Fito Krem Basura iyi Gelir mi

Fito Krem, doğal bitki ekstreleriyle (Triticum Vulgare sulu ekstresi), cilteki enfeksiyonlarla savaşta etkili olan ve sükunet kazandıran üründür. Bunun yanında, merak edildiği üzere basur sebebiyle zedelenen deriyi canlandırma kapasitesine sahiptir. Kremin içerdiği bileşenler, tahriş olmuş dokunun hızla iyileşmesine yardımcı olur. Hemoroid rahatsızlıklarında zedelenen cilt bölgesini destekleyici nitelikte kullanılsa da, Fito Krem’in doğrudan bir tedavi fonksiyonu olmadığı unutulmamalıdır.

Fito Krem ile ilgili bilinmesi gereken 5 önemli bilgi şunlardır:

 1. Fito Krem, cilt direk etki eder ve özellikle iltihaplı sivilcelerin kurutulmasına yardımcı olur.
 2. Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarının semptomlarını hafifletir.
 3. Ciltteki yara ve yanık izlerini iyileştirir.
 4. Fito krem yüze sürülebilen bir kremdir ve yoğun olarak yüzde, cildin yenilenmesini sağlamak için sıklıkla tercih edilir.
 5. Fito kremi günde 2 kez cildinizdeki sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz. Kişilerin cilt yapısı ve tonuna göre etkisi değişmektedir.

Triticum Vulgare Sulu Ekstresi Nedir?

Triticum Vulgare sulu ekstresi, Fito krem adlı bir kozmetik ürünün etkin maddesidir. Fito krem, cilt hücrelerinin yenilenmesini gerektiren deri dokusu rahatsızlıklarının bölgesel tedavisinde kullanılır. Triticum Vulgare sulu ekstresi, doku onarım süreçlerini hızlandırır, kemotaksi ve fibroblast olgunlaşmasını uyarır. Ayrıca, fibroblastik indeksi belirgin olarak arttırır ve bunların hepsi onarım aşamalarında oldukça önemlidir.

Basür Nedir?

Basur, makat (anal kanal-anüs) bölgesinde bulunan kan damarlarının genişlemesi, şişmesi ve ele gelmesi durumuna hemoroidal hastalık (basur – mayasıl) denmektedir. Basur, kalın bağırsak çıkışı olarak da adlandırılan makat bölgesinde görülen bir hastalıktır. Makat bölgesinde meme biçiminde kendini gösteren toplardamar şişmesidir

Fito Krem Nedir?

FİTO, deri dokusunun yenilenmesine ihtiyaç duyulan rahatsızlıkların tedavisinde etkili bir topikal üründür:

 • Varikoz ülserler, radyodermatit, fistüller ve dekubitus ülserleri gibi ülseratif değişikliklerde iyileştirici etki gösterir.
 • Postoperatif dönemlerde, sünnet ya da epizyotomi sonrasında yara iyileşmesini destekler.
 • Ekzama ve psoriasis belirtilerini hafifletir; bu kapsamda eritrodermik durumlar, dermatoz ve alerjik kaşıntılar üzerinde olumlu etkileri vardır.
 • Bütün yanık dereceleri üzerinde, ciltteki kapanmayan yaralarda ve mesleki entoksikasyon nedeniyle ortaya çıkan cilt problemlerinde etkilidir.
 • Soğuğa bağlı cilt çatlaklarına karşı koruyucu bir bariyer oluşturur.
 • Buna rağmen, cildin yenilenme sürecinin yaşlılık veya belirli kozmetik ürünlerin kullanımı nedeniyle yavaşladığı ya da değiştiği durumlarda, örneğin karın ve meme başı çatlakları gibi durumlarda, FİTO’nun kullanımı önerilir.

FİTO, yenilenme sürecine doğal destek sağlayarak cildin canlanmasına yardımcı olur.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito Krem, bahsettiğimiz gibi ciltteki yaraların iyileşmesine yardımcı olan bir kremdir. Fito Krem’i kullanmadan önce ellerinizi yıkamanız ve kremi süreceğiniz bölgeyi suyla temizleyip hafifçe kurulamanız önemlidir. Daha sonra, yaraların üzerine günde 2 defa olmak üzere ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz. Fito Krem’i cildinize tamamen emilene kadar masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Sabahları ve akşamları kullanmanız önerilir

Fito Krem Basura İyi Gelir Mi?

Gelebilir. Peki neden? Fito kremin içeriğindeki bitkisel özlerle cildi rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkileriyle bilinen bir kozmetik üründür ve hücre yenilenmesini tetikleyebilir. Bildiğiniz gibi basur nedeniyle yıpranan derinin yenilenmesi ve onarımı önemlidir. İçerisindeki Triticum Vulgare sulu ekstresi hasar gören dokunun kısa sürede onarılmasını sağlar. Bu nedenle basur (hemoroid) problemlerinde hasar gören derinin onarılmasında kullanılabilir. UNUTMADAN, basur (hemoroid) gibi tıbbi bir durumla ilgili olarak Fito Krem’in tedavi edici etkisi olduğu söylenemez.

Fito Krem’in Görülen Yan Etkileri Şunlardır:

İçindeki etken maddelere karşı alerjik durumlara karşı dikkat edilmelidir. Nadir görülen bazı alerjik reaksiyonlar şunlar olabilir:

 • Vücudun herhangi bir yerinde şişlik
 • Ağız ve boğazda şişlik ve yutkunmada zorluk çekmek
 • Nefes alıp vermede zorluk yaşamak
 • Karın ağrısı, mide bulantısı
İlginizi Çekebilir:  Von Hippel-Lindau Nedir, Neden Olur, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Fito Krem kullanımı sırasında bu belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza başvurmanız önemlidir. Fito Krem’i kullanmadan önce doktorunuza danışmanız ve talimatlarına uymanız önemlidir.

Fito Krem Kullananların Yorumları Nelerdir?

Şimdi sizlerle Kızlarsoruyor, Kadınlar Kulubü ve diğer platformlardan yorumlarını derlediğimiz Fito Krem kullananların yorumlarını aktarafalım.

 • Fito Krem’i şu an deniyoruz. Cildimdeki sivilcelerden kaynaklı lekeler oluşmuştu. Birçok ürün denememe rağmen pek sonuç alamadım. Ancak, Fito Krem ile bir hafta içinde belirgin bir iyileşme gözlemledim, birçok leke hafifledi. Bu ürünü tavsiye ediyorum.
 • Fito Krem’i özellikle cilt tahrişlerinde ve yanıklarda kullanıyorum. Günde iki kez uyguladığımda ciltte iyileşme görüyorum
 • Üzerine başka bir şey uygulamama ya da yıkama ihtiyacı hissetmiyorum.
 • Bir kaza sonucu yüzüm yanmıştı. Hemen bir sağlık merkezine başvurdum ve doktor Fito Krem önerdi. Altı gün içerisinde cildim yenilendi ve eski halinden çok daha iyi görünüyor.
 • Sivilce izlerim için Fito Krem kullandım. Bu krem, izleri hızla geçiriyor. Düzenli kullanıldığında ciltte belirgin bir iyileşme sağlıyor. Yüz, el ve ayakta rahatça kullanıyorum, cildi yumuşacık yapıyor.
 • Bir cilt yarası için doktor tavsiyesiyle Fito Krem kullandım. Yaranın kısa süre içinde iyileşmesini sağladı. Hem yüzde hem de vücutta rahatlıkla kullanılabilir.
 • Yüzümde oluşan sivilcelerin izlerini geçirmek için Fito Krem’e başvurdum. İzleri belirgin şekilde hafifletti ve sivilceleri azalttı. Özellikle sivilce izlerine oldukça faydalı.
 • Fito Krem’i doktor tavsiyesi üzerine denedim. Sivilce izlerini başarılı bir şekilde tedavi etti. Kabuklanan ve soyulan sivilceleri de iz bırakmadan tedavi ediyor.

Yorumları incelendiğinde, Fito Krem’in özellikle cilt yaraları, yanıklar, sivilce ve leke izlerine karşı oldukça etkili olduğu görülmekte. Kullanıcıların büyük bir kısmı, ürünü doktor tavsiyesi veya bir arkadaş önerisi ile kullanmaya başlamış. Düzenli kullanıldığında ciltte belirgin bir iyileşme ve yenilenme sağladığına dair genel bir kanaat hakim. Özellikle sivilce izlerine karşı etkili olduğu ve cildi yumuşattığı belirtiliyor. Ayrıca, Fito Krem’in hem yüzde hem de vücutta rahatlıkla kullanılabilecek bir ürün olduğu vurgulanmakta.

Sonuç

Görüldüğü üzere Fito Krem ciltteki tahribatları dengelemek için etken maddeler içermektedir. Ek olarak, bir çok insan yaraların iyileşmesinde ve ağrılarda ciltte olumlu etkiler gördüklerinide dile getirmektedir.

ifdiyeti.com olarak sizlere, kaliteli içerikler sunmaya bayılıyoruz. Umarız yazımız işe yaramıştır.

İlginizi Çekebilir: Kara Merhem Kullananların Yorumları – Çıban Tedavisi

Fito Krem Yüze İyi Gelir Mi?

Evet, Fito Krem cilt sağlığına birçok fayda sağlar. Özellikle iltihaplı sivilcelerin kurutulmasına yardımcı olur. Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarının semptomlarını hafifletir, büyük ölçüde geçirir. Ciltteki yara ve yanık izlerini iyileştirir. Fito krem yüze sürülebilen bir kremdir ve yoğun olarak yüzde, cildin yenilenmesini sağlamak için sıklıkla tercih edilir.

Fito Krem Gençleştirir mi?

Hayır, Fito Krem gençleştirici bir özelliğe sahip değildir. Fito Krem, ciltte oluşan enfeksiyonların onarılmasına ve iltihapların giderilmesine yardımcı olur. Fito Krem’in temel amacı, cilt sağlığını korumak ve ciltte oluşan sorunları gidermektir. Gençleştirici bir etkisi yoktur.

Fito Krem Ciltte Ne Kadar Kalmalı?

En az 15 dakika, ortalama 25 ile 30 dakika tutulabilir. Daha uzun tutumlarda, özellikle hassas ciltlerde istenmeyen yan etkiler yaratabileceğini unutmayın.

Fito Krem Tüylenme Yapar mı?

Fito Krem’in tüylenme yapma durumu yoktur. Genel olarak Fito Krem’in tüylenme yapmadığı bilinmektedir. Ama Fito Krem içeriğine hassasiyeti olan kişilerde veya uzun süreli kullanımlarda dermatit gibi cilt sorunları ortaya çıkabilir.