Leodex Plus Kullanıcı Yorumları – Ağrı Kesici Mi?

Leodex Plus Kullanıcı Yorumları

Leodex Plus, içeriğinde etkin madde olarak deksketoprofen ve tiyokolşikosid içerir. Leodex Plus kullananlar, streoid olmayan ltihap giderici ilaçlar sınıfına dahildir. Ayrıca deksketoprofenkas ağrısı, ağrılı dönemler (dismenore), diş ağrısı gibi hafif ila orta dereceli ağrıların tedavisinde de etkilidir.

Bu yazımızda, Leodex Plus kullanmadıysanız aklınıza takılan tüm soruları ve Leodex Plus kullananların yorumları ile fikir edinebilirsiniz.

Leodex Plus İçerik

Etkin madde: Her bir tablet 25 mg deksketoprofene eşdeğer 36.9 mg deksketoprofen trometamol ve 8 mg
tiyokolşikosid içerir.

Tiyokolşikosid Nedir?

Tiyokolşikosid, kasları gevşeten bir bileşiktir. Ateş lalesi olarak bilinen Superba gloriosa bitkisinin tohumlarından çıkarılan doğal bir antienflamatuar glikozit olan kolşisinin modifiye edilmiş formudur. Hem iltihap önleyici hem de ağrı kesici özelliklere sahiptir.

Bu bileşik, ortopedik, travmatik ve romatolojik rahatsızlıkların tedavisinde tercih edilmektedir. Özellikle kasların aşırı kasılmasından kaynaklanan ağrıların tedavisinde ek olarak kullanılır.

Leodex Plus 25 mg Nedir?

LEODEX PLUS içeriğindeki tiyokolşikosid, deksketoprofen daha farklı olarak kas gevşetici etkinliğe sahiptir. Tiyokolşikosid, ağrılı kas spazmları ile ilişkili belirtilerin azaltılmasında kullanılır.

Leodeox Kullananlar genel olarak:

 • İltihabın önlenmesi
 • Osteoartrit (kireçlenme),
 • Vertebral kolonun ağrılı sendromları
 • Yüksek Ateşte

Kullanılan bir ilaçtır.

Leodex içeriğindeki Deksketoprofen güçlü bir analjezik etkisi bulunmaktadır. Deksketoprofen, steroid olmayan iltihap karşıtı ilaçlar (NSAİİ) grubunda yer alır. Bu grubun üyeleri, ağrıyı kesen, iltihabı gideren ve ateşi düşüren etkilere sahiptir. Tiyokolşikosid ise özellikle kas gevşetici etkisiyle bilinir. Ağrılı kas spazmlarına sebep olan semptomların tedavisinde bu madde devreye girer.

Leodex Diş Ağrısına iyi gelir mi?

Leodex, hafif derecedeki diş ağrısı gibi geçici ağrı durumlarında kullanılabilen bir ilaçtır. Bunun sebebi içerisinde ketoprofen adlı bir non-steroidal anti-inflamatuar ilaç içerir. Ketoprofen, ağrı kesici ve antienflamatuar (iltihapla savaşan) özellikleri olan bir ilaçtır.

LEODEX PLUS Kullanım Alanları

LEODEX PLUS, kireçlenme olarak da bilinen osteoartrit, vertebral kolondaki ağrılı rahatsızlıklar, eklem dışı romatizma ve ağrıya neden olan kas spazmları gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir. Buna ek olarak, travma sonucu oluşan veya ameliyat sonrasında yaşanan ağrılarda da bu ilaç sıkça tercih edilir. Yani, LEODEX PLUS, bu sağlık sorunlarıyla mücadelede etkili bir yardımcıdır.

Leodex Plus Kullanıcı Yorumları

Leodenox, özellikle kronik enfeksiyonun yarattığı ağrıların yönetilmesinde reçete edilir. Kronik sırt arıları dahil ağrılarda da reçete edildliği söylenmiştir.

Benim kronik sırt ve bacak ağrıma yardımcı olan tek anti-enflamatuar ilaç oldu.

Leodex Plus, hafif ila orta şiddette ağrının tedavisinde kullanılan analjezik ve antiinflamatuar özelliklere sahip ilaçtır.

Ledeox kullananlarda ayrıca diş ağrılarında da etkili olduğunu söylemiştir.

Bana diş ağrıları için doktor tarafından reçete edildi. Gerçektende orta düzeydeki diş ağrıma etki etti.

Bunun dışında Leodex Plus kullananlarda yan etkilerde olabileceğini unutmayın. Bir sözlük kullanıcı, ilaç kullanımını sonucu yaşadığını şöyle ifade etmiş:

Bence uzak durulması gereken ilaç. Perşembe günü kalp ağrısı nedeniyle hastaneye gittim. Kas sıkışması dediler bunu verdiler. İçtiğimden beri kafamın 3 yerinde şişlik çıktı. Bu ilacın prospektüsüne baktım; bu tarz yan etkiler yazıyor. An itibariyle kullanmayı bıraktım.

Leodex Plus ağrı kesici mi?

Leodex Plus bir ağrı kesicidir. Steroid olmayan bir anti-inflamatuar ilaç olarak adlandırılır. Aynı zamanda ‘NSAID’ olarak da bilinir. Letdeox içeriğindeki Deksketoprofen, COX enzimlerinin etkisini bloke ederek daha az prostaglandin üretilir, bu da ağrının hafiflemesi anlamına gelir.

Leodex Plus Baş Ağrısına iyi Gelir mi?

Leodex Plus SGK Karşılıyor mu ?

Evet. Bu ilaç SGK tarafından karşılanmaktadır.

Leodex Plus Aç karna mı Tok Karna mı içilir ?

Mide problemlerin emiilimini azaltmak için Leodex Plus tok karnına alınmalıdır.

Leodex Plus Kullananların Dikkat Edilmesi Gerekenler

Leodex Plus kullanırken bilinmesi gerekenler:

 1. Kalp ve Damar Riskleri: NSAİİ içerikli ilaçlar, kalp krizi ve inme riskini yükseltebilir. Uzun süreli kullanım bu riski artırabilir. Özellikle kalp-damar rahatsızlıkları olanlar veya risk faktörleri bulunanlar için risk daha belirgindir.
 2. Sindirim Sistemi Tehlikeleri: NSAİİ’ler, mide veya bağırsakta kanama veya delinme gibi ciddi yan etkilere sebep olabilir. Bu yan etkiler genellikle önceden bir belirti göstermez ve yaşlı bireylerde daha yaygın olabilir.
 3. İlaç Etkileşimleri: Leodex Plus, bazı ilaçlarla etkileşime girebilir. Eğer kan sulandırıcılar, antidepresanlar veya diğer NSAİİ’ler gibi ilaçlar kullanıyorsanız, doktorunuza başvurmalısınız.
 4. Alerji Riski: Eğer Leodex Plus veya benzeri ilaçlara karşı alerjik bir reaksiyonunuz olduysa, kullanmaktan kaçının.
 5. Doktor Tavsiyesi: İlaçları kullanmadan önce her zaman bir uzmana danışın.

Not: Yukarıda verilen bilgiler genel bir rehber niteliğindedir. Leodex Plus kullanımı öncesinde doktorunuza başvurmanız esastır.

 1. Sara Hastalığı: Eğer epilepsi (sara) hastası iseniz veya bu tür bir risk taşıyorsanız, ilacın olası etkileri konusunda doktorunuza danışmalısınız.
 2. İshal: Leodex Plus kullanımı sırasında ishal belirtileri gözlemlenirse, ilacın kullanımını kesip doktora başvurmalısınız.
 3. Organ Fonksiyon Bozuklukları: Böbrek, karaciğer veya kalple ilgili herhangi bir sorununuz varsa veya bu tür sorunları geçmişte yaşamışsanız dikkatli olunmalıdır.
 4. Sıvı Eksikliği: Diüretik ilaçlar kullanıyorsanız veya ciddi sıvı kaybınız varsa, bu durumu doktorunuza bildirmelisiniz.
 5. Kardiyovasküler Risk: Daha önce kalp veya inme problemleri yaşadıysanız veya bu risk altında olduğunuzu düşünüyorsanız, doktorunuza danışmalısınız.
 6. Yaşlı Bireyler: Yaşlılık, bazı ilaçların yan etkilerine daha duyarlı olma riskini artırabilir. Bu nedenle, yaşlı bireylerin Leodex Plus kullanırken özellikle dikkatli olmaları önerilir.

Leodex Plus Yan Etkileri

Yaygın görülen yan etkiler şu şekildedr:

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:
• Mide bulantısı ve/veya kusma,
• Karın ağrısı,
• İshal,
• Sindirim sorunları (hazımsızlık),
• Uyku düzensizlikleri,
• Sinirlilik,
• Baş ağrısı,
• Kızarma,
• Mide ağrısı, mide sorunları,
• Kabızlık,
• Ağız kuruluğu,
• Şişkinlik,
• Yorgunluk,
• Ağrı,
• Ateş ve titreme hissi

Ayrıca Leodex Plus kullananlar oluşan yan etkiler, içerisindeki yardımcı veya etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde görülmektedir.

Leodex Plus fiyatı ne kadar?

Leodex Plus eczaneler dışında satılmaz.

Perakende Satış Fiyatı :61.15 TL
Barkod :8699569092087
Fiyat geçerlilik tarihi :09.07.2022

Leodex Plus 25 mg/4 mg Dozajı

Bu ilaç dozajı ağrının şiddetine ve diğer etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Doktor tarafından başka şekilde reçete edilmedikçe; Tedavi dozu günde 3 defa bir LEODEX PLUS 25 mg/4mg film kaplı tablettir. Peki ya bu ilaç kullanımın süresi ne kadardır? Ortalama tedavi süresi 5-7 gündür.

Leodex Plus Muadili Veya Eşdeğerleri

ASEKET – TIYO 25 mg/4 mg film kaplı tablet (20 tablet)
Berko İlaç ve Kimya Sanayi Ltd. Şti.,8699591090174
77.80 TL18 Kas 2022
ASEKET – TIYO 25 mg/8 mg film kaplı tablet (14 tablet)
Berko İlaç ve Kimya Sanayi Ltd. Şti.,8699591090181
54.28 TL18 Kas 2022
DEKSIT 12 mg/ML+ 2.5 mg/ml topikal sprey (50 ml)
Drogsan İlaçları Sanayi ve Tic. A.Ş.,8699580510065
91.07 TL18 Kas 2022
DEKSIT 25 mg/4 mg 20 tablet
Drogsan İlaçları Sanayi ve Tic. A.Ş.,8699580010367
52.36 TL18 Kas 2022
DEKSIT 25 mg/8 mg 14 tablet
Drogsan İlaçları Sanayi ve Tic. A.Ş.,8699580010374
46.24 TL18 Kas 2022
DESTIYO 25 mg/8 mg 14 film kaplı tablet
Neutec İlaç San. Tic.A.Ş.,8680881095443
DESTIYO 25mg/4MG 20 film kaplı tablet { Neutec Inhaler }
Neutec İlaç San. Tic.A.Ş.,8680881095436
DESTIYO 25mg/8MG 20 film kaplı tablet { Neutec Inhaler }
Neutec İlaç San. Tic.A.Ş.,8680881095450
75.24 TL18 Kas 2022
DETROITS 25mg/4MG film kaplı tablet (20 tablet)
Neutec İlaç San. Tic.A.Ş.,8680881099892
65.02 TL18 Kas 2022

LEODEX PLUS Ürün Çeşitleri

Ürün AdıAçıklama
Leodex Plus 60 G jelJel formunda, 60 gram
Leodex Plus 50 mg/8 mg 20 film kaplı tablet50 mg/8 mg, 20 adet film kaplı tablet
Leodex Plus 30 G jelJel formunda, 30 gram
Leodex Plus 25 mg/ 8 mg 20 film kaplı tablet25 mg/8 mg, 20 adet film kaplı tablet
Leodex Plus 25 mg/ 8 mg 14 film kaplı tablet25 mg/8 mg, 14 adet film kaplı tablet
Leodex Plus 25 mg/ 4 mg 20 film kaplı tablet25 mg/4 mg, 20 adet film kaplı tablet

Bu çeşitleri doktor reçetenize uygun olarak eczaneden temin edebilirsiniz.

Sonuç

Steroid olmayan bir anti-inflamatuar ilaç olan Leodex Plus kullananlar ağrılarını hafiflediğini dile getirmektedir. Bu ilaç reçetesiz alınamadığı için doktor kontrolünde kullanılmalıdır.m

Leodex Plus içindeki Deksketoprofen, siklo-oksijenaz (COX) enzimleri adı verilen doğal kimyasalların etkisini bloke ederek daha az prostaglandin üretilir, bu da ağrının hafiflemesi anlamına gelir.

LEODEX PLUS’ın yiyecek ve içecek ile kulanılması önemldir. Bunun sebebi, Leodex kullananlarda oluşan yaygın yan etkilerden kaçınmak içindir. Fakat kronik olmayan ağrınız varsa tabletler aç karna daha çok etki eder. İlacı yemeklerden en az 30 dakika önce almanız, ilacın biraz daha hızlı etki göstermesine yardımcı olur.

Genel olarak Leodex Plus kullanıcıları tarafından yapılan yorumlar bu şekildedir. Elbette Deloday Leodex Plus yorumları hiçbir koşulda tavsiye içermemektedir. En doğru yönlendirmeyi doktorunuz yapacaktır.

Bilgilendirici bu yazımızı tamamlarken, sizlere her zaman doğru ve güvenilir bilgi sunma amacıyla hareket ediyoruz. Türkiye’nin en güvenilir sağlık platformu ifdiyeti.com olarak, bilimsel ve nesnel bilgilerle yanınızda olmaya devam edeceğiz. Okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz. Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi sitemiz altında paylaşarak, diğer okuyuculara da faydalı olabilirsiniz. Sağlıkla kalın!

Diğer makalelerimiz:

Yorum yapın