Gismotal kullananlar

Trimebutin maleat etkin maddesini içeren Gismotal, huzursuz bağırsak sendromu, sindirim bozuklukları ile mide ve bağırsakta meydana gelen çoklu belirtilerin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. 

Görünüş itibariyle beyaz renkli, bir yüzü çentikli ve yuvarlak tablet formdadır. İçerisinde yardımcı madde olarak laktoz monohidrat bulunmaktadır.

Hekim önerisine göre kullanılan Gismotal kullananların yorumları hakkında daha fazla bilgi almak için yazı sonuna göz atabilirsiniz.

Gismotal Ne İçin Kullanılır?

Esas olarak Gismotal’ın kullanıldığı durumlar şu şekildedir:

 • Huzursuz bağırsak sendromu
 • Sindirim sisteminin düzenli çalışmaması
 • Bağırsak hareketlerinde meydana gelen anormallik
 • Mide ve bağırsaklarda meydana gelen çoklu belirti
 • Fonksiyonel sindirim bozuklukları
 • Sindirim sisteminde meydana gelen ağrı

Yukarıdaki durumlarda doktorunuz sizlere Gismotal isimli ilacı reçete edebilir. Gismotal kullananlar yorumları da benzer sorunlardan şikayetçi kişilerden oluşmaktadır.

Gismotal Nasıl Kullanılır?

Yetişkinler için günde üç doz kullanımı önerilmektedir. Ancak hekim önerisine göre doz sayısında değişiklik söz konusu olabilir.

Tablet formundaki Gismotal, çiğnenmeden veya ısırılmadan bir bardak su ile alınmalıdır. Hamileliğinin ilk üç ayında olan kadınlar için kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Zira ilacın hamileler üzerindeki etkileri hakkında yeteri kadar çalışma mevcut değildir. Ek olarak emziren annelerin de Gismotal kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Eğer gereğinden fazla Gismotal alırsanız çeşitli yan etkileri görmeniz muhtemeldir. Bu durumda doktorunuza veya eczacınıza danışabilirsiniz.

Eğer doz saatinde Gismotal almayı unutsanız dengelemek için çift doz almamalısınız. Bir sonraki doz alımı saatini beklemeniz en doğrusu olacaktır. Gismotal kullananlar yorumları da bu durumu destekleyici ifadelerden oluşmaktadır.

Gismotal İshale İyi Gelir mi?

Bu ilacın kullanım amaçlarından birisi de, ishal belirtisi gösteren huzursuz bağırsak sendromu tedavisidir. Bu nedenle Gismotal, ishal belirtisi gösteren huzursuz bağırsak sendromunu tedavi ettiği durumda ishale de iyi gelebilir.

Elbette ishale neden olan duruma bağlı olarak ilacın ishale karşı etkililiği de değişiklik gösterebilir. Yani “Gismotal ishale iyi gelir mi?” sorusuna kesin bir cevap vermek doğru olmasa da, ilacın bu yönde olumlu etkisi olabileceğinden söz etmek mümkündür.

İlginizi Çekebilir:  Kilo vermek için yapılması gerekenler nelerdir ?

Gismotal Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olabileceği gibi Gismotal’da da istenmeyen etkiler söz konusudur. İlacın seyrek de olsa gösterdiği yan etkileri şunlardır.

 • Baş dönmesi
 • Uykulu hissetme

Ayrıca Gismotal, yardımcı maddeleri nedeniyle laktoz içermektedir. Eğer bazı şekerlere intoleransınız varsa bu konuda doktorunuza bilgi verebilirsiniz. Ek olarak Gismotal içerisinde yer alan etkin maddeye veya yardımcı maddelere karşı alerjiniz varsa aşağıdaki yan etkiler meydana gelebilir.:

 • Ellerde, ayaklarda, bileklerde ve yüzde şişkinlik
 • Nefes darlığı ve yutma güçlüğü
 • Deri döküntüsü
 • Baygınlık geçirmek

Eğer bu gibi yan etkiler söz konusu ise, ilacın içerisinde yer alan maddelere karşı alerjiniz olabilir. Bu durumda mutlaka ilacı keserek doktorunuza başvurun.

Gismotal Kullananlar Yorumları Neler?

Gismotal Kullananlar Yorumları
Gismotal kullananlar gerçekten de bağırsak sıkıntılarında azalma görüyor mu?

Gelin şimdi de Gismotal kullananlar yorumları nelermiş onlara göz atalım.

 • İshalken su emilimini artıran ve kabızken su emilimini azaltan bir ilaç. Bu yüzden hem ishal hem de kabızlık durumlarında kullanılabiliyor.
 • Sindirim motilitesini yani hareketlerini düzenleyen bir ilaçtır. Sindirim sorunları olanlara reçete ediliyor. İshal olduğumda sorunu ortadan kaldırmıştı.
 • Tembelleşmiş bağırsak hareketlerini düzene sokan ilaçtır. İbs (irritabl bağırsak sendromu) için kullanılmaktadır.
 • Yaklaşık bir haftadır ishal olduğum için doktora gittim ve bu ilacı verdi. Etkisi yüksek bir ilaç.
 • Bağırsak enfeksiyonu nedeniyle doktorumun reçete ettiği ilaç. Gerçekten sorunlarımı büyük ölçüde azalttı diyebilirim.

Gismotal kullananlar yorumları elbette tavsiye veya tedavi niteliğinde değildir. Bu yorumlar çeşitli sözlük sitelerinden fikir edinilmesi için derlenmiştir. Gismotal kullananlar yorumları bu konuda kullanıcı deneyimi olarak değerlendirilebilir.

Bağırsak Sağlığını Doğal Desteklemek

Bağırsak sağlığını uzun vadede olumlu alışkanlıklarla güçlendirebiliriz. Diyet ve yaşam tarzı değişikleri, faydalı probiyotikler ve stres yönetimi bağırsaklardaki semptomlrının azaltılmasında etkilidir.

Sonuç

Bağırsak hareketlerinde meydana gelen anormallik gibi durumlarda Gismotal reçete edilebilir. Gismotal kullananların yorumları ise bağırsak tembelliğinde etkili olduğu ve ishal gibi semptomları azalttığı yönündedir.

Gismotal kullananlar, ilaçtan kısa bir süre sonra etki gördüğünü ve semptomlarının azaldığını belirtiyor.

Diğer makalelerimiz:

Etiketler: