Oroferon Kullananların Yorumları – Demir Eksikliğinde Etkili

Oroferon kullananlar ciddi demir eksikliğini önlemek amacıyla 80 mg elementel demire eşdeğer 270 mg demir II sülfat içeren ilacı kullanırlar.

Oreferon kullananlar yüksek miktarda demir mineralini ilaç hapı şeklinde alırlar. Bu sebeple Oroferon içeriğinde Demir sülfat, demir eksikliği anemisini(kansızlık) tedavi etmek ve önlemek için kullanılan bir ilaçtır.

OROFERON, vücudun oksijenin taşınmasında rol alan taşıyan sağlıklı kırmızı kan hücreleri üretmesine yardımcı olur. Kan kaybı, hamilelik veya diyetinizde çok az demir olması gibi bazı şeyler, demir kaynağınızın çok düşmesine neden olarak anemiye yol açabilir.

OROFERON Nedir ve Ne için kullanılır?

OROFERON, 30 ve 60 depo kaplı tabletlerde bulunur ve OROFERON kansızlık (anemi, kandaki kırmızı hücre sayısının düşüklüğü) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

  • Vücudun Kan kaybının neden olduğu demir eksikliğinde
  • Çocuk doğurma çağındaki kadınlarda, gelişme dönemindeki gençlerde ve ileri yaşlarda erişkinlerde görülen gizli demir yetersizlikleri
  • Hamilelik süresi, doğum sonrası, emzirme dönemi, ağır adet kanamaları, devamlı kan verme halleri gibi demir ihtiyacının arttığı durumlar.

OROFERON Depo 80 mg Aç Karna Mı ?

Oreferon kullananların çay ile birlikte bu ilacı almakta kaçınması daha iyi olur. Sebebi çay ve kahve tüketimi demir emilmesini azaltır. Bu sebeple beraber tüketilmemeli. Aynı şekilde süt, yumurta ve bakliyat ürünleri ilaçla beraber alındığında emilim oranını azaltır. Bu sebeple OROFERON kullananlar bu besinlerle birlikte almamaları gerekir.

OROFERON Ne Kadar Sürede Anemiyi Tedavi Eder?

Kansızlık ve demir eksikliği sonucu anemiyi tedavi etmek uzun süren bir süreçtir. Demir depoları yeterince dolması gerekir ve bu kişiden kişi değişmektedir. En iyi sonucu ve OROFERON ile tedavinizin ne kadar süreceği konusunda doktorunuz size bilgi verecektir. Tedaviyi erkenden bırakmayın, bu durumda anemi semptomları düzelmeyebilir.

OROFERON Kullananlarda Yan Etkiler

Oroferon kullananlarda görülen yaygın yan etkiler:

  • Ishal
  • Karında şişkinlik
  • Karın ağrıları
  • Dış rengi değişikliği(normaldir)
  • Bulantı

Bu gibi durumlarda yaygın olarak görülmektedir. Bunun dışında yaygın olmayan ama ciddi yan etkiler gördüğünüzde ilacı kesin ve doktorunuza danışın.

İlginizi çekebilir: Demir Takviyeleri Rehberi: Demirin Faydaları

OROFERON Kullananların Yorumları

Oroferon Kullananlar Yorumlar - Demir İlacı
Oreferon kullananların karşılaştığı en büyük yan etkiler arasında mide ve dışkıdaki renk değişimidir.

Oreferon gibi demir ilaçlarının tatlarından şikayet edenler olduğu gibi, bir kullanıcı “Tadı çok gerçekten çok güzel.” diye yorumda bulunmuş.

Kısa zaman önce, diplere düşen demir kan değerim için doktor reçete etti. Ben her gun aç karna bir bardak c vitamini eşliğinde tüketmeye başladım. Bende olumlu etkiler oldu, hızlı bir sekilde toparladigini soyleyebilirim. C vitaminiyle tüketilmesi emilimini arttıyor.

Bir başka yorumda, düzenli kullanımı sonucu OREFERON kullanımında kandaki demir değeri nide artış sağladığı ve demir eksikliği semptomlarda olumlu etkiler yarattığı belirtilmiş.

Ben toplam 4 ay kulllandım kan değerlerimi ölçtürdüm. Gözle görülür bir şekilde değerlerimi yükselten ilaç. Daha enerjik ve daha az yorgun hissediyorum. Çok etkisini gördüm bu ilacın. Doktor ilacı bırakmamı söyledi.

Bir başka yorumda ise şunlar belirtilmiştir.

Babam, nefes alıp vermemdeki güçlüğü farketti. Bende aşırı yorgunluk ve halizlik hali olmuşmaya başladı, ama demir ilacı sayesinde(OREFERON) kendime geldim. Gerçekten daha dincim. Yataktan kalmak ne kadar güzel bir şeymiş:)

OREFERON kullananlar demir depolarının hızlıca geri dönmeleri sonucu enerjilerinde artış ve oksijenin taşınmasında olumlu etkiler gözlemler. Bu durumda, hücrelerin enerji santralleri olan mitochondriler daha akif çalışır.

Demir eksikliği için bana reçete edilen ilaçtır. Özellikle yemekten 1 saat kadar önce kullanılması gerekiyor. Ben ilk ayımı bitirdim, şu anda depolarda hafif iyileşme oldu. 2 ayda daha kullanıp tekrar kan testi yapacağım. Oreferon bende yan etki yaratmadı ama bazen mide bulantısı oluyor. (her zaman değil ama)

Oreferon kullandıktan sonra dışkımda değişme gördüm. Doktorumla iletişime geçtiğimde bunun normal olduğunu söyledi. Bazen yüksek dozda demir almak dışkıda renk değişikliği yaratabilmektedir haberiniz olsun.

Bir başka yorumda ise Oreferon kullanımında gördüğü etkilerin ferrosanol’dan çok daha iyi geldiği belirtiliyor.

Ferritin seviyesinin düşmesi ve kronik kansızlık durumlarında ektili. Ben bunu kullandım ve ferrosanol’dan çok daha iyi geldi bu ilaç bana.

Sonuç

Demir eksikliği olan insanlarda yetersiz çalışan bir tiroid bezi nedeniyle düşük enerji seviyeleri olur. Oroferon kullananlar bu eksiklikle savaşmak için doktorlar tarafından reçete edilen bir demir ilacıdır.

Bir çok insan, oreferon kullandıktan sonra enerjilerinde artış ve halsizlik semptomlarında azalma görmüştür. Demir eksikliği özellikle kadınlarda sıklıkla görülmekle birlikte ciddi derece olduğunda zihinsel fonksiyonlarda da zarar verebilmektedir. Depresyon, Anksiyete ve diğer semptomlar demir eksikliği sonucu karşımıza çıkabilmektedir.

Oreferon kullanıldıktan sonra demir depolarını doldurur ve ferritin seviyesini etkiler. Bunun Oreferon doktor kontrolünde kullanılmalı ve aşırı demirin getirdiği yan etkiler en az indirilmelidir.

Genel olarak Oreferon kullananlar tarafından yapılan yorumlar bu şekildedir. Elbette Oreferon kullananların yorumları hiçbir koşulda tavsiye içermemektedir. En doğru yönlendirmeyi doktorunuz yapacaktır.

Diğer Makalelerimiz:

Yorum yapın