Simflat Kullanıcı Yorumları – İrritabl Bağırsak Sendromu

Simflat 40 mg/80 mg ilacı içeriğindeki “Otilonyum bromür” ve “Simetikon” olan bağırsak semptomlarının azaltılmasında reçete edilen bir ilaçtır.

Otilonyum bromür, hassas bağırsak sendromu olan hastalarda özellikle gaz nedeniyle oluşan spazmların artış gösterdiği durumları dindirmek için kullanılır.

Simetikon ise mide rahatsızlığı, mide ekşimesi ve asit hazımsızlığı gibi çok fazla mide asidinin semptomlarını tedavi etmede faydalıdır. Ek olarak şişkinlik ve midede/bağırsakta basınç/rahatsızlık hissi gibi ekstra gaz semptomlarını gidermek için de kullanılır. Simetikon, bağırsaktaki gaz kabarcıklarının parçalanmasına yardımcı olur.

Simflat kullananlar özellikle İrritabl Bağırsak Sendromundan (IBS) hastalığın tedavisinde faydalı olduğu için kullanılır.

Simflat Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

Simflat Kullanıcı Yorumları
İrritabl bağırsak sendromu (IBS), gastrointestinal sistem olarak da adlandırılan mide ve bağırsakları etkileyen bir hastalıktır. Kramp, karın ağrısı, şişkinlik, gaz ve ishal veya kabızlık veya her ikisini içerebilir. IBS, uzun vadede yönetmeniz gereken kronik bir durumdur.

Simflat kullanıcı yorumları arasında sindirim sistemlerine karşı olumlu etkiler yarattığı ve gaz, şişkinlik dahil mide ekşimesine kadar etkili olduğu belirtilmektedir.

Simflat 40 ve 80 mg’lık ayrı dozlarda kullanımı mevcut olsa da, sözlüklerde ve forumlarda çeşitli yorumlar yapılmıştır.

Ben simflat kullandıktan sonra sindirim sistemimde olumlu değişiklik gördüm. Tabi ki sürekli gaz şikayetim felan vardı. Bende işe yaradı ve semptomlarda olumlu değişiklik gördüm. Umarım sizde de aynı etki olur.

Şişkinliğin en büyük nedenleri arasında ise bağırsaklarda çok fazla gaz bulunmasıdır. Ayrıca laktoz intoleransı veya gluten alerjisi gibi durumlarda da bağırsakta şişkinlik ve gaz yaratabilmektedir.

Bağırsak semptomları olan bir Simflat kullanıcı yorumu ise şöyle diyor:

Benim doktorum (gastroenteroloji doktoru) tarafından, IBS rahatsızlığım reçete edildi. Ertesi günün sabahında semptomlarımda olumlu değişiklik gözlemeldim. Karnımda ne bir ağrı ve sızı vardı. Ben her sabah tuvalete kesin çıkarım bilginiz olsun. İlacı aldığımda herhangi bir baskı hissetmeden(tuvalete çıkma baskısı) öğlene kadar zaman geçirdim. Şu anda sadece semptomlar olduğunda kullanıyorum.

Bir başka sözlük kullanıcısı ise reflü şikayeti olduğunu ve hiç bir fayda sağlamadığını dile getirmiştir:

Bende gastrit ve reflü var ve bu ilaçtan kullanıyorum. Simflat bu sebepten kullandığımdan beri şu an herhangi bir etki görmediğim söyleyebilirim.

Mide asidi problemleri ve reflü gibi durumlarda bu ilaç farklı yanıt verebilir. Simflat kullanıcıları daha çok şişkinlik konusunda gördükleri faydaları dile getirmiştir.

Simflat sindirim sisteminin düz kasları üzerinde etki göstererek spazmları azaltarak etki eder.

Doktorum tarafından irritabl bağırsak sendromu için reçete edilmiş mucize bir ilaçtır. Bana doktorum günde üç defa yemeklerden önce bir tane almam gerektiğini söyledi. Kullandığımdan beri gaz ve şişkinlik problemimi önemli ölçüde azaldı.

Simflat Yan Etkileri Nedir?

Bağırsak hastalıklarında kullanılan Simflat, aşırı dozda kullanıldığında veya bazı spesifik durumlarda yan etkiler yaratabilir.

İlginizi Çekebilir:  Ateşliyken Ayakların Soğuk Olması

Simflat kullananlarda görülen yan etkilerin bazıları:

 • Mide bulantısı
 • Kusma
 • Mide sancısı
 • Burun akıntısı
 • Nezla
 • Ishal
 • Baş ağrısı

Yukarıdaki belirtilerden birini gördüğünüzde doktorunuzu bilgilendiriniz.

Otilonyum bromür, doğrudan miyolitik etkiye sahip bir kalsiyum antagonistidir .

Simflat Kullanımında Bilinmesi Gerekenler:

 • Simflat, sindirim sisteminin düz kasları üzerinde yoğun bir antispazmodik etki gösterir ve karın ağrısı, kramp, şişkinlik gibi İrritabl Bağırsak Sendromu (IBS) semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur.
 • Simflat 40 mg veya 80 mg tabletleri su ile birlikten yemeklerden 20 dakika önce alınmalıdır.
 • Simflat doktorunuzun önerisine göre: günde 2-3 defa 1 tablet alınır. Burada Doktorunuz IBS semptomunuza göre size uygun dozu söyleyecektir.

İlginizi çekebilir: Mide asidi diyeti: Mide Asidi Problemleri Olanlar İçin Rehber

Simflat Bağırsak Tembelliği İçin Kullanılır mı?

Bağırsak tembelliği genel olarak tıbbi bir bozukluk olarak adlandırılmaz. Bu kavramda sindirim sisteminin ve dışkılamanın yavaş olduğuna atıfta bulunulur.

Simflat, sindirim kanalındaki kasları gevşeterek sindirim sistemine olumlu etkiler yaratır. Bağırsaktaki spazm azaldığında, vücudumuz sindirim için gerekli enzimleri ve hareketi daha iyi yapacağından fayda sağlar. Ayrıca Simflat, bağırsaktaki artmış motiliteyi (bağırsak kaslarının aşırı büzülmesini ve hızını kontrol etmek gibi) düzenler.

Simflat Tablet Fiyatı 2022

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı :61.15 TL
Barkod :8699514095422
Fiyat geçerlilik tarihi :09.07.2022

Simflat Muadili İlaçlar ve Alternatifleri

 • DOLOSPAS FILM TABLET (30 TABLET)
 • PINIX 40 MG / 80 MG FILM KAPLI TABLET (30 TABLET)
 • SIMFLAT 40 MG / 80 MG 30 FILM TABLET

Simflat ile aynı etken maddeleri (Otilonyum bromür + simetikon) içeren ilaçlar.

Sonuç

Bağırsaktaki şişkinlik ve spazm bir çok kişi için rahatsız edici olabilir. Simflat içeriğindeki Otilonyum bromür, bu etkilerin azaltılmasında doktor tarafından reçete edilir. İçeriğinde bulunan Simetikon etken maddesi, Simflat kullanıcılar için mide asidi dengesinin yakalanması etki sağlar.

Genel olarak Simflat kullananların yorumları gaz şişkinlik konusunda olumlu olmaktadır

Bunun yanında sağlıklı bir bir bağırsak florası için probiyotik açısından zengin besinler(Lactobacillus Acidophilus) tüketmeli ve stres yönetimini iyi yapmalıyız. Aşırı stresli olan insanlarda sindirim sistemi daha kötü çalışmaktadır ve IBS semptomları daha kötü hale gelebilmektedir.

ilginizi çekebilir: Lactobacillus Acidophilus Ne İşe Yarar?

Genel olarak Simflat 40 mg ve 80 mg kullanıcıları tarafından yapılan yorumlar bu şekildedir. Elbette Simflat 40 mg ve 60 mg yorumları hiçbir koşulda tavsiye içermemektedir. En doğru yönlendirmeyi doktorunuz yapacaktır.

Diğer makalelerimiz:

Yorum yapın