Kara Merhem Kullananların Yorumları – Çıban Tedavisi

Bu yazımıda kara merhem kullananların yorumları hakkında derleme yaptık.

Kara merhem; ciltte oluşan iltihaplı sorunların tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç tıp dilinde ihtiyol merhem olarak da bilinmektedir.

İçerisindeki antiseptik bileşenler sayesinde ciltteki enfeksiyonları yok ederek iltihaplanmayı azaltır. İsim, siyah renginden geldiği için halk arasında bu isimle anılır

Kara Merhem Ne İçin Kullanılır?

Kara merhem kullananlar:

  • Akne gibi cilt sorunlarını azaltılmasında
  • Ciltte ortaya çıkan iltihaplarların kurulmasında
  • Hemoroid ya da basur tedavisinde de
  • Çıban tedavisinde

Kara merhem kullanılmaktadır. Karamerham kullananlar temel etki “İktiyol” sayesinde yaşamaktadır. Bu ilaç, antiseptik özelliği sayesinde ciltteki enfeksiyonları yok ederek iltihaplanmayı azaltır. Kronik cilt rahatsızlıklarının birçok türüne karşı etkilidir ve ayrıca egzama, apse ve çıban gibi sorunların tedavisinde de kullanılır.”

Kara Merhem Nasıl Kullanılır?

Merhem kullanırken iltihaplanmış bölgeye zarar vermemek için bastırılmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca ilacın etkisi artırmak adına uygulandıktan sonra bezle sarılabilir. Böylece cilt nefes alamayacak ve merhem daha etkili bir şekilde çalışabilecektir. Bu pratik yöntem, merhem kullanımını kolaylaştıracaktır.

Kara Merhem Yan Etkileri Nelerdir?

Kara merhem kullanımı sırasında bazı yan etkiler gözlenebilir. Örneğin:

  • Ciltte irritasyon ve kaşıntı gözlenebilir.
  • Ciltte kızarıklık ve ödem oluşumu meydana gelebilir.
  • İlaç alerjisi olan kişilerde ciltte alerjik reaksiyonlar gözlenebilir.
  • Nadir de olsa alerji olan kişide baş dönmesi, kulak çınlaması ve mide bulantısı gibi şikayetler oluşabilir.

Bu yan etkiler, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ve ilacın doktor tarafından reçete edildiği dozajda kullanıldığı takdirde çok nadir görülür. Ancak bu yan etkilerin ortaya çıkma ihtimali nedeniyle kara merhem kullanımından önce doktorunuza danışmanız önerilir.

Kara Merhem Kullananların Yorumları

kara merhem kullananlar
Kara merhem kullananların yorumları nelerdir?

Kara Merhem, kullananlar tarafından övgüyle bahsedilen bir ürün. Özellikle cilt sorunlarına karşı etkili olduğu ve kullanımı kolay olması nedeniyle birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Ancak bazı kullanıcıların yorumlarında, Kara Merhem’in bazı yan etkilerinin olabilmesi de belirtiliyor. Sözlüklerden, Forumlardan ve Yabancı kaynaklardan Kara Merhem Kullananların yorumları nelerdir bir göz atalım.

Kara merhem kullananların yorumlarını aşağıdaki paragrafta inceleyeceğiz.

Cenemde çıkan devasa bir sivilceyi, bir gecede puskurterek “üst seviye” bir sivilce ilacı olduğunu göstermiştir.

Halk arasında çıbanları hemen patlattığı için sempati kazanan bu krem, o büyüleyici “patlamadan” sonra, iyileşmeyecek, hatta estetik cerrahinin bile zor üstesinden geleceği izler bırakır. Şimdi, eğer sırtınızda çıkan bir çıbana sürdüğünüzde iltihap öylesine hızlı bir biçimde dışarı akar ki akciğerlerinizi görebilirsiniz. Benden söylemesi

Efsane bir üründür. Köpeğimin 6 yerinde birden çıkan yumruk büyüklüğündeki iltihapları patlatıp ertesi gün musluk gibi dokulmelerini sağlamış, hiçbir şekilde iz bırakmamıştır.

Kara Merham kullanan bir kişi bakın nasıl anlatıyor:

Sabah uyandığımda, sağ karın bölgemdeki şişliğin bir iltihaplanma olduğunu anladığım günde, ilacı sürdüm. 3-4 gün sonra o iltihabı yanardağ gibi akıttı. Açtığı yer her ne kadar bıçakla delinmiş gibi gözükse de, çektiğim acıları dindirdiği için minnettarım. Daha önce de 18 yaşlarındayken sırtımda çıkan bir şişliğe de iyi gelmişti.

Alnımda tuhaf anlamsız bir cıban çıktığı için eczacının verdiği merhemi dün sürdüm. Önce alnımda yayılan sertliği toplayıp cıbana dönüştürdü, bugün ise tüm iltihabı akıttı. Eczacı, daha sonra antibiyotikli bir merhem kullanmamı önerdi. Umarım yüzümde iz bırakmaz.

Bunun dışında Kara Merhem kullananlarda bazı yan etkilerde görülüyor.

Bacağımda oluşan bir iltihabı tamamen söküp atma potansiyeline sahip olan bir merhem, maalesef oradaki deriyi de bir daha normale dönmeyecek şekilde deforme etmiş. Bu yüzden, bu merhemi kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı öneririm ve yan etkilerini göz önünde bulundurarak dikkatli bir şekilde kullanmanız gerektiğini düşünüyorum.

Arkadaşlar, kara merhemin kokusu nedir böyle ya? burnumun direği sızladı. Bu kadar yoğun koku nasıl olabilir anlamış değilim. Çıban tedavisinde vb kullanıyoruz da, kokusundan çıban olduk.

Birkaç günde aylarca geçmeyen ve artık kalıcı olarak kalacağını düşündüğüm sivilcemsi kitleyi halletti. Acaba içerideki iltihapları da halledebilecek mi diye düşündüren bir ilaç.

Yukarıda yer alan Kara merhem kullananların yorumları, tavsiye niteliği taşımamaktadır. Bu nedenle tıbbi tedavi yerine kullanılmamalıdır. Burada yer alan yorumlar, tamamen kişisel deneyimlerden ibarettir.

Sonuç

Kara merhem kullananlar, cilt problemlerine karşı etkili bir çözüm bulmuş olabilirler. Ancak bu ilacın kullanımının doğru bir şekilde yapılması ve doktor kontrolünün sürekli olması önemlidir.

Diğer Makaleler:

Yorum yapın