Trivag Ovül Kullananlar Neler Söylemiş – Vajina Enfeksiyonı

Trivag Ovül, vajinal bölgeye yerleştirilen bir ilaçtır. Bu ilacın ana görevi bakteriler, parazitler ve mantarlara karşı etkili olmasıdır.

Trivag Ovül’ü kullananların yorumlarına bakıldığında, bu ilacın etkili bir tedavi seçeneği olduğu görülmektedir. Birçok kullanıcı, bu ilacın işe yaradığını ve rahatsızlıklarının hafiflediğini belirtmiştir. Ancak bu ilacın her kişi için uygun olmayabileceği de unutulmamalıdır.

Trivag Ovül kullanımı sırasında bazı yan etkiler görülebilir. Bunlar arasında karın ağrısı, bulantı, baş dönmesi gibi belirtiler yer almaktadır.

Siz de Trivag Ovül kullandıysanız, kullanım tecrübenizi yorum olarak paylaşarak diğer kullanıcıların yararlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Trivag Ovül Kullananlar

Trivag ovül‘ün içerisindeki etken madde 200 mg tiokonazol, 300 mg tinidazol ve 100 mg lidokain’dir.

Trivag Ovül, vajinal bölgeye yerleştirilen bir ilaçtır. Bu ilacın ana görevi bakteriler, parazitler ve mantarlara karşı etkili olmasıdır. Trivag Ovül’ü kullananların yorumlarına bakıldığında, bu ilacın etkili bir tedavi seçeneği olduğu görülmektedir

Trivag Ovül Nasıl Kullanılır?

Trivag Ovül, vajinal bölgeye yerleştirilen bir ilaçtır. Kullanımı oldukça basittir ve aşağıdaki adımları izleyerek rahatlıkla kullanabilirsiniz:

 1. Ellerinizi iyice yıkayın ve elinizdeki tüyleri temizleyin.
 2. İlacın ambalajını açarak ovülü çıkarın ve kullanma talimatını dikkatle okuyun.
 3. Ovülü vajinal bölgeye yerleştirin.
 4. Ovül ambalajını atın ve ellerinizi tekrar yıkayın.

Trivag Ovül’ü kullananların yorumlarına bakıldığında, bu ilacın etkili bir tedavi seçeneği olduğu görülmektedir.

Trivag Ovül Kullananlarda Görülen Yan Etkileri

Trivag Ovül kullanımı sırasında bazı yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler şunlardır:

 • Karın ağrısı
 • Bulantı
 • Baş dönmesi
 • Deri döküntüleri
 • Boğazda şişme
 • Nefes almada güçlük
 • Epilepsi
 • Uyuşukluk
 • Depresyon

Bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakıp en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. Trivag Ovül’ü kullananların yorumlarına bakıldığında, bu ilacın yan etkilerinin genellikle hafif seviyede olduğu ve atlatılabildiği görülmektedir.

Ancak bu yan etkiler her kişi için geçerli olmayabilir ve doktorunuzla iletişim kurarak kendinizi izleyin. Eğer yan etkiler beklediğiniz gibi değilse doktorunuzla iletişim kurarak bir değişiklik yapabilirsiniz.

Trivag Ovül Kullananlar Yorunları

Trivag Kullananların Yorumları
Trivag övül kullananların yorumları nelerdir?

Trivag kullananlarda görülen en büyük etkiler akıntıda azalma ve iltihap akması. Bunun yanında Trivag kullananların yorumlarını incelediğimizde yanma hissi ilk başlarda görülen yan etkiler arasında görülüyor.

Vajina enfeksionunda kullanıyorum ve gerçekten etkili. Ayrıca Maya enfeksiyonundan kaynaklanan kaşıntı ve tahrişi gidermek için kullandım.

Bir başka Trivag kullanıcısı ise şunları söylüyor

Bu ürünü vajinada (haznede) kaşıntı, yanma, anormal akıntı semptomları için kullandım. Bende etkili oldu. Fakat bendeki durum o kadar ciddi değildir. Bazı insanlarda kronik vajina enfeksyonu olabiliyor, onlarda nasıl etki eder bilmiyorum.

Trivag kullandıktan sonra bende yan etki olarak karın ağrısı yaptı ama ikinci kullanımda yan etki azaldı. Kullanımı o kadarda da zor olmayan ürün.

Ayrıca Trivag içerisinde bulunan etken madde bazı insanlarda mide bulantısı yapabilir.

İlaç etkiliydi ama midemi gerçekten bulandırdı.Bu yan etkiler herkes olmuyormuş.

Bu ilacın ana görevi bakteriler, parazitler ve mantarlara karşı etkili olmasıdır. Antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip olan ürün şahsen kullanımı kolaydır. Biraz dikkatli olunması gerekir. Trivag’ın güzel tarafı kaşıntı hissini kaldırabiliyor.

Bende ilk defa dün kullandım. İlk kullandığımda özellikle vajinada baya bi iltihap geldi. Böyle sanki boğazım da hissettim.

Trivag ovül kullanımı ise basittir. Bu ilacı yatmadan önce 3 gün boyunca günde 1 kere kullanıyorsunuz arkadaşlar. Vajina çevresindeki bakterilere karşı oldukça etkili olduğu söyleniyor.

Ben ilk trivag övül kullandığımda yanma hissi oldu. Akıntılar devam ediyordu, akıntıyı hemen temizlemeliyimiyiz? yoksa sabaha bekletmeliyimiyiz?

Görüldüğü üzere kadınlarla sıklıkla karşılaşılan vajina enfeksiyonlarında Trivag ovül kullanıyor.

Sonuç

Trivag kullananların yorumlarını derlediğimizde vajina enfeksiyonlarında, kaşınma, batma ve diğer semptomlarda etkili olduğu görülüyor.

Trivag hakkında yazılanlar Trivag‘nın resmi ilaç prospektüsüden alıntılanmış yazılardır. Aynı şekilde Trivag kullanıcı yorumları, sözlüklerden ve forumlarında başka kullanıcıların görüşlerinden derlenmiştir. Burada yazılan hiç bir yazı öneri niteliğinde değildir. Doktorunuzun dediği dozlar dışına çıkmayın.

Diğer makalelerimiz:

Yorum yapın