Byetta 5 mg Nedir, Kullananlar Neler Söylüyor?

Byetta 5 mg Kullananlar Yorumları – İştah Kesici İğne!  

Kilo vermek ve yağ yakmak için mucizevi bir ilaç arayışındayız. Bu noktada Byetta 5, son dönemlerde araştırılmaya başlandı. Fakat, Byetta 5 gerçekten etkili mi?

Byetta, pankreastan insülini arttırarak, glukagonun (kan şekerini yükselten hormon) etkisini azaltır ve bağırsaktan glikoz emilimini yavaşlatır. Böylece kan şekeri seviyelerini düşürür ve iştahı azaltmayı destekler.

Sizde Byetta 5 mg hakkında bilgi daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Önemli Noktalar:

 • Byetta günde iki kez deri altına enjekte edilir. Dozlar sabah ve akşam yemeklerinden 1 saat önce verilmelidir. Öğünler en az 6 saat arayla olmalıdır. 
 • Byetta, tüp mide ameliyatı gibi obezite cerrahisine hazırlananlar için endokrin uzmanları tarafından reçete edilmektedir. Eczanelerde 5 mg ve 10 mg arası dozları olmakla birlikte, 5 mg daha popülerdir.
 • Byetta, kilo kaybı için FDA tarafından onaylanmamıştır.Ufak çaplı araştırmalar Byetta’nın kişilerde kilo kaybına yol açtığını göstermektedir
 • Byetta kan şekerine etki eddiği için Aşırı düşük veya yüksek kan şekeri nedeniyle bulanık görme, baş ağrısı, baş dönmesi veya uyuşukluk yaşayabilirsiniz .

BYETTA bağırsaktaki boşalmayı yavaşlatır, böylece yemekten elde edilen glikozun kandaki dolaşımı yavaşlatır. Glikoz kana daha geç ulaştığı için yüksek kan şekeri riskini azaltır ve böylece kandaki yüksek şekerin yağ olarak depolanmasını önler.

Byetta 5 mg Kullanıcı Yorumları

Eksisözlükte Byetta kullananların yorumlarından ufak bir alıntı yapıyoruz.

Doktorum tedavimi insülin yerine buna geçirdi. “başta mide bulantısı yapabilir, alışırsın” dediydi. üç gündür kusuyorum, çarpıntı var. ama kan şekeri de uzun zamandır olmadığı kadar kontrol altında. ne bok yiyeceğimi şaşırdım. depresyona doğru gidiyor seyir.

Bunun dışında, bir kullanıcı Byetta kullandığında çarpıntı hissettiğini belirtmiş.

iki sene kullanıp, çarpıntı yan etkisi bir türlü geçmediğinden (kalpte bir şey mi var diye anjiyo bile oldum) doktorumun değiştirdiği ilaç.

Son olarak bir kullanıcı, açlığı bastırdığını ve iştahta olumlu etkiler yarattığını ama midesine yan etkiler bıraktığını belirmektedir. Byette 5 kullananların yorumları dikkate alındığında, az veya çok bir çok kişi yan etkilere maruz kalmaktadır.

son 3 aydır kullandığım ilk 1 ay 5lik doz son 2 aydır da 10luk doz olarak aldığım ilaç arkadaşlar imanım gevriyor evet şekeri güzel dengeliyor anlık açlık krizleri vb yok ama midemin içinden geçti yemek yiyemiyorum 

Byette 5 mg veya 10mg hiç bir şekilde doktor kontrolü olmadan kullanılmamalıdır. Kan şekeri üzerine olan etkisi, aşırı kan şekeri düşmesi veya diğer sebeplere maruz bırakabilir.

İlginizi Çekebilir:  Metilasyon Neden Önemlidir ve Metilasyon Bozukluğu Tedavisi

Çalışmalarda, Byetta, metformin adı verilen başka bir yaygın diyabet ilacı eski tedavilerin bir kombinasyonuna ek olarak verildi.

Bunun temel sebebi Byette etken Maddesi eksenatid olduğu için, bu etken madde tip 2 diyabet tedavisinde kullanılır.

Byetta 5 mg Fiyatı Ne Kadar?

Byetta İğne uçlarının bedeli SGK tarafından ödenmemektedir. İğne uçları sadece insülin kullanan hastalarda ödenir. Bunun dışında anlık olarak ortlaama kura oranla değişmekle birlikte,

681.91 TL
2022 tarihindeki Parakende fiyatı bu şekildedir.

Byetta 5 mg Yan Etkileri Nelerdir?

Kişisel olarak Byetta kullanıcıları yorumları dışında, Byetta bazı bireylerde istenmeyen yan etkilere sebep olabilir.

 • Mide bulntısı
 • Kusma
 • İshal
 • Sinirlilik
 • Baş Dönmesi

Bunun yanında “Eksenatid” kullanmaya devam ettikçe bulantı genellikle azalmaktadır. 

Diğer yan etkiler arasında iştah azalması veya kilo kaybı sayılabilir. Bu etkilerden herhangi kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.

Yan Etkilerine Dair Bilimsel Araştırmalar:

Kan Şekerini Kontrol Altına Almak İçin Diğer Yöntemler

Eğer kan şekerini kontrol etmek ve kilo vermek için doğal yöntemler arıyorsanız size tavsiyemiz

 • Fiziksel olarak daha aktif olun. Düzenli fiziksel aktivitenin birçok faydası vardır. 
 • Melatonin hormonunu arttırın: İyi uyku uyumak Melatonin uyku hormonunu arttırır ve bu da vücudumuzu tamir eden DNA uyarıcılarını uyarır. Eninde sonunda iyi uyuyan bireylerde kan şekeri kontrolü ve stres daha az görülmektedir.
 • Koyu yapraklı sebzeler: Yeterli miktarda magnezyum tüketmek kan şekeri dengesi ve mitokondri(hücre sağlığı) açısından çok önemlidir. Koyu yapraklı sebzeler yüksek oranda magnezyum ve potasyum içerdiğinden faydalıdır. Ayrıca Lif ihtiyacını karşılayarak kan şekerinin hızla yükselmesine engel olur.
İlginizi Çekebilir:  Kekik Yağının Faydaları Nelerdir?

Sonuç Olarak

Doktor kontrolü olmadan insülin hormonuna etki edecek ilaçların alınması ciddi sakıncalar yaratabilir.

Eğer kilo vermek istiyorsanız, belirli dönemlerde aralıklı oruç tutarak, kalori alımın azaltaracak ve düzenli egzersiz ile rahatlıkla verebilirsiniz.

Yorum yapın