Momecon 0.1% Merhem, egzama, sedef hastalığı, dermatit ve kızarıklık gibi belirli cilt durumlarını tedavi etmek için kullanılan bir kortizon-tipi bir hormon ilaçtır. Memocan Krem kullananlar genellikle şişlik, kaşıntı ve kızarıklık gibi semptomların azalmasına destek amacıyla tercih eder.

Momecon Krem Nedir, Ne için Kullanılır?

Momecon Krem 0.1%, “cilde sürülebilen kortikosteroidler” adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Memecon faydaları arasında:

 • Egzama
 • Sedef hastalığı
 • Dermatit
 • Kaşıntılı cilt

durumlarında etkilidir. Ayrıca vücütta cilt enfeksiyonunu azaltır. Sedef hastalığıda meydana gelen dirseklerde, dizlerde, saçlı deride ve vücudun diğer bölgelerinde gelişebilen pullu, kaşıntılı lekeleri azaltır. 

MOMECON Krem Nasıl Çalışır?

Momecon %0.1 aslında bir steroiddir kremdir. Cildi kırmızı, şiş ve kaşıntılı yapan bazı kimyasal sinyalleri (prostaglandinler) üretimini bloke ederek çalışır.

MOMECON MERHEMIN YAN ETKILERI

Yan etkilerin çoğu herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmez ve vücudunuz ilaca alıştıkça kaybolur. Devam ederse veya onlar için endişeleniyorsanız doktorunuza danışın.

Momecon’un yaygın yan etkileri

 • batma hissi
 • Baş ağrısı
 • Boğaz ağrısı
 • Kaşıntı
 • burun kanaması
 • Viral enfeksiyon
 • Üst solunum yolu enfeksiyonu
 • Kusma

Memocon Krem kullananlarda bu yan etkiler geçicidir. Uzun süre devam etmesi halinde kremi kullanmayın bırakıp sağlık ocağına gitmelisiniz.

Momecon Krem Kullananlar Yorumları

Momecon Krem Kullananların Yorumları
İlk sürdüğünü andan itibaren etki gören Momecon Krem kullanıcıları da bulunmaktadır.

Momecon 0.1% Merhem, çeşitli cilt durumlarının kızarıklığını, şişmesini, kaşınmasını ve rahatsızlığını tedavi etmek için kullanılır. Yorumlara göz attığımızda:

Bu krem steroid olmasi sebebiyle uzun sureli ciltte kullanılmamalıdır. Benim görüşüme göre sikayet gecince birakilmasi gereken deri losyonu. Ayrıca Momecon etken maddesi olan asit bileşeni saç derisini yakabilir, panik yapmayın. Bu olağan durumdur zaten.

Momecon %0,1 Merhem hassas kişilerde nadir de olsa yanma, kaşınma, tahriş, kuruluk ve hipopigmentasyon gibi lokal deri reaksiyonlarına neden olabilir. Bu nedenle, bu ilaçla tedaviye başlamadan önce herhangi bir alerji veya reaksiyon öykünüz varsa doktorunuzu bilgilendirmeniz önemlidir.

Ben birkaç gündür kullanıyorum arkadaşlar. Bu süreçte tecrübe ettiğim kadarıyla; birkaç gün fazla kullanıldığında ciltte yanma ve kaşınma yapabilir. Bende çok faydaları olmuduğunuda söylemeliyim.

Bu merhem çok etkili. Bende özllikle Egzemadan kaynaklanan tüm çatlaklarımı temizledi. Bu kremi uygularken, cilde dikkatli olun. Abartmayın çünkü yüzünüzdeki cilt zaten çok daha ince ve hassastır.

Bir başka Momecon kullanıcısı ise şunları söylüyor:

Bu kremi daha bu hafta özel bir dermatolog reçete etti. Egzamamı ‘ağır’ olarak nitelendirdi. Kremi kullandıktan sadece 2 günde etkisini gösterdi, ben günde bir kez uyguluyorum. Geçmişte o kadar çok krem ​​ve merhem kullandım ki bunu keşfettiğim için çok mutluyum

Uzun yıllardır ara sıra egzama çekiyorum, ayrıca son zamanlarda yüzümde ve boynumun her yerinde şiddetli egzama ile sonuçlanan büyük bir reaksiyon yaşadım. Çok ağrılı kırmızı lekeler ve çok kırmızı yanma vardı. Doktor 4 gün kullanınca önemli ölçüde azalacağını söyledi. İlk 3 gün kullanımlarda ciddi batmalar meydana geldi. Ama 4.günde gerçekten etkisi görüldü.

Görüldüğü gibi Momecon güçlü bir krem olarak nitelendirilmektedir. Ciltte yanma, yakma, kaşıntı gibi yan etkiler yapabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Fındık Ezmesi Faydaları

Bunun dışında Memocon kullananlar büyük fayda sağladığı, etkisini kısa sürede hissettiklerini de belirtiliyor.

Momecon %0.1 krem mantar önleyici mi, antibiyotik mi yoksa steroid mi?

Momecon 0.1% krem ne bir antifungal ne de bir antibiyotiktir. 
Çeşitli durumlarda iltihaplanmayı (kızarıklık, şişlik) azaltmak için kullanılan bir kortikosteroiddir. Harici uygulama için bir merhem, krem ​​​​ve losyon olarak mevcuttur.

Momecon Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Sivilce deri altındaki yağ üreten bezlerin tıkanması sonucu oluşan cilt durumudur. Memocon Krem sivilceler üzerinde etki etmemektedir.

Momecon %0.1 Krem Kullanmayı Unutursam Ne Yapmalıyım?

Bazı sebeplerden Memocon kullanımı unutulabilir. Bu doğaldır. Momecon 0.1% kullanmayı unutursanız endişelenmeyin ve hatırladığınız anda Momecon 0.1% kremi kullanmaya devam edin. Bunun dışında emin değilseniz ve başka şüpheleriniz varsa lütfen doktorunuza danışınız.

Sonuç

Memocon, güçlü etkileri olan bir kremdir. Vücudun hassas noktaları, yüz derisi, vajina, ve diğer bölgelere uzun süreli kullanımında dikkatli olunmalıdır.

Genellikle en çok görüle yan etkisi kaşıntı ve batma hissidir. Kremi kesinlikle gözünüze temas ettirmeyin ve yüzünüze 5 günden fazla kullanmayın. Kremi hafifçe cilte yedirerek(hastalıklı bölgeye) kullanabilirsiniz.

Diğer Makalelerimiz:

Kategori:

Etiketler: