Mutluluk Çubuğu Kullananların Yorumları

Penis protezi veya penil protez olarak da bilinen mutluluk çubuğu, ereksiyon (sertleşme) sorunu yaşayanlar için tercih edilmektedir. Mutluluk çubuğunun çalışma prensibi ve ameliyatın nasıl yapıldığı ise yazımızda yer almaktadır. Aynı zamanda, mutluluk çubuğu kullananların yorumları da yazı sonunda yer almaktadır. Gelin her birine tek tek göz atalım.

Mutluluk Çubuğu Nedir?

Penil protez, sertleşme bozukluğunun son adım tedavisinde kullanılan cihaza verilen isimdir. Bu cihaz, bir kere enjekte edildikten sonra sertleşme problemini ortadan kaldırır. Bu nedenle erekte olma sorunu yaşayan bireyler, mutluluk çubuğu ile mutluluğa erişebilirler.

Mutluluk çubuğu kullanımı, sertleşme sorunlarında diğer tedavilerin işe yaramadığı durumlarda tercih edilir. Bu nedenle bu tedavinin en son tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri olduğunu unutmamak gerekir. Mutluluk çubuğu kullananların yorumları da benzer süreçleri ifade etmektedir.

Mutluluk Çubuğu Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Çalışır?

Penis protezi, silindir biçiminde çubuktur. Bu çubuk, penisteki süngere benzer dokuların alınarak yerine eklenmesiyle çalışır. Bu sayede fonksiyon bozukluğu yaşayan penis, protezler yardımıyla ve manuel bir şekilde daha kolay erekte olur. Sonuç olarak sertleşme sorunu kalıcı biçimde ortadan kalkar. Peki mutluluk çubuğu çeşitleri nelerdir ve bu çeşitler nasıl çalışıyor? Tek tek bakalım.

Penis protezinin çalışma prensibi, türlerine göre değişiklik göstermektedir. Tek parçalı penis protezi, bükülebilir bir yapıya sahiptir. Bu sayede penisin sürekli ereksiyon halinde olmasını sağlar. Elbette bükülebilir yapıda olduğundan dilediğiniz an bükerek normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

İki parçalı penis protezleri, testis torbasına enjekte edilen pompa sayesinde çalışır. Penisin erekte olmasını istediğiniz an pompa yardımıyla bu çubukları şişirebilirsiniz. Böylece sürekli erekte olma durumu söz konusu değildir. Fakat bu protezin diğer protezlere göre doğal olmayan bir görüntüsü vardır.

Üç parçalı penis protezleri, pompa, rezervuar ve silindirlerden oluşur. Karın bölgesine enjekte edilen rezervuarın doldurulup boşaltılması ile çalışır. Söndürme tuşu sayesinde penisin erekte pozisyonu sonlandırılabilir. Üç parçalı mutluluk çubuğu, en doğal ve en çok tercih edilen penis protez çeşitleri arasında yer almaktadır.

Mutluluk Çubuğu Zevk Verir mi?

Penil protez, erkek cinsel organının sertleşme sorununu kalıcı olarak ortadan kaldırır. Fakat doğrudan şu işlevleri yerine getiremez:

 • Penis protezi, çocuk sahibi olamayanlar için sperm üretmez ve hormonları da etkilemez.
 • Mutluluk çubuğu, tek başına zevk almanızı sağlamaz. Bu durumda “zevk alamamanın” önce fizyolojik sonra da psikolojik kökenlere bakmak gerekir.
 • Penis protezi, idrara çıkmanızı engellemez.
 • Protez deri altına enjekte edilir. Bu nedenle dışarıdan bakıldığında görülmemektedir.

Mutluluk çubuğu kullananların yorumları da bu çubuğun istek artırıcı bir etkisi olmadığını belirtmektedir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Evvela penis protezi taktırmak adına hekim muayenesinden geçmek gerekir. Eğer doktorunuz bu ameliyata onay verirse, gerekli prosedürler başlar. Penis protezi ameliyatıyla ilgili bilmeniz gerekenler ise şunlardır:

 • Ameliyat yaklaşık olarak 1 ila 1,5 saat arası sürer.
 • Anestezi altında yapılan ameliyat sonucu hasta acı hissetmez.
 • Hasta, ameliyat sonrası bir gece gözetim altında kalır. Ertesi gün taburcu olur.
 • Ameliyat sonrası bir miktar ağrı hissetmek doğaldır. İlaçlar eşliğinde bu ağrıyla baş edilir.
 • Protez ameliyatından sonra yaklaşık 2 ila 3 ay boyunca protezin kullanılmaması ve cinsel ilişkiye girilmemesi önemlidir. Zira dikişlerin ve protezin yerleştiği kanalların baskıya maruz kalmaması gerekmektedir.
 • Ameliyat sürecinde doku alımı ve kan kaybı oldukça azdır. Sadece protezin takılacağı yerlerdeki bazı dokulara müdahale edilir.
İlginizi Çekebilir:  Forziga 10 mg Kullananlar Yorumları - Kan Şekeri

Mutluluk çubuğu kullananların yorumları tarafında bu ameliyat hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Mutluluk Çubuğunun Ömrü Ne Kadar?

Operasyon sonrasında mutluluk çubuğunun etkisi bir ömür boyu sürer. Bu nedenle tekrar tekrar operasyona gerek kalmaz. Elbette mutluluk çubuğu bozulur mu? Sorusu, akla gelen sorulardan bir diğeridir. Normal durumlarda 10-15 yıl boyunca sorun çıkmamaktadır. Fakat istisnai durumlarda penis protezinin sorunlar yaratabileceği bilinmektedir.

Mutluluk Çubuğu Yan Etkileri Nelerdir?

Elbette her operasyonun bir yan etkisi bulunmaktadır. Penil protez yan etkileri de ne yazık ki bazı durumlarda meydana gelebilmektedir. Bu komplikasyonlara yakından göz atalım:

 • Üç parçalı penil implant, kullanımla beraber mekanik arıza çıkarabilir. Bu durumda silindir biçimdeki yarı sert yapılar kırılabilir veya esnekliğini kaybedebilir.
 • Ameliyat sonrasında enfeksiyon kapma riski bulunmaktadır.

Mutluluk çubuğu zararları, hemen hemen her cerrahi operasyonda görülebilecek risklere sahiptir. Bu nedenle korkulacak bir durum söz konusu değildir. Mutluluk çubuğu kullananların yorumları da bu konuda sizlere yeterince bilgi verecektir.

Mutluluk Çubuğu Fiyatları 2023

Penis protezi ameliyatı fiyatları, protezin türüne göre değişmektedir. Ek olarak zaman içerisinde fiyatlara gelen zamlar neticesinde fiyatlarda artış olabilmektedir. Bu nedenle hastaneden net ve güncel fiyat bilgilerini almanız gerekmektedir. Penil protezler SG kapsamındadır. Fakat gerekli şartların sağlanması gerekmektedir. Bu şekilde mutluluk çubuğu fiyatları konusunda devlet desteğinden faydalanabilirsiniz.

Mutluluk Çubuğu Kullananların Yorumları

Son olarak, mutluluk çubuğu kullananların yorumları nelermiş onlara bakalım:

İlk olarak, protezin etkileri hakkında yapılan yorumlara göz atalım:

 • 51 yaşındayım. İleri yaşla beraber penisimde sertleşme sorunu meydana geldi. Çeşitli yöntemler denedik ama işe yaramadı. Mutluluk çubuğu ameliyatı ile sertleşmenin üzerinden geldim. 1 saatte her şey bitti ve pompa yardımıyla penisimi dikleştirip sonra tuş sayesinde söndürüyorum. Hiç fark edilmiyor.
 • Erekte olma sorunum yüzünden cinsel birliktelikte ciddi sorunlar yaşıyordum. Geçen sene penis protezi taktırdım. İlk 6 hafta kullanamadım fakat sonrasında dilediğim gibi kullanmaya başladım. Benimki tek parçalı ve sürekli erekte halinde. Büktüğüm zaman inik gibi dışarıdan belli olmuyor.

Mutluluk çubuğu kullananların yorumları tarafında bir de ameliyat sürecine bakalım:

 • Geçtiğimiz ay bir buçuk saatlik ameliyatla 3 parçalı penis protezi taktırdım. Ameliyat anestezi altında olduğundan göz kapatıp açıncaya kadar geçiyor. Sonrasında biraz ağrı oluyor. Özellikle idrara çıkarken zorlandım ilk haftalar. Şu an biraz daha iyi ama doktorum 4 hafta daha cinsel ilişki yasak dedi.
 • Doktor tavsiyesiyle mutluluk çubuğu taktırdım. Ameliyat sorunsuz geçti. 1 gece hastanede kaldım sonra muayene edip taburcu ettiler. Bana neler yapıp neler yapmamam gerektiğini anlattılar. Bir süre sex yok ona üzüldüm açıkçası. Fakat sonra erekte sorunu olmadan dilediğim gibi cinsel ilişki yaşayabileceğim.

Mutluluk çubuğu kullananların yorumları bu şekildedir. Elbette mutluluk çubuğu kullananların yorumları tamamen hasta deneyimlerinden oluşmaktadır. Bu nedenle tıbbi tavsiye değildir. Mutluluk çubuğu hakkında en iyi bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Diğer makaleler:

Etiketler: