Burdock Root Krem Kullananlar – Saça Etkili Mi?

Burdock Root Krem Kullananlar

Dulavrat otu kökünden elde edilen Burdock Root Krem, cilde faydaları nedeniyle pek çok insan tarafından kullanılmaktadır. Elbette krem veya tablet olarak satılan Burdock Root hakkında yer alan bilgileri burada derleyeceğiz.

Yazımızın sonunda ise Burdock Root Krem kullananlar tarafından yazılan içeriklere yer vereceğiz. Gelin ilk olarak Burdcok Root Krem ne içi ve nasıl kullanılır göz atalım.

Burdock Root Krem Ne İçin Kullanılır?

Esasen Burdock Root Krem, nemlendirici ve besleyici bir kremdir. Burdock Root Krem kullananlar genel olarak saçlarını ve cildini güzelleştirmek amacıyla bu kremi kullanmaktadır.

İçerisindeki zeytinyağı nedeniyle hoş kokulu ve zengin bir krem olmasından dolayı Burdock Root Krem, pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir.

Kremin temel amacı, saçı şekillendirmek ve cildi nemlendirmektir. Su bazlı formülü sayesinde yağlı ciltler için uygun nemlendiriciler arasında yer almaktadır.

Burdock Root Kullananlar Bilmesi Gerekenler

Doğru Bilinenler vs Yanlış Bilinenler

Doğru BilinenlerYanlış Bilinenler
Doğal nemlendirici özelliği vardır.Sadece kuru ciltler için uygundur.
Ciltte “yağlı” bir his bırakmaz.Tüm cilt sorunlarına çözüm sunar.
İçerdiği doğal bileşenlerle cilt sağlığını destekler.Hızla etki eder, birkaç kullanımda büyük fark yaratır.
Düzenli kullanımda cilt dokusunu iyileştirir.Herkes için aynı etkiyi yaratır.
Cilt bariyerini güçlendirir.Konservatif ve kimyasal içerikli değildir, bu yüzden hiçbir yan etkisi yoktur.

Burdock Root Cream Normal Ciltlerde Kullanılabilir mi? 

Evet, Burdock Root Cream normal ciltlerde kullanılabilir. Hafif bir kremdir ve cildi nemlendirir ve yumuşatır.

Burdock Root Krem Etkileri Nelerdir?

Genel olarak Burdock Root Krem etkileri şu şekildedir:

 • Saçları şekillendirmede etkilidir ve doğal yapısını bozmaz.
 • Su bazlı formülü sayesinde yağlanma yapmadan nemlendirir.
 • Saç derisini besler ve yumuşatır. Bu sayede pürüzsüz bir görünüm kazandırır.
 • Sivilce ve akne gibi durumlarda kullanılmaktadır.
 • Sedef, egzama ve çeşitli yanıklarda kullanılmaktadır.

Görüldüğü üzere Burdock Root Krem etkileri bu şekildedir. Aynı zamanda krem içeriğinde paraben, sülfat ve buna benzer yaygın zararlı maddeler bulunmamaktadır. Dulavrat otu kökünden elde edildiği için cildin doğal dengesini korumakta ve beslemektedir.

Burdock Root Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Elbette kremi doğru kullanmazsanız bazı durumlarda yan etkilere neden olabilir. Burdock Root Krem yan etkileri genel olarak şöyle:

 • Cilt üzerinde kaşıntı veya kızarıklık oluşturabilir.
 • Göze teması sonrasında gözde yanma meydana gelebilir.
 • Açık yara veya yanık üzerine kullanılması çeşitli sorunlara neden olabilir.

Yukarıdaki yan etkiler nedeniyle kremin dikkatli kullanılması gerekir. Ek olarak Burdock Root Krem 12 yaş altındaki çocuklarda doktor onayı ile kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra hamileler ve emzirmekte olan anneler de kremi kullanmadan önce doktor onayı almalıdır.

Şimdi de Burdock Root Krem kullananlar tarafından yazılan mesajlara göz atalım.

Burdock Root Krem Kullananlar

Burdock Root Krem Kullananlar
Burdock root krem genellikle cilt ve saç için kullanılmaktadır.

Çeşitli forum ve sözlük sitelerinde Burdock Root Krem kullananlar neler yazmış bir göz atalım:

Ben deri iltihabı ve egzama gibi problemler için Burdock Root krem kullanıyorum. Dulavrat otu kökünden elde edildiği için doğal bir üründür.

Burdock root kullanıp memnun kalanlar birbirlerine de tavsiyeler vermektedr.

Tavsiye nedeniyle kremi satın aldım. Yüze etkisi beni şaşırttı. Cildimi gerginleştirdi diyebilirim. Ancak ilk kutu bitmek üzere, ikinciye geçeceğim. Uzun bir süre aksatmadan kullanmak gerekiyor.

Doğal ve nemlendirici etkiye sahip bir krem. Saça olan etkilerini pek göremedim ancak yüzüme iyi geldiğiniz söyleyebilirim. Tabii daha yeni başladım kullanmaya o yüzden de olabilir.

Bu kremi özellikle hassas cildimi güçlendirmek için alıyorum. Zaten internette ph dengesini felan koruduğunu söylüyor. Benim cildim problemli. Nemlendirici özelliği var ve yağlı his bırakmıyor.

Bilmiyorum ama bu kremi kullandıktan sonra saçlarımın kuruluğu ve matlığı gitti gibi. Saçlarım daha yumuşak hale geldi.

Başka yorumlar ise Dulavrat oyu olan Burdock Root yorumu şu şekildedir:

Ben bunu kullandım ve cildi çok güzel yumuşacık yapıyor. Ama kırışıklık giderme konusunda henüz bir değişiklik gözlemlemedim diyebilirim.

Yukarıda yer alan Burdock Root Krem kullananlar tarafından yapılan yorumlar tavsiye yerine geçmez. Sadece okuyucuya fikir vermesi açısından derlenmiştir. Burdock Root Krem kullananlar tarafından yapılan yorumları kullanıcı deneyimi olarak değerlendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Avelox Kullananların Yorumları

Burdock Root Krem Nasıl Kullanılır?

Kremi sürmek istediğiniz yeri öncesinde temizlemeniz gerekmektedir. Daha sonra avuç içine bir miktar kremi sıkın ve hafif bir şekilde ıslatarak cildinize sürün. Dilerseniz saçlarınıza da aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

Cildinize uyguladıktan sonra kremin cilt tarafından emilmesini beklemeniz gerekir. Saça uygulandığında ise bir süre sonra saçınıza şekil verebilirsiniz.

Burdock Root Krem günde iki defa kullanılabilir. Düzenli kullanımı sayesinde yukarıda yer verdiğimiz Burdock Root Krem etkilerini hissedebilirsiniz.

Burdock Root Krem ürününün yanı sıra, Burdock Root Tablet ürünü de bulunmaktadır. Bu tablet ürünü ise ağırdan alınmaktadır. Yine bu kapsülü de günde iki defa yemeklerden sonra alabilirsiniz.

Elbette yukarıda yer verdiğimiz Burdock Root Krem etkileri, kapsül halinde satılan versiyonu için de geçerlidir.

Burdock Root Krem’in Saça Etkileri Nelerdir?

Burdock Root kullananlar saç sağlığı için bir dizi potansiyel faydadan yararlanabilir. Bunun sebebi içerdiği fitosterollerin, saç ve saç derisi sağlığını destekler ve kepeği hafiflettiği ve saç foliküllerini güçlendirerek saç dökülmesini önlediğine inanılmaktadır. Ek olarak, burdock root’un anti-inflamatuar özellikleri, kepek ve kuru saç derisi ile ilgili sorunları hafifletebilir.

Burdock root kullanıcıları olumlu yorum yapmakla birlikte, bu konularda internetteki kaynaklar yanıltıcı olabileceğini unutmayın. Bunun dışında bir araştırmada ise Burdock kökünün lifler, esansiyel yağ asitleri ve vitaminler (özellikle A vitamini) kombinasyonunun, anagen fazındaki saç miktarını artırarak saç büyümesini desteklediği belirtilmişti.

Doğal Yoldan Saç Sağlığını Desteklemek İçin Alternatifler

Yağlar saçları beslemekte etkilir.

 • Hindistan cevizi yağı: Saçı nemlendirir ve parlaklık verir.
 • Zeytinyağı: Saçı besler ve kepek oluşumunu önler.
 • Jojoba yağı: Saçı nemlendirir ve saç derisini rahatlatır.
 • Badem yağı: Saçı güçlendirir ve saç dökülmesini önler.
 • Argan yağı: Saçı nemlendirir ve hasar görmüş saçları onarır.

Ek olarak yeterli miktarda Biotin, Çinko, C vitamini ve Protein almak saç sağlığını destekler.

Krem Dışında Dulavrat Otu Kullanımı

Dulavrat Otu: Gerçekler ve Karışıklıklar

Dulavratotu zehirlenmelere neden olabilir mi? Evet, bu bitki aşırı tüketildiğinde antikolinerjik sendrom gibi belirtilere yol açabilir. Yüksek dozda alındığında, letarji, koma ve ölüme neden olan ciddi klinik tablolar ortaya çıkabilir. Buna rağmen, Dulavrat otunun yasaklanmış bir bitki olmadığını belirtmekte fayda var.

Bitkinin yasaklı olduğuna dair yaygın kanı, isim benzerliği nedeniyle yaşanmaktadır. Zira Dulavrat otu, zehirlenmelere neden olan güzel avrat otu (belladonna kökü) ve ölümcül it üzümü ile sıklıkla karıştırılmaktadır. Bu karışıklık, Dulavrat otunun yanıltıcı bir üne sahip olmasına yol açmıştır.

Sonuç

Burdock Root krem kullananların yorumları doğal nemlendirici olarak etkili olduğu yönündedir. Bunun dışında kremler genellikle “yağlı” his bırakır sürüldüğü zaman. Burdock krem kullananlarda bu hissin daha az olduğu belirtilmiştir.

Burdock Root kremi hakkında yaptığımız değerlendirmelerde, kullanıcıların genel geri dönüşlerine dayanarak, bu ürünün doğal bir nemlendirici olarak etkili olduğunu gözlemledik. Birçok krem, uygulandıktan sonra ciltte yağlı bir his bıraksa da, Burdock krem kullanıcılarından gelen bilgilere göre bu his bu üründe oldukça azalmış durumda. Sağlığınız için doğru ve bilimsel bilgiye ulaşmanın önemini vurgulamak istiyoruz. ifdiyeti.com olarak, doğru bilginin adresi olma görevimize sadık kalarak, “Türkiye’nin En Güvenilir Sağlık Platformu” olma misyonumuzu sürdürüyoruz. Bizlere verdiğiniz değeri, yazılarımıza kattığınız katkıları unutmayarak sizlere her zaman bilimsel ve nesnel bilgiler sunmayı hedefliyoruz.

Okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz. Değerli düşüncelerinizi ve yorumlarınızı sitemizin altında bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer makalelerimiz:

Yorum yapın