Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları – Etkili Antibiyotik

Biteral 500 mg kullananlar
Biteral 500 Mg idrar yolları ve vajina enfeksiyonlarda tercih edilen bir antibiyotiktir.

BİTERAL, yüksek antibakteriyel ve parazitlere karşı etkili olan, içeriğinde etken madddesi bulunan ornidazol açısından zengin bir ilaçtır.

BİTERAL’in her bir tablet içerisinde ortalama 500 mg ornidazol etken maddesini içermektedir. Kadınlarla sıklıkla görülen, vajina iltihaplarının önlenmesini ve zararlı bakterilerle savaşması gibi özellikleri vardır.

Biteral Nedir?

Biteral 500mg Tablet, birçok bakteriyel ve paraziter enfeksiyonun tedavisine yardımcı olan bir antibiyotik ilaçtır.

Biteral antibiyoti erkeklerde ve kadınlarda işe yaramaktadır. Kadınlarda idrar yollarında ve vajina bölgesinde iltihaplanma daha sık gerçekleştiği için kadınlnar tarafından kullanılsa da, erkeklerde kullanabilir.

Biteral Ne İçin Kullanılır?

  • Ornidazol, güçlü bir antibiyotik etki yaratır ve idrar bölgesindeki iltihaplanma ile savaşır.
  • Biteral 500 mg, Biteral, Bacteroides ve Clostridium türleri bakterilerilerde etkilidir.
  • Bazı durumlarda ishalli karın spazmı tedavisinde yardımcı olabilir

Biteral 500 mg kullananlar, vajina iltihaplanmasında fayda görmektedirler.

Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları

Biteral 500mg kullananların yorumuna bakıldığında enfeksiyonlarda etkili olduğu görülüyor. Ayrıca bir Biteral kullanıcı şöyle şeyler söylemiş:

2-3 gündür kullanıyorum. Her Biteral kullandığımda, karnımda “guruldamalar” hissediyorum. İyi güzel, işe yarıyor da, bu karnımdaki olan olay nedir?

Biteral’in bu etkisinin kalın bağırsakta zararlı bakterilerin öldürülmesinden kaynaklı olduğu ve onikiparmak bağırsağından Giardiasis parazitinin temizlenmesinden dolay olabilir. Biteral kullananlarda özellikle bağırsaktaki patojen bakterilerin ölmesinden kaynaklı bu tarz semptomlar yaşayabilir.

Biteral kullananlarda uyku getirdiği de rapor ediliyor. Mesela bir kullanıcı, Biteral kullandıktan sonra uykusunun geldiğini söylüyor.

Dişimdeki iltihaptan dolayı kullanıyorum, ama beni inanılmaz uyutuyor. Resmen uyku modundayım. Biteral kullandığım zamanlardaki uyku gerçekten fazla.

Gördülüğü üzere Biteral’ı özellikle ciddi efor sarfeden zamanlar öncesi almamak gerekir.

Bağırsaktaki enfeksiyon için kullandım, ama 1 tablet sonucunda baş dönmesiy ve uyku hali geldi. O kadar uyumuşum ki, çalan kapıyı duyamardım. Ama faydasını görüyorum da diyebilirim. Uyumadan önce baya halsizdim, şimdi ise daha iyiyim.

Biteral kullananların yorumları hemen hemen böyle. Umarım faydalı olmuştur.

İlginizi Çekebilir:  Misol Kullananlar ve Yorumları - Uyku Yapar mı?

Biteral 500 Mg Yan Etkileri

BİTERAL kullananlarda yan etkiler şu şekilde gerçekleşebilir:

  • Uyku hali
  • Baş dönmesi
  • Titreme
  • Vertigo
  • Geçici bilinç kaybı

gibi istenmeyen yan etkiler görülebilir. Eğer bunlardan birisi veya bir kaçı gerçekleşiyorsa ilacı bırakıp en yakın hastaneye gitmelisiniz. Biteral’ın bir antibiyotik olduğunu unutmayın ve aşırı kullanımlardan kaçının. Aşırı kullanımlarda bağırsaktaki yararlı bakterileri de azaltır.

Biteral ilaç Fiyatı Ne Kadar?

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı :78.79 TL
Barkod :8699525094681
Fiyat geçerlilik tarihi :09.07.2022
Biteral’ın 2022 yılının Temmuz Ayındaki Fiyatı

Sonuç Olarak

Genital bölgedeki vajinal enfeksiyonlarda tercih edilen Biteral 500 mg, bir çok kişiye faydalı olmuştur. Bazı durumlarda ise Diş Apseleri için de kullanılmaktadır. Ayrıca bu ilaç kalın bağırsakta oluşan zararlı bakteri cinsleriyle de savaşmaktadır.

Çok miktarda antibiyotik kullanımı bağırsak florasında dengesizlik yaratır ve faydalı bakterilere zarar verir. Bu sebeple dozundan fazla tüketilmemelidir. Biteral kullananların yorumlarında en dikkat çarpan ise aynı Atarax gibi uyku halini getirmesidir. Biteral kullancaksanız bu durumda dikkat edin.

Biteral 500 mg 10’luk kapsülle gelmektedir ve en iyi saklanma koşulu olarak 25 derece altındaki oda sıcaklığında saklamalıdır.

Genel olarak Biteral 500 mg kullananlar tarafından yapılan yorumlar bu şekildedir. Elbette Biteral 500 mg yorumları hiçbir koşulda tavsiye içermemektedir. En doğru yönlendirmeyi doktorunuz yapacaktır.

Diğer Makalelerimiz:

Yorum yapın