Stilizan 1 mg Kullananlar Yorumları – Dopamine Etkisi

Stilizan 1 mg Kullananlar Yorumları

Stilizan, içeriğindeki Trifluoperazin etken maddesiyle özellikle Huzurluk, kaygı bozuklukları, depresyon gibi durumların tedavisinde tercih edilen bir ilaçtır.

Stilizan 1 mg Esas olarak, beyindeki “dopamin” etkisini azaltarak hücreleri etkiler. Bu sebepten uzun vadeli kullanımlar dışındaki kısa vadeli kullanımlara daha uygundur.

Stilizan kullananların yorumları hakkında detaylı bilgilere bir göz atalım.

Stilizan 1 mg Nedir?

Stizilan içeriğinde “Trifluoperazin” erken maddesi sayesinde dopamin reseptörlerine etki ederk şizofreni semptomlarını tedavi etmek için kullanılır. (rahatsız edici veya olağandışı düşünmeye, hayata ilgi kaybına ve güçlü veya uygunsuz duygulara neden olan bir akıl hastalığı).

Trifluoperazin beyindeki postsinaptik mezolimbik dopaminerjik D1 ve D2 reseptörlerini bloke eder; ve bu etken madde, diğer ilaçlardan yardım almayan kişilerde kaygıyı tedavi etmek için kısa süreli olarak da kullanılır.

Stilizan antipsikotikler ilaçlar kategorisinde olup, daha net düşünmenize, daha az gergin hissetmenize ve günlük yaşamda yer almanıza yardımcı olur. Ayrıca saldırgan davranışı ve kendinize/başkalarına zarar verme isteğini azaltabilir.

Stilizan 1mg Kullananların Yorumları

Stilizan kullananlar yorumlarını arasında etkili olduğu görülüyor. Stilizan 1 mg, 2mg ve 5mg şeklinde bulunmaktadır. Genel olarak 1mg şeklinde kullanılsa da, 2mg’lık ve 5mg’lık dozlarda kullanılır.

Stilizan kullananların genellikle uykusu geldiği dile getiriliyor.

Lacivert renkli minik bir hap. Paxera ile birlikte uyku sürem arttı. Bazen ayakta bile uyuduğum oluyor. Önceden uykum gelmezdim, şimdi masa, sandalya, bank, koltuk her yerde uyuyorum. Hatta sınav kağırları okurken, tahtade ders anlatırken, sohbet ederken. Abarttığımı düşünmeyin lütfen.

Dopamin reseptörleri üzerinde etki etmesi Stilizan kullanıcılarını uyku haline yatkın getirmiş olabilir.

Stilizan 1mg esnetmekten yoruyor adamı. Kafamı taşıyamıyorum uykudan. kullanırken uzun yola çıkılmamasını tavsiye ediyorum. Bünye pamuklaşıyor, kadife gibi oluyor, misss.

Ayrıca bir kullanıcı kriz anlarında fayda sağladığı ve stresli durumda etki ettiğini belirtmiş.

Benim kriz anımda karar vermeme yardım oldu. Resmen hayat kurtarıcı. Doktorunuz tarafından önerildiği takdirde, etkili olabilir.

Bunun dışında hiç bir etki görmeyenlerde mevcut.

Ben kullandım, ama hiç bir işe yaramadı bende.

Genel olarak bakıldığında Stilizan kullananlar sakinleştiri etkiler gördüğünü, agresif davranışlarının azaldığını ve uykuda fayda sağladığını belirtmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Nootropil Kullananların Yorumları

Stilizan 1 mg 30 Draje Fiyatı

Eczanelerde bulunur ve 2022 yılı itibari fiyatı: STILIZAN 1 mg 30 draje 20.35 TL’dir.

İlacı reçetesiz kullanmayı ve ilacın açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın.

Stilizan 1 mg 30 Draje Yan Etkileri

Yan etkiler kişiden kişiye değişmekle birlikte STİLİZAN ile alkolün birlikte alınması aşırı uyku haline neden olabileceğinden, STİLİZAN ile birlikte hiç alkol alınmamalıdır.

STİLİZAN 1mg veya farklı dozları kullanırken aç veya tok karnına alınabilir.

 • Kilo alımı
 • İştahsızlık
 • Sersemlik
 • Aşırı uyku halleri

semptomlar görülmekle birlikte, daha ileri seviyelerde görülen yan etkiler arasında:

 • Anafilaksi (dudaklarda, dil ve göz kapaklarında şişme, nefes alamama, döküntü, kaşıntı gibi şiddetli alerjik reaksiyon),
 • Toplar damar tıkanıklığı (derin ven trombozu) veya akciğer embolisi (akciğerdaki
  damarlardan birine bir pıhtı gelerek tıkaması sonucu ansızın soluksuz kalma hissi, soluk
  alırken göğüste ağrı, baygınlık hissi, öksürükle kanlı balgam çıkartma, nabızda
  hızlanma gibi belirtiler ile ortaya çıkabilir)
 • Kas ağrısı ile seyreden iskelet kasının tahrip olması

Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür ama hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, STİLİZAN’a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Bunları görmeniz halinde, STİLİZAN’ı kullanmayı bırakın ve DERHAL
doktorunuza bildiriniz

Sonuç

Stilizan gibi antipsikotik ilaçlar başta şizofreni olmak üzere psikozların tedavisinde kullanınır. Düşük dozlarda kaygı bozukluğu, depresyon ve gerginlik durumlarında fayda sağlamaktadır. Yüksek dozlarda ise Trifluoperazin etken maddesi şizofreni tedavisinde kullanılır.

Stilizan kullananlar genellikle sakinleştirici etkielr aldıklarını ve agresif tavırlarının azaldığını belirmektedir.

Diğer Makalelerimiz:

Yorum yapın