bir ilaç. Unutkanlık, mayışma, dalgınlık ve uyku hali yarattı bende. Ben günde 5 saat güçlüydüm. Ama bunu içtikten sonra 8 saat bile yetmiyor! Birde bende kabus gördürdü. Ben astım ve bronşit için kullanıyorum ama bu yan etkiler gerçekten beni düşündürdü.

Görüldüğü gibi Desmont tarzı antihistaminler, uyku halini tetikleyip “mayışık” hale getirebilir. Bu bazı insanlarda için can sıkıcı olabilmektedir. Ayrıca Desmont içeriğindeki montelukast ile çok ender bildirilen belirli yan etkiler baş dönmesi ve sersemlik yapabilir.

Doktorum geniz akıntısının azaltıması ve bahar alerjileri için Desmont önerdi. Geni akıntımda azalma oldu, ayrıca alerjik reaksiyonlarda azaldı. Lakin, merak ettiğim şey ilacı bıraktıktan sonra semptomların geri dönmesi oldu.

Son olarak desmont kullanan bir başka kullanıcı ise:

Doktorumun reçetesiyle “desmont” kullanmaya başladım. Benim nefes almamaı resmen rahatlattı. Ama çok enteresan rüyalar görüyorum, hatta kabus bile diyebilirim. Desmont bende fantastik rüyalar gördürttü. ha, iyi uyutuyor ve sonrasında kendinizi iyi de hissediyorsunuz.

Uyku vücudun onarımı ve toparlanması için elzemdir. Bazı insanlar, antihistaminlerin uyku kalitesini arttırdığını bile dile getirmektedir. Ama antihistaminleri “araç” veya “taşıt” kullanmadan önce kesinlikle ALMAMALISINIZ.

Sonuç

Desmont kullananlar genel olarak alerjik reaksiyonlarının azaldığını dile getirmektedir. Ayrıca Desmont’un içerisinde bulunan Montelukast sodyum astım hafif olduğunda reçete edilir ve kötüleşmesini durdurabilir.

Desmont kullananlarda hapşırma, kaşıntı ve burun tıkanıklığı veya akıntısı (alerjik rinit) gibi mevsimsel alerjilerinde de doktor tarafından reçete edilmektedir.

En çok görülen yan etkiler arasında ise baş dönmesi ve uyku hali görülmektedir.

Desmont hakkında yazılanlar Desmont’ın resmi ilaç prospektüsüden alıntılanmış yazılardır. Aynı şekilde Desmont kullanıcı yorumları, sözlüklerden ve forumlarında başka kullanıcıların görüşlerinden derlenmiştir. Burada yazılan hiç bir yazı öneri niteliğinde değildir. Doktorunuzun dediği dozlar dışına çıkmayın.

Diğer makaleler:

Kategori:

Etiketler: