LAROXYL, depresyon belirtilerin azaltılmasında önemli etken madde olan 10 mg amitriptiline eşdeğer 11,32 mg amitriptilin hidroklorür içerir.

LAROXYL kullananlar için bu etki depresyon belirtilerinin azaltılması, özellikle endojen(bir nedene veya tetikleyici olmadığında ortaya çıkan bir depresyon türü) depresyonun tedavisinde kullanılır.

LAROXYL nedir ve ne için kullanılır?

LAROXYL depresyon gibi zihinsel/duygusal durumları tedavi etmek için kullanılır. Ruh halini iyileştirmeye, kaygı ve gerginliği azaltmaya, uyku kalitesini arttırmaya ve enerji seviyenizi dengelemeye yardımcı olabilir.

Bunun dışında etken madde olan amitriptilinin, kullananlar üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahip olabilmektedir ve bazı insanlarda uyku hali yaratabilir.

LAROXYL ilk olarak anksiyete ve depresyonu tedavi etmek için üretildi ancak düşük dozda alındığında ağrıyı, özellikle de sinirlerinize verilen hasarın neden olduğu ağrıyı tedavi etmek için de iyidir.

Bu ilaç aşırı dozlarda istenmeyen yan etkiler yaratabilir ve bazı insanlarda depresif semptomlar üzerinde etki etmeyebilir.

Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları

Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları – Uyku Yapar Mı

Depresyon, kalıcı bir üzüntü hissine ve ilgi kaybına neden olan bir duygudurum bozukluğudur. Bunun yanında majör depresif bozukluk veya klinik depresyon olarak da adlandırılır, nasıl hissettiğinizi, düşündüğünüzü ve nasıl davrandığınızı etkiler ve çeşitli duygusal ve fiziksel sorunlara yol açabilir.

Laroxyl 10 mg kullananlar yan etkilerle karşılaştığını belirtmektedir. Bunlardan bir yorumda ise “uyku halinin” sürekli olduğunu dile getirir.

Düzenli kullanilmasi gereken, bende aşırı uyku yapan ve feci uyuşturma etkisi olan bir antidepresan. Bence yesil receteyle satilmali ve düzenli kullaninca bagimlilik yapabilen bi ilaç.

Laroxyl kullananların ortak birleştiği nokta “kesintisiz” uyku olduğu yönündedir. Antidepresanların “uyku” üzerinde çalışması zorunlu değilidir, ama iyi uyku kendimizi iyi hissetmemizi ve Melatonin hormonu gibi hormonnların iyi salgılanmasını sağlayabilir.

Ağrılarım için faydalı olacağını düşünüp tekrar başladığım küçük pembe haplar. Şu an daha ikinci gunundeyim ve kendimi halıdan, koltuktan topluyorum. Olmadık saatlerde olmadık yerlerde uyuyakaliyorum.

Fakat panik atak hastalı olduğunu iddia eden bir kullanıcı, Laroxyl kulandıktan sonra semptomlarının daha kötü olduğunu dile getirmiş.

O kadar kalp çarpıntısı yarattı gib, “kalp krizi mi geçiriyorum acaba” dedirten ilaç. panik atak için verilmiş ilaç yüzünden panik atak geçirdim.

Bunun dışında baş ağrıları sebebiyle kullanan birisi Laroxyl 10mg etki etmediğini ve 25mg ile devam ettiğini dile getirmiştir. Görüldüğü gibi Laroxly kullananlar uyku ile ilgili etkilerini dile getirmektedir.

Laroxyl 10 MG Yan Etkileri

Laroxyl bırakılacaksa yavaş yavaş bırakılmalı ve bir anda bırakılmamalıdır. Bazı insanlarda “Yoksunluk semptomları” yaratabilir. Bu semptomlar arasında hasta hissetmek, keyifsizlik ve baş ağrısı, rüya ve uyku bozuklukları, sinirlilik ve huzursuzluk.

Ayrıca “Mani” veya “hipomani” (abartılı ruh hali ve/veya elasyon) tabletlerin kesilmesinden sonraki ilk hafta içerisinde görülebilir.

Laroxyl 10 mg alkol ile kesinlikle alınmamalıdır. Büyük yan etkiler yaratabilir.

Laroxyl aldıktan sonraki ilk birkaç saat içinde baş dönmesine ve uyuşukluğa neden olabilir, eğer bu durum uzun sürerse ve geçmezse doktorunuza danışın.

Laroxyl 10mg amitriptilin sisteminizde ne kadar kalır?

Amitriptilinin yarılanma ömrü ortalama 10 ila 28 saat arasındadır. Bu ilacın etken maddesinin (amitriptilin) yarısının vücudunuzu terk etmesi minumum 10 ila 28 saat sürmektedir. Genellikle, bir ilacın sisteminizden çıkması yaklaşık beş yarılanma ömrü sürer. Son dozundan itibaren yaklaşık amitriptilin vücudunuzda 2 ila 6 gün boyunca sisteminizde kalacaktır .

Sonuç

Laroxyl 10 mg, amitriptilinin etken maddeli depresyon tedavisi sebebiyle kullanılan bir ilatır. Sakinleştiric etkiler yarattığı ve uyku gibi etkiler yarattığı da kullanıcılar tarafından rapor edilmektedir.

Antidepresanlar, uzun süreli kullanımlarda bağımlılık riski oluşturabilmektedir. Bir anda antidepresanı bırakmak “çekilme” semptomları gibi semptomlar getirir.

Depresyonla doğal yolda savaşta ilaçlar dışında spor yapmak, stres yönetimi için meditasyon, omega-3 yağları tüketmek, iyi uyku ve Wim Hof nefes egzersizleri fayda sağlayabilir.

Diğer Makalelerimiz:

Kategori: