Ardıç yağı, geleneksel tıpta sıklıkla kullanılan bir yağdır. Artıç yağı kullananlarda, özellikle bir çok “rahatsızlık” gibi semptomlarda etki gördüklerini dile getirirler.

Ardıç yağının kullanılmasının sebebi ise vücuttaki toksinleri detoks etmesidir. Bunun dışında enfeksiyonları azaltır. Bu yazımızda, ardıç yağının kullananların sözlüklerde, forumlardan ve diğer platformlardan yaptıkları yorumları derledik.

Ardıç Yağı Kullananların Yorumları

Ardıç Yağı Kullananların Yorumları
Ardıç yağı kullananlar kas spazmlarında masaj olarak etkili olduğunu dile getiriyor.

Ardıç yağını kullananlar çeşitli sebeplerden kullanmaktadır. Bir kullanıcı, romatizma ağrısında ardıç yağını kullanmaktadır.

Bena ardıç yağını haricen kullanıyorum arkadaşlar. Seyreltici bir yağ ile, bu badem yağı veya zeytin yağı olabilir, karıştırıyorum. Ardıç yağı oranım genelde 1’e 10 veya 15 oluyor. Genelde ağrıyan bölgeye sürüyorum.

Kronik sırt ağrısından şikayetçi bir ardıç yağı kullanıcı ise şöyle bir yorum yapmaktadır:

Bende bitmek bilmeyen sol tarafımda sırt ağrısı vardı. Şaka gibi ama, ardıç yağı kullanıp masaj yaptık ve ağrılar azaldı. Ayrca bileklerimi burktuğum zamanda da ödemi azalttı sanki. Bana göre kasların bir numaralı dostu olan bir yağ.

Bir başka ardıç yağı kullanan kişinin yorumu ise kas gevşetmede etkili olduğu şeklindedir.

Kas kasılmalarının azaltılmasında bence harika. Omuzlarım ve boynum sürekli tutuluyor. Ben bununla masaj yapıyorum ve ağrılar baya azalıyor. Ardıç yağı kullananlarda kokusunu beğenmeyen bence doktur. Ya da var mı?

Ardıç yağının kokusu güçlü ve çam kokuludur. Bazı insanlar sevmese de, ben seviyorum. Böyle ormanda yürüyormuş hissi veriyor. Meditasyon gibi resmen.

Aromaterapide kullanıyorum. Ardıç yağını, gül ve lavanta ile karıştırıp “ayak” masaj yapıyorum. Etkisi bence harika. Onu geçtim, bu kombinasyonun kokusu harika.

Ardıç yağını günde bir kaç defa, on dakika masaj şeklinde uyguluyorum. Aslında öyle efsane şeyler yaratmıyor ama güzel kokusu var. Ama böyle çamımsı bir koku, o tarz kokuları sevenler olursa düşünmesini öneririm. Bel ağrılarında da destek sağlayabilir ama kas kasılması varsa oralarda.

Bir başka Ardıç yağı kullanıcı ise şu sözleri dile getiriyor:

Aromaterapier mucize değildir arkadaşlar, ama bazı kokulara ve yağlara karşı çekildiğim bir gerçek. Ardıç yağı ve lavanta yağı bu iki yağ kategorisinde. Lavanta yağını genellikle meditasyon öncesi difüzyon şeklinde kullanıyorum. Ardıç yağını ise sakinleşmek için masaj şeklinde ağrıyan bölgelere. Ohh, miss. Sonrasında ufak bir meditasyon… Tamamdır.

Görüldüğü gibi ardıç yağını kullananların yorumları kas ağrılarında olumlu etkiler yarattığı yönündedir. Ardıç yağının hafif egzotik kokusunu ve çam kokusu bir çok insanın hoşuna gidebilir.

İlginizi Çekebilir:  Udi Hindi Yağı Kullananlar Yorumları - İşe yarar mı?

Ardıç yağını kullandıktan sonra herhangi bir yan etki ve ciltte problem gözlemliyorsanız yağı seyreltmeyi deneyebilirsiniz. Ardıç yağını badem yağı ve zeytin yağıyla seyreltebilirsiniz.

Ardıç esansiyel yağını içebilir misin?

Aromaterapide kullanılan yağların direk içilmesi önerilmiyor. Bunun dışında ardıç yağı genel olarak güvenli olmakla birlikte, 3-4 damladan fazla tüketmemeye özen gösterin. Su ile seyreltmeyi unutmayın. Ardıç yağı kullanırken uzun süre yüksek dozda alınırsa karaciğer ve böbrek hasarına neden olabilir.

Ardıç yağı neye iyi gelir?

Ardıç yağı kullananların yorumlarına bakılırsa kas ağrılarında etkili olduğu belirtiliyor. Ardıç yağı ayrıca enfeksiyon azaltıcı ve güzel kokan bir yağdır.

Ardıç yağı yüze sürülür mü?

Aromaterapi yağlarını cilde sürmek hassas ciltler için kızarıklık ve iritasyona sebep olabilir. Bu sebeple ardıç yağı gibi yağları cilde direk sürmeden önce zeytin yağı veya badem yağı gibi taşıyıcı yağlar kullanın.

Ardıç yağı bele nasıl sürülür?

Ardıç yağı kullananlar genellikle bel, sırt ve boyun kaslarına masaj yapmak suretiyle kullanırlar. Bir beze sarıp, ilgili bölgeye masaj suretiyle kullanımı popülerdir. Ardıç yağı kullananların yorumları, bölgedeki ağrıya etkili olduğu yönündedir.

Ardıç yağının kullananların yorumları tamamen bilgi vermek amacıyla çeşitli forum ve sözlük sitelerinden derlenmiştir. Ardıç yağının kullananların yorumları gerçek yazarların deneyimlerinden oluşmaktadır.

Sonuç

Ardıç yağını kullananların yorumların incelediğimizde bir çok insan olumlu yorumlar yapmış. Genel olarak Türkiye’de ve Doğu ülkelerinde popüler olan Ardıç yağı, reçinalı otantik kokuları sevenler için etkili bir yağdır.

Badem yağı veya taşıyıcı yağlarla seyreltilip masaj yapılmak suretiyle kullanılabilir. Ayrıca her insanın yapısı farklı olduğu için, her yağ aynı etkilerde bulunmayabilir. Ardıç yağını kullanırken herhangi bir yan etki gözlemliyorsanız kullanmayı kesmeniz gerekmektedir.

Diğer makalelerimiz: