Zalain Krem Nedir, Ne İşe Yarar? – Mantar Karşıtı

Zalain %2 Krem, cildimizdeki mantar iltihaplanmalarını tedavi etmek için kullanılan etkili bir antifundal ilaçtır. Genellikle Sporcu ayağı, Pamukçuk, Saçkıran ve Pul şeklinde dökülmüş cilt gibi enfeksiyonlara neden olan mantarları öldürerek işlev görür.

Mantarlar genel olarak fiziksel temas yolu ile bulaşabilmektedir. Ayrıca mantarların çoğalması için en uygun koşullar ışık görmeyen ve nemli ortamlardır. Spor salonlarında, veyahut fiziksel olarak temasın yüksek olduğu yerlerde, mantarlı bölgeye dokunmak ayak mantarı, vücut mantarı ve diğer mantar türlerine yakalanmamızı sağlar.

Bu noktada Zalaim krem, mantarların hücresel yapısına saldırarak onları öldürür. Güçlü bir antifungal olan Zalaim krem, SERTACONAZOLE etken maddesi sayesinde etkinliğini güçlendirir.

Zalain Krem Nedir Ne İçin Kullanılır?

ZALAİN krem, belirli oranda ciltteki hastalıklı bölgeye uygulanır. Özellikle “ayak mantarı”, “kasık mantarı”, “vücut mantarı”, “sakal mantarı”, “el mantarı” tedavisinde kullanılır.

Ek olarak, Candida mantarının çoğlamasını engelleyerek, mantar hastalıklarıyla savaşmada büyük fayda sağlar.

Zalain Krem Nasıl Kullanılır?

Zalain Krem Nedir, Ne İşe Yarar - Mantar Karşıtı

Zalain etken maddesi olan SERTACONAZOLE, belirli mantarların neden olduğu enfeksiyonların büyümesini önlemek için bölgeye yavaşça yayarak sürülür.

Zalein sürüldükten sonraki dönemlerde çok hafif düzeyde yerel ve geçici kızarıklıklar yaratabilir. Bunlar genel olarak geçici olmaktadır. Ayrıca Zalain krem kullananlarda deri tepkimeleri de gerçekleşebilir. Bunun sebebi içerisinde bulunan sorbik asit olabilmektedir. Bu sebepten iritasyon yaratabileceği için cinsel organını kullanmamalıyız.

ZALAIN’i kullanım oranına göre(sabah veya akşam) mantarlı deri ve derinin 1 cm kalınlığındaki çevresine hafifçe ve eşit olarak paylaştırarak sürülür. Belirtilerde azalma görülmesi hastalığın tipine göre değişmektedir.

Ortalama olarak 1 ay gibi bir süre en iyi tedavi süresi olarak nitelendirilidir. Bunun dışında Zalain krem kullananlar 3 ile 4 hafta içerisinde olumlu etkiler görmektedir.

Zalain Krem Yan Etkileri Nelerdir?

ZALAIN’in hafif yan etkileri arasında geçici ve hafif kızarıklık, şiddetli kaşıntı, yanma hissi, su kabarcıkları gibi tepkiler yaratabilir. Ayrıca ciltte temas anında deri kuruma, döküntü gibi yan etkilerde görebilir.

İlginizi Çekebilir:  Daflon 500 Kullanıcı Yorumları – Daflon Cinselliğe Etkili Mi?

Gözlere, buruna veya ağza temas etmekten kaçının. Kazara maruz kalma meydana gelirse, derhal bol su ile yıkayınız.,

Zalain %2 Kremi iyi hissettiğimde bırakabilir miyim?

Hayır, belirtiler azalsa bile doktorunuza danışmadan Zalain %2 Krem kullanmayı bırakmayınız. Mantar iltihapları tamamen iyileşmeden semptomlarınız geri gelebilir. Bu nedenle etkili bir tedavi için öngörülen süre boyunca devam etmeniz önerilir.

Zalain Krem Pişik İçin Kullanılır mı?

Hayır, mantar enfeksiyonları için kullanılır. Pişik için Bepanthol, Hametol gibi pişik kremleri kullanılır.

Zalain Krem Kaşıntıda Kullanılır mı?

Mantarlar, bulundukları bölgede iltihap oluşturur ve bu bölgelerde kaşınma benzeri davranış gözlemlenir. Zalain, mantarlarla savaşarak kaşınma davranışının azaltılmasında etkilidir.

Zalain Bakteriyel Enfeksiyonlarda Faydalı mıdır?

Zalain Krem, içerisindeki etken madde olan sertaconazole nitrate sayesinde mantarların çoğalmasını ve üremesini azaltır. Zalain %2 gibi kremler, mantar hücre zarını ve hücre duvarını hedef alır(her iki yapı da mantar hücrelerini çevreler ve korur). Mantarlar bu noktadan hedef alındığında patlayarak içeriğin dışarı sızmasına ve sonunda ölmesine neden olur.

Zalain, bakterilerle savaşmaz daha çok mantarlar üzerinde etkilidir.

Bu krem sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı :33.04 TL
Barkod :8699587352187
Fiyat geçerlilik tarihi :09.07.2022

Sonuç

Eczanelerde mantar kremi olarak bulunan Zalain Krem %2 20 g, Sertakonozol Nitrat sayesinde “Topikal Antifungaller” yani vücuduna sürülebilen mantar karşıtı krem türündendir.

Atlet ayağı gibi mantar enfeksiyonu sonucu ayak tabanı ve parmak aralarında deride soyulma, çatlama ve kaşıntı sık görülen bulgularla savaşta etkilidir.

Mantar enfeksiyonlarını doğal yoldan desteklemekte mümkündür.

gibi gıdalarda dolaylı veya direk yoldan mantar enfeksiyonlarında savaşta etkili silahtırlar.

Diğer Makalelerimiz:

Yorum yapın