Validol Damla Kullananların Yorumları

Validol Damla reçete ile alınan ve bağımlılık etkisi olmayan, özellikle erişkinlerde anksiyete bozukluklarının tedavisinde kullanılan bir damladır.

Validol damlayı özel kılanlar arasında etken madde olan “Hidroksizin hidroklorür” bulunmaktadır. Bu etken madde sinir ve duygusal durumların neden olduğu kaygı ve gerginliği kontrol etmeye yardımcı olur.

Ayrıca ameliyattan önce kaygıyı kontrol etmeye ve uyku sağlamaya yardımcı olmak için de kullanılabilir. Ek olarak alerjik durumların (örn. kronik ürtiker ve atopik ve kontakt dermatozlar) semptomlarını hafifletmek için de kullanılır.

Validol Damla Nedir?

Validol Damla “antihistamin” iken yani alerjilerle savaşta kullanırken, aynı zamanda bir serotonin antagonistidir. Başka bir deyişle, anksiyete için hidroksizin almak beyninizde daha fazla serotonin (mutluluk hormonu) bulunmasını sağlar.

Anksiyeteyi tedavi etmek için kullanılan başka bir ilaç türü olan SSRI’ları almaya benzer şekilde çalışır.

Validol damla bağımlılık yapar mı?

Hidroksizin bağımlılık yapan bir bir madde değildir. Anksiyete tedavisinde kullanılan lorazepam, alprazolam (Xanax®), klonazepam (Klonopin®) ve diğer benzodiazepinler gibi diğer bazı ilaçlar gibi bağımlılık riski yoktur.

Validol Damla Kullananların Yorumları

Validol Damla Kullananların Yorumları
Validol Damla etkisini hızlıca göstermektedir. İçeriğindeki etken madde, uyku halini tetikleyebilmektedir ve uyku sürecini, derinliğini ve kalitesini arttırabilir.

Validol damla kullananlar genellikle anksiyete ve kaygı durumlarında olumlu etkiler görmektedir.

Diğer ağır Xanax kadar güçlü olmasada da bendeki ilk izlenimim olumlu olduğu yönünde. Rahatlama dahil gevşeme hissini 10 dk içinde hissediyorsunuz.

Validol damla kullanan bir başka kişi:

Ben Hidroksizin’in kaygi için faudalı olduğunu düşünüyorum. Ha, kaygıyı %100 durdurmuyor, bunun yanında kaygı gidermek için tekniklerde kullanıyorum.(Bilişsel davranışçı terapi, rahatlama egzersizleri vb.) Tek sorun beni fazla uyutması. Şahsen ben bu yan etkiyi seviyorum, iyi uyumak hoşuma gidiyor ama bazı insanlarda uykuyu arttırabilir.

Bunun dışında bazı insanlarda etkili olmadığı dile getirilmiş. Benzodiazepinler çok güçlü anksiyete ilaçları olabilmekle birlikte, bazı insanlarda Validol Damla bir Xanax kadar etkili olmayabilir.

Kaygı bozukluğu, uyku problemleri(insomnia) ve sürekli düşünme sonucu bana reçe edildi. Bende pek bir etkisi olmadı. Anlıyorum doktorlar diğer ilaçlardan(benzo vb.) kaçınmak için kullandıklarını veriyorlar ama etkisi o kadar olmadı bende. Bana bu reçete verildi ama nadiren alıyorum.

Kaygı bozukluğunda kullanılan Atarax gibi, bu ilaç hakkında da olumlu olumsuz yorumlar karışık olmaktadır.

Bende inanılmaz olumlu etkiler yarattı. Bunu kullanıp olumlu etki almayanları dinlemeyin.

Bir başka kullanıcı ise

Diğer Diazepam veya Ambien ilaçlarının aksine bıraktıktan sonra yoksunluk belirtileri görmüyorsunuz. Bu özelliği gerçekten iyi.

Validol Damla kullananların çoğunda şiddetli panik bozuklu ve kaygı semptomlarında olumlu etkiler görülmüş.

İlginizi Çekebilir:  Basura iyi Gelen Krem Viks - Etkinliği Onaylandı mı?

Validol Damlayı Doktor reçete etmeden alınamaz ve sadece eczanelerde bulunmaktadır.

Validol Damla kaygı için hemen etki eder mi?

Validol Damla Kullandıktan sonra 30 dakika içinde kana karışır ve 2 saat sonra etkisi hissedilir. Hızlı bir şekilde etkinli olduğu için yan etkilerini de o hızla hissedebileceğinizi unutmayın.

Validol Uyutur Mu?

Evet, validol damla kullananlarda gevşeme sonucu uyku durumu oluşabilmektedir. Herhangi bir araç kullanmadan önce kullanılmamalıdır. Araştırmalarda Validol Damla toplam uyku süresinde artma, gece uyanma toplam süresinde azalma ve uykuya dalma süresinde kısalma olduğunu göstermiştir.

Sonuç

Kaygı bozuklukları veya anksiyete, endişe veya korku gibi hafif veya şiddetli olabilen bir rahatsızlık hissidir.

Hepimizin hayatının bir noktasında kaygı hissettiği olmuştur. Örneğin, bir sınava girmek, tıbbi bir test yaptırmak veya iş görüşmesine gitmek konusunda endişeli ve kaygılı hissedebilirsiniz. Kaygı bozukluğu aşırı hale geldiğinde işlevsel problemler yaratır ve uykusuzluk, korku, kalp çarpıntıları, aşırı yemek yemek gibi bir çok semptoma sebebiyet verebilir.

Validol Damla, kaygı bozukluklarında sıklıkla reçete edilen diğer ilaçlardan biraz daha hafiftir ve Serotonin mekanizmasına girer. Validol damla kullananlarda bağımlılık riski benzodiazepinler gibi yoktur, bu durumda bir çok insana reçete edilir.

Doğal yoldan kaygı bozukluğunu destekleyecek stratejilerde hayatımıza uygulayabiliriz. Bunlardan BAZILARI şöyledir:

  • Meditasyon: Düzenli meditasyon yapanlarda beyinlerindeki korku merkezi olan amigdala daha az aktiftir. Ayrıca meditasyon yapanların beyinlerinde “gri” madde daha fazladır. Bu durum anksiyete dahil bir çok noktada fayda sağlar.
  • Antrenman: Düzenli spor yapmak beynimizde hippokampus bölgesini uyarır ve yeni beyin hücresi üretimini arttırır. Ayrıca araştırmalarda Serotonin, Dopamin, ve Melatonin gibi hormonların düzenli antrenman yapanlarda daha çok olduğu görülmüştür.
  • Bilişsel Davranışçı Terapi: Uygulaması basit, ancak etkili olan bilişsel davranışçı terapi, kaygı, depresyon ve düşük özgüven kaynaklı durumlarda etkili olduğu gözlemlenmiş bilimsel bir yaklaşımdır. Evde bir kitap dahilinde bile uygulayabileceğiniz yöntemler vardır.
  • EFT: Duygusal özgürleşme tekniği olarak adlandırılan EFT, stres hormonu kortizol azalması, anksiyete ve kaygı iyi gelmesi gibi faydaları görülmüştür.

Yukarıdaki yöntemler herhangi bir dışsal ögeye, ilaca veya takviyeye maruz kalmadan kaygı bozukluğunda fayda sağlayacak, nispeten ücretsiz yöntemlerdir.

Genel olarak Validol kullananlar tarafından yapılan yorumlar bu şekildedir. Elbette Validol yorumları hiçbir koşulda tavsiye içermemektedir. En doğru yönlendirmeyi doktorunuz yapacaktır.

Diğer Makalelerimiz:

“Validol Damla Kullananların Yorumları” üzerine bir yorum
  1. uyuz hastalığı skabiyez son zamanlarda insanı başlı başına bir anksiyeteye sokup duruyor. kaşındırıyor kaşındırıyor. insanın sinirini bozuyor. uyutmuyor. bulaştıkça bulaşıyor. randevu ne yazık ki bulunamıyor. son zamanlarda bu durumu çözmesi adına validol damlayı keşfettim. hızlı etkisi sayesinde oluşan anksiyeteyi ve kaşıntıyı kesiyor. tatlı bir uykuyu getiriyor.

    Yanıtla
Yorum yapın