Neruda 600 Mg Kullananlar Yorumları – Ağrı Kesici mi?

Neruda 600 Mg Kullananlar Yorumları
Neruda ağrı kesici değildir, ama şiddetli ağrılarda fayda sağladığı belirtilmiştir.

Antiepileptik ila olan NERUDA, sara (epilepsi) ve sinir dokusunun hasarına bağlı ağrı (nöropatik ağrı) tedavisinde kullanılır.

Eczaneden reçete ile alınan NERUDA 600 MG, 50 film kaplı tabletlerde muhafaza edilir. Neruda’nın esas etken maddesi ise GABAPENTİN’dir.

Neruda 600 Mg Nedir?

Neruda, sinir hasarına bağlı nöropatik tarzındaki ağrıları engellemek için yardımcı olan bir ilaçtır. Nöropatik ağrı, omurilikte yer alan sirinlerin hasarına bağlı olarak ortaya çıkan ağrı durumunda kullanılır. Bu ağrılar arasında:

 • Sıcaklık
 • Zonklama
 • Çarpıntı
 • Ateş
 • Bıçak saplanma hissi
 • Kramp girmesi
 • Hissizlik
 • Batma

gibi çeşitli semptomlar gösterebilir. NERUDA 600 ayrıca epilepsi nöbetleride de doktor tarafından reçete edilir.

Gabapentinin çalışma mantığında beyindeki anormal elektriksel aktiviteyi azaltarak nöbetleri durdurduğu düşünülmektedir.

Gabapentin bir ağrı kesici midir?

Hayır, Gabapentin yaygın olarak bazı sinir ağrılarını azaltmak veya tedavi etmek için kullanılır, ancak bir opioid veya ağrı kesici olarak adlandırılmaz, daha çok antikonvülsan bir ilaç olarak sınıflandırılır. Bazı insanlarda Gabapentin rahatlama, sakinlik ve öfori duyguları üretebilir.

Neruda 600 Mg Kullananlar Yorumları

Neruda, kesinlikle alkolle birlikte alınmamalıdır. Neruda kullananların yaptığı yorumlara bakılırsa kötü yan etkiler yaratmıştır. Örneğin bir kişi alkol ile aldıktan sonra:

biraz alkolle içtim ve ellerim ayaklarım kesilmiş hale geldi sanki dünyayı içmişim gibi kafa yaptı. ben bunu günde üç adet içersem olacakları düşünemiyorum. kullandığım 600mg. şimdilik etkiler bu kadar.

Azıcık alkolle içtim, içmez olaydım. Ellerim, ayaklarım kesildi sanki, dünyayı içmişim gibi kafa yaptı. Neruda 600 mg ile resmen negatif etkiler aldım alkolle.

Şiddetli bel ağrıları bir çok kişi için ızdırap verici olabilir. Ağrı kesicilerin etki etmediği yerlerde Neruda kullanan bir kişi olumlu etki aldığı görülüyor.

Benim Şiddetli bel ağrım vardı, doktor neruda 600 reçete etti. Faydası oldu mu? Oldu. Tabi, ben fizik tedaviyede gıdıyordum ozaman.

Aynı şekilde Neruda kullanan bir kişi direk “ağır” bir ağrı kesici etkileri olduğu belirtiyor.

Neruda agir bir ilactir haberiniz olsun ve ağrıları hissetmemenizi saglayabilir.

Neruda İlaç (300mg, 600mg) Yan Etkileri

Neruda Beyaz-krem renkte haplar halinde 300, 400,600 ve 800 mg şeklinde formları vardır. Neruda’nın yan etkileri her biz doza oranla farklı etki etmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir – Bunu Yapmayın!

Neruda ilaç başlangıç aşamasında 300mg kullanılır, ve Neruda’yı kullananlarda bu etkili olmazsa doktorounuz 600 mg ve 800 mg dozlar halinde uygulama gerçekleştirebilir. Genel olarak yan etkileri şu şekildedir:

Çok yaygın yan etkiler

 • Beyaz kan hücresinde düşme(Viral Enfeksiyonlar)
 • Yorgunluk, Sıcaklık basması
 • Uykuya eğilim
 • Baş dönmesi
 • Yürüme bozukluğu

Neruda kullanımının ani olarak kesilmesinden sonra görülen yan etkiler:

 • Endişe
 • Uyuma güçlüğü
 • Bulantı
 • Ağrılar
 • Terlemeler
 • Gögüş bölgesinde sıkışma hissi

Bu belirtileri farkettiğiniz direk doktorunuzla iletişim halinde olun. Bu ilacın kullanımı düzgün bir şekilde takip etmek önemlidir. Bunların dışında daha ağır yan etkiler (Açıklanamayan morarma/kanama, Halüsinasyon görme) gibi etkilere maruz kaldığınızda direk ilacı kesin ve en yakın hastaneye gidin.

Neruda 600 mg kafa yapar mı?

Neruda’nın yaygın yan etkilerinden birisi sersemlik, uykuya eğilim ve halsizliktir. Bunun yanında, Neruda’nın etken maddesi Gabapentin bazı bireylerde rahatlama, dinginlik ve öfori duyguları üretebilir.

Sonuç

Neruda teknik olarak ağrı kesici olmasa da,içeriğinde bulunan Gabapentin sinir hasarına bağlı nöropatik ağrıların hafifletilmesi ve epilepsi nöbetlerini kontrol altına almak için kullanılır.

Son olarak mide asici azaltıcı ilaçlarla NERUDA’yı aynı anda ALMAYINIZ. Bunun sebebi NERUDA’nın mideden emilimi azaltabilirsiniz.

Genel olarak Neruda 600 mg kullananlar tarafından yapılan yorumlar bu şekildedir. Elbette Neruda yorumları hiçbir koşulda tavsiye içermemektedir. En doğru yönlendirmeyi doktorunuz yapacaktır.

Diğer Makalelerimiz:

“Neruda 600 Mg Kullananlar Yorumları – Ağrı Kesici mi?” üzerine bir yorum
 1. neruda 600 mg kullandım bir yıl gibi saçlarımı döktü ilacı kolaylıkla bırakamıyorum bagımlılık yaptı çok tehlikeli hap neden bu yan etkisi iyi araştırmadan piyasaya sürülüyor insan sagligı bu kadar ucuz ilaç seni uyuşturuyo o kadar tedavi ettiği yok gündüz çok uyku yapıyo bu yüzden araba kazasıda yaptım bir anda gözlerin gidiyo çok tehlikeli bir ilaç

  Yanıtla
Yorum yapın