Hirudoid, yüzeysel damardaki şişlikler tedavisi ve yüzeysel morarmalarda faydalı bir jeldir. Hirudiod Forte kullananlarda pıhtı oluşumunu engelleyen, oluşan pıhtıyı azaltan ve enfeksiyonı önleyen 100 g jel içinde 445 mg etken madde mukopolisakkarit polisülfat (kondroitin polisülfat) bulunmaktadır.

Hidrudoid Forte kullananlar ayrıca ciltte oluşan zedelenmeler ve morluklarla savaş içinde kullanmaktadır. Aynı zamanda bazı durumlarda Hirudoid Forte Jel göz altı morluklarında etki sağladığı belirtilmektedir. Bu yazımızda Hirudiod jel kullananların nasıl etki yarattığından bahsedeceğiz.

Hirudoid kremi nerede kullanabilirim?

Hirudoid krem, göz altı morlukları dahil bir çok vücut morluklarının topikal tedavisinde, veya morluksuz fiziksel yaralanmalarda kullanılır.

Ayrıca, Hirudoid jel, yüzeysel damarların ve damar içindeki kan pıhtılarının iltihaplanmasında ve varisli damarların iltihaplanmasında kullanılır.

Hirudoid Forte Krem Göz Altına Sürülür Mü?

Hirudoid Forte Krem göz altında meydana gelen doku yaralanmalarında etkili olan bir jeldir. Bir çok insan göz altında oluşan morluklarda Hirudoid fortem krem kullandıklarında fayda gördüklerini dile getirmektedir.

Hirudoid Forte, bazı kişilerde cilt tahrişi yapabilir, bundan dolayı bazı uzmanlara göre dikkatli kullanılmalıdır. Eğer sizde cilt tahrişi yapıyorsa doktorunuza danışın.

Hirudoid Forte Özetle:

  • Yüzeyel flebit (toplardamarların iltihabı), •
  • Hematomlu (zedelenmiş bir damardan sızan kanın dokuda birikmesi) veya yararlanmalar(delici olmayan yaralanma veya zedelenme)

Hirudiod Forget Krem, cilde sürülür ve parmakla hafifçe yayılarak cilde yedilir. Bu işlemde günde 2-3 defa tekrarlanır; gerekli görülürse daha sık kullanılabilir.

Hirudoid Forte Jel Kullananlar Yorumları

forte jel kullananlar
Hiruoid Forte Jel, göz altında oluşan morluklarda savaşta ve vücuttaki iltihaplı yaralanmalarda faydalıdır.

Hirudoid Forte düzenli kullanılmadığında etkisini azalabilir.

Ben Hirudoid Forte Kremini araştırdım, toplamda iki şekilde bulunr. Krem ve jel. Krem olan emilimi daha iyi ciltte olur. Başarısızca gerçekleşen “damar yolu” bulamama sonucu oluşan morluklarda birebir etki sağlamıştır. Ağrıyı ve iltihabı da alır. Ben gayet memnunum.

İçerisindeki etken madde cilt tarafından emilir ve dokuya nüfuz ederek iltihabın azaltmasında katkı sağlar. Hirudoid Forte kullananlardan genellikle faydalı etkiler aldığı görülüyor.

Bana kalırsa bir mucizedir. Ayak bilediğimi haşat ettim. Sonra bir baktım ki sabah bi kalktım bilek şişmiş. İmdadima bu yetişti. Ben şahsen inanmayarak sürdüm. iki günde yalama olan bilek sapasağlam oldu. inanılmaz bir durum. Teşekkürler kendisine

Bazı kişilerde yararlı olmadığını söylemektedir.

Cerrahi ameliyat sonrası, doktorum tarafından tavsiye edilen bir krem oldu. Ama işe yaramadı diyebilirim. Ameliyattan 6 gün sonra bile halen iltihaplı ve şiş dokularım var.

Bir başka yorumda ciltteki iltihabı ve doku zedelenmelerine faydalı olduğunu belirtiyor.

Şu zamana kadar bana çok büyük fayda sağlamıştır. Özellikle dokusal ufak çaplı hasarlarda etkilidir. Ha aynı zamanda bazı insanlarda cilt kuruması yapabilmektedir.

Morluklara uyguladığımda izleri hızlıca geçiren, aynı şekilde parmaklarımdaki yaraların iyileşmesini sağlayan süper krem.

Hiruoid Forte Jel kullananlarda, özellikle göz altı morlukları için çok faydalı olduğunu ve iltihabı azalttığını da belirtmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Dropolev Şurup Ne İşe Yarar?

Hirudoid Forte Jel kullananlar genellikle delici olmayan(Künt) yaralanmalarda önerilen olağan tedavi süresi 8 ile 10 güne kadardır; yüzeyel flebit içinse 1-2 haftaya kadar olabilmektedir.

Hirudoid krem ​​varisli damarlara faydalı mı?

Hirudoid krem ​​gibi enfeksiyon önleyici kremler, varisli damarlarınızda iltihaplanma veya hassasiyet belirtileri varsa faydalı olabilir ama doktorunuz önerdiği şekilde kullanılmalıdır.

Hirudoid’in yan etkileri nelerdir?

Hirudoid Jel ve krem genellikle herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Hassas ciltlerde nadiren kızarıklık yaratabilir. Ayrıca Heparinoid krem ​​veya jeldeki bazı bileşenler, kontakt dermatit veya diğer alerjik reaksiyonlar gibi cilt reaksiyonlarına da neden olabilir.

Sonuç

Hirudoid jel krem kullananlarda belirgin bir anti-inflamatuar etki sağlanır. Bu durum kan dolaşımını aktive eder; iltihabın ve şişliklerin azalmasını teşvik eder; ağrıyı hafifletir ve etkilenen bölgedeki gerginlik hissini ortadan kaldırır.

Ayrıca cilt sürüldüğünde hızlıca cilt tarafından emilerek bağ dokusunun yenilenmesini destekler.

Hirudoid jel kremini doktorunuzun önerdiği süre boyunca almaya devam ettiğinizde, delici olmayan künt yaralanmalarda ortalama 10 güne kadar ve yüzeysel damar yüzeyinin iltihaplanması için bir ila iki hafta fayda sağlamaktadır.

Bunun dışında varisli damarlar için iki ila altı haftadır. Eğer bir haftadan fazla kullandıktan sonra herhangi bir fayda sağlamıyorsanız doktorunuza danışın.