Kwellada Losyon Kullananlar ve Yorumları – Uyuz Tedavisi

Etkin madde olarak %5 oranında permertin içeren Kwellada Losyon, uyuz tedavisinde kullanılmaktadır. Beyaz renge ve homojen yapıya sahiptir. Kwellada Losyon kullananlar bu losyonun uyuz sorunu kalıcı bir şekilde ortadan kaldırdığını raporlamıştır.

Özellikle Kwellada Losyon yorumları bu losyonun tek bir kullanım ile başarılı sonuçlar verdiğini göstermektedir. Bu nedenle uyuz problemi ile boğuşuyorsanız Kwellada Losyon kullanabilirsiniz.

Kwellada Losyon Nasıl Kullanılır?

Uyuz tedavisi için kullanılan ürünler arasında yer alan Kwellada Losyon kullanma talimatı şu şekildedir:

 • Kwellada Losyon kullanmadan önce mutlaka duş almanız gerekmektedir.
 • Duş aldıktan sonra kurulanarak kremi vücudunuza uygulayabilirsiniz. Ancak cildinizde açık yara varsa buraya losyon uygulamaktan sakının.
 • Uygulama sırasında mutlaka Kwellada Losyonun gözünüze temas etmemesini sağlayın. Eğer losyon gözünüze temas ederse gözünüzü mutlaka bol su ile durulayın.
 • Kwellada Losyon uyguladıktan sonra en az 8 en fazla 12 saat boyunca bekleyin. Bu süre boyunca losyon içerisinde yer alan etken madde, uyuz sorununa neden olan zararlıları öldürmektedir.
 • Eğer 8 saatten erken bir süre içerisinde losyonu temizlerseniz tekrar uygulayın. Aksi halde Kwellada Losyonun faydalarından mahrum kalırsınız.
 • 12 saat sonra losyonun vücudunuzdan atılmasını sağlamak amacıyla tekrar duş alın.

Kwellada Losyon Kullananlar

Yukarıdaki Kwellada Losyon kullanma talimatı, ürün içerisindeki prospektüste yer alan bilgilerden oluşmaktadır. Bu nedenle Kwellada Losyon kullananlar tarafından verilen tavsiyelere de göz atalım:

 • Losyonu diğer aile üyelerine de uygulayın. Bu sayede bulaşıcılığı olan uyuz sorunun kökten çözebilirsiniz.
 • Kwellada Losyon uygulamasından sonra evinizdeki tüm eşyaları temizleyin. Özellikle yatak, yorgan, çarşaf ve yastık gibi eşyaları sıcak su ile yıkayın. Yıkama sonrası sıcak ütü yardımıyla ütüleyin.
 • Uygulama sonrasında evinizi olduğu gibi arabanızı da dezenfekte etmeyi unutmayın.
 • Üst üste kullanmayın. Aksi halde çeşitli yan etkilere neden olabilir. Eğer uyuz sorunu tek seferde yok etmezse bir sonraki kullanım için yaklaşık olarak bir hafta bekleyin.

Kwellada Losyon kullananlar tarafından yapılan bu tavsiyeler, losyonun etkisini artırmaya yöneliktir. Bu nedenle mutlaka dikkate almaya çalışın. Şimdi de Kwellada Losyon yorumları konusunda bilgiler verelim.

Kwellada Losyon Kullananların Yorumları

Kwellada Losyon Kullananlar ve Yorumları

Çeşitli forum ve sözlük sitelerinde yer alan Kwellada Losyon yorumları şu şekildedir:

 • Uyuz için kullanılıyor. Temiz vücuda tamamen uygulayın ve 8 saat kalsın. Duruma göre 7 gün geçince bir daha uygulayabilirsiniz.
 • %5 permetrin içermektedir. Zamanında bit için kullandık. Tavsiye ettiğim ilaçtır.
 • Kardeşim kaşıntıları için kullanıyor. Fiyatı pek pahalı değil. Fayda sağlıyor olmalı çünkü stok olarak bulunduruyor bu ilacı.
 • Normal reçete ile satılıyor ve SGK tarafından karşılanan losyondur. Üretimini ise Aris Ali Raif İlaç Sanayi yapıyor.
 • Uyuzu evimizden def etmemizi sağlayan ilaç. Kullanmadan önce iyice yıkanın ve sonra mutlaka her yere sürün. Ama açık yaraya ve göze değdirmeyin. Sürdükçe emiyor o yüzden sürdüğünüz yerlere tekrar sürmeyin.
İlginizi Çekebilir:  Momecon Krem Kullananlar Yorumları – Egzama Tedavisi

Bunun dışındaki bir sözlük yazarı Kwella Kullanımında etkili olmadığını dile getirmiştir. Bakalım:

Cildiyeye uğradığımda dokturum bana uyuz tedavim için önerdi. Şahsen ben etkisini görmedim. Kullanılmadan önce duş alınır ve bu ilaç sürülür 24 saat beklenir ardından diğer gün yine aynı saate duş alınır ve yine sürülür tekrardan 24 saat beklenir. Bana bu şekilde kullanmam tavsiye edildi. Bendeki sivilce gibi olan yaralar hafif azalmaya başladı bir kaç gün sonra tekrarladı.

Genel olarak Kwellada kullananlar tarafından yapılan yorumlar bu şekildedir. Elbette Kwellada yorumları hiçbir koşulda tavsiye içermemektedir. En doğru yönlendirmeyi doktorunuz yapacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kolonya Bit Öldürür Mü?

Kwellada Losyon Fiyatı

120 ml Kwellada Losyon fiyatı 2022 yılı itibariyle ortalama olarak 65 Türk Lirası’dır. Satış sitelerinde ve eczanelerde fiyat farklılığı muhtemeldir. Kwellada Losyon fiyatı konusunda daha fazla bilgi almak için kısa bir fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Kwellada Losyon Saklama Koşulları

Uyuz sorunu için kullanılan Kwellada Losyonu 25 santigrat derecenin altında güneş görmeyen bir yerde saklayabilirsiniz.

Bunun için kapalı dolaplar en uygun saklama yerleridir. Ancak Kwellada Losyonu çocuklarınızın görmeyeceği yerde saklamayı unutmayın. Ek olarak losyonu kutusu ve prospektüsü ile beraber saklamaya özen gösterin.

Kwellada Losyon SGK Karşılıyor mu?

Evet, Kwellada Losyonu SGK karşılamaktadır ve normal reçete ile satın alınabilmektedir. Kwellada Losyon kullananlar da SGK tarafından ödendiğini ifade etmiştir. Bunun için Kwellada losyon yorumları kısmına göz atabilirsiniz. Dilerseniz eczaneden dilerseniz de e-ticaret siteleri üzerinden Kwellada Losyon satın alabilirsiniz.

Diğer Makalelerimiz:

Yorum yapın