Umursamaz Erkeğe Nasıl Ders Verilir? 6 Yöntem

Umursamaz Erkeğe Nasıl Ders Verilir?

İnsan ilişkilerinde mesajlar oldukça önemlidir. Birini sevdiğimiz zaman istemsiz olarak sayısız gizli mesaj veririz. Aynı şey, ilgisiz olduğumuzda da söz konusudur. İlgisiz bir erkek, iletişim sırasında pek çok mesaj vermektedir. Bu durumda, umursamaz erkeğe nasıl ders verilir sorusu akla gelebilir. Öncesinde, umursamaz erkek nasıl davranır ve hangi mesajları verir onlara göz atalım. Daha sonrasında, umursamaz erkeğe verilebilecek derslere ve mesajlara göz atalım.

Umursamaz Erkek Nasıl Davranır?

Erkekler genel olarak beraber vakit geçirmekten hoşlandıkları kişileri umursar. Bilimsel olarak bakarsak, umursayan bir erkek sürekli olarak iletişim halinde olmak ister. Basit bahanelerle sürekli iletişim halinde olmak ister. Örneğin, paylaştığınız bir hikayeye yanıt vererek iletişim kurmak ister. Benzer bir şekilde, sürekli olarak buluşma ayarlamaya çalışır. Çünkü umursayan erkek, ilgi ve merak doludur. Umursamaz erkek davranışları ise şöyle sıralanabilir:

 • Mesajınıza geç cevap verir ve bundan dolayı açıklama yapma gereği duymaz.
 • Hal hatır mesajınıza karşılık sizin halinizi sormaz.
 • Tek kelimelik kısa mesajlar atar. Emoji veya sticker kullanmaz.
 • Genel olarak yüzeysel konular hakkında konuşur. Derin konulara karşı tavırsızdır.
 • Yüz yüze iletişimde ise jest ve mimiklerini pek fazla kullanmaz. Yüz ifadesi genelde donuktur.
 • Göz teması oldukça azdır. Sık sık telefonuyla ya da diğer insanlarla ilgilenme eğilimindedir.

Umursamaz erkek davranışları genel olarak böyledir. Eğer çevrenizde bu tarz davranışlar sergileyen bir erkek varsa, sizi umursamıyor denebilir. Peki bir erkek neden umursamaz davranır? Temelde yatan nedenlere göz atalım.

İlginizi Çekebilir: Umursamaz Erkeğe Nasıl Ders Verilir?

Erkek Neden Umursamaz?

Bu sorunun pek çok cevabı vardır. Eğer bir erkek sizi umursamıyorsa ve soğuk davranıyorsa, aşağıdaki nedenleri incelemeniz gerekir.

 • Gizemli ve havalı olmaya çalışıyor olabilir Bu sayede “kaçan kovalanır” tekniğini uygulamaya çalışıyordur.
 • Korkak ve kaygılı olabilir. Yani reddedilme korkusu veya ayrılık kaygısı varsa, duygularını net bir şekilde belli edemiyor olabilir. Bu nedenle şans vermek ve daha açık oynamaz gerekir.
 • Geçmişte veya yakın zamanda bir ayrılık yaşamış olabilir. Umursamaz erkeğe nasıl ders verilir sorusuna burada direkt kötü davranmamak gerektiğini söyleyelim. Çünkü sizden gelen mesajları görmemesi belki de kendi içinde verdiği savaştan kaynaklanıyor olabilir.
 • Hayatında başka biri olabilir. Aynı zamanda ilgilendiği farklı birisi olabilir. Bunu anlamanın en güzel yolu, laf arasında ilgilendiği biri olup olmadığını yoklamaktır.
 • Zor erkeği oynuyor olabilir. Kadınlar gibi bazı erkekler de hemen teslim olmak istemez. Kendisini ağırdan satmaya çalışan erkek hem ilgisiz hem de soğuk davranabilir.
 • Kendinden emin olmayabilir. Bu durumda ne istediğini bilmeyen erkek yeterince ilgisi davranmayabilir.
İlginizi Çekebilir:  B vitaminlerinin Başı: B1 Vitamini Nedir?

Erkeğin umursamama nedenleri genel olarak bunlardır. Aynı zamanda, daha önce de bahsettiğimiz gibi çeşitli sorunlar yaşıyor olabilir. Belki yakın zamanda birini kaybetmiş olabilir ya da ailesi ile arası bozuk olabilir. Hatta depresyonda olabilir. Bu durum, erkeğin size istemeden soğuk ve ilgisiz davranmasına neden olacaktır. Peki bu durumda neler yapmalı? Umursamaz erkeğe nasıl ders verilir? Burada ufak bir parantez açalım:

 • Niyetin onunla yakın bir ilişki kurmak mı yoksa onu cezalandırmak mı? Eğer ilgisiz bir erkeği kendinize çekmek istiyorsanız yolunu epey uzun demektir. Fakat ona ders vermek ve ilginize karşı ilgisiz oluşunu cezalandırmak istiyorsanız çok daha hızlı yöntemler bulunmaktadır.

İlgisiz Umursamaz Erkeğe Nasıl Ders Verilir?

Eğer partneriniz ya da arkadaşınız sizi umursamıyorsa, ilk yapmanız gereken bu davranışlarını bir süre incelemektir. Çünkü bir erkek kişisel veya ailevi sorunlar nedeniyle sizi görmüyor olabilir. Bu durumda onu suçlamak yerine anlayış göstermek gerekir.

İlgisiz Erkeğe Şefkatle Yaklaşın!

Her erkek temelde ilgi ister. Fakat bu ilginin fark edilebilir olması gerekir. Umursamaz erkeğe nasıl ders verilir sorusuna karşı aşağıda sıralayacağımız örnekler, bir erkeğin dikkatini çekmek için uygun davranışlardır:

 • Günaydın ya da iyi geceler mesajı atın ve bunu periyodik hale getirin.
 • Özel günlerini kutlayın ve mümkünse hediye alın.
 • Buluşma ayarlayarak mümkün olduğunda yüz yüze vakit geçirin.
 • Ortak ilgi alanlarınızı tespit edin ve buna göre aktiviteler planlayın.
 • Zaman zaman ilginizi keserek onun size yaklaşmasını bekleyin.

Eğer bir erkek çabanızı göremediği için ilgisiz ve umursamaz davranıyorsa, bunun için çabalamaktan çekinmeyin. Fakat bu hamlelere rağmen bir erkek hala ilgisizse, o halde daha etkili yöntemleri uygulamanız gerekir.

İlginizi Bir Anda Çekin!

Duygusal ilişkilerde en çok tercih edilen yöntemlerden biri: “Kaçan kovalanır.”dır. Bu yöntemde temel amaç, ilgi gösterdiğiniz erkekten tüm dikkatinizi çekmektir. Eğer bir erkek gerçekten ilginizin farkındaysa boşluğa düşecek ve eksikliğinizi hissedecektir. Bu durumda o sizin için çabalamaya başlayabilir. İlgisiz erkeğe nasıl ders verilir sorusuna karşı bu yöntem en çok işe yarayan yöntemlerin başında gelmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Anti-inflamatuar diyet: Bilmeniz gerekenler

Pekiştireçlerden Faydalanın!

Olay çok basit: İyi davranışı ödüllendirin ve kötü davranışı cezalandırın. Eğer bir erkek size ilgisiz davranıyorsa, onu yokluğunuzla cezalandırabilirsiniz. Örneğin; aradığında açmayın, mesajlarına cevap vermeyin ve ondan soğumuş gibi davranın. Diğer tarafında bir erkek size en ufak bir adım atıyorsa, bunu ödüllendirebilirsiniz. Her erkek temelde ilgi ve değer görmek ister. Esas mesele, bunu kimsen ve ne şekilde gördüğüdür. Her zaman ilgi göstermek ya da her zaman uzak durmak, ilişkinin bir süre sonra tamamen kopmasına neden olacaktır. Umursamaz erkeğe nasıl ders verilir sorusuna karşılık bu yöntem, bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve sosyal psikolojide yeri bulunmaktadır.

Yakın Arkadaşlarıyla Daha Sık Vakit Geçirin!

Eğer ortak bir arkadaş grubunuz varsa, bu insanlarla daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Bu durumda ilgisiz erkek, ilginin kendisinden kaydığını ve diğer insanlara yönlendiğini fark edecektir. Özellikle zor erkeği oynayan ya da ne istediğini bilmeyen erkekler bu durumda sizinle daha fazla vakit geçirmeye çalışacaktır. Umursamaz erkeğe nasıl ders verilir konusunda bu yöntem de oldukça etkilidir.

Duygularınızı Açıkça Paylaşın!

Umursamaz erkeğin bu davranışları sizi üzüyor mu? Yoksa onunla bir gelecek mi hayal ediyorsunuz? Bu durumda açık bir şekilde onunla konuşmayı deneyebilirsiniz. Çünkü bir erkek sizi umursamıyorsa, bu sadece dikkatini çekemediğiniz için olabilir. Fakat aynı iş yerinde ya da sınıfta vakit geçiriyorsanız bu durum başınızı ağrıtabilir. Çünkü iş ya da eğitim gereği tekrar yüz yüze olacağınızı unutmayın! Umursamaz erkeğe nasıl ders verilir sorusuna karşı bu yöntem, ilişkiyi canlandırabilecek yöntemlerin başında gelir.

Takipten Çıkın Ya Da Engelleyin!

Bu yöntem, başka bir seçenek kalmadığında değerlendirilebilecek son yöntemdir. Aslında bir nevi son koz olarak düşünebilirsiniz. Eğer umursamaz erkek size rol yapıyorsa ya da ilginizi göremiyorsa, bu durumda sorunun ne olduğunu anlamaya çalışacaktır. Fakat gerçekten size hayatında yer yoksa, kısa süre içerisinde bu durumu unutacaktır. Umursamaz erkeğe nasıl ders verilir konusunda bu yöntem belki de en cesur yöntemdir.

İlginizi Çekebilir:  Hyaluronik Asit Rehberi: Her Yönüyle Faydaları ve Etkileri

Sonuç

Umursamaz erkeğe nasıl ders verilir sorusuna çeşitli cevaplar aradık. Bilimsel olarak bu cevaplar, bir erkeği ilginizden haberdar olmasını sağlayacak yöntemlerdir. Fakat bir erkek bazen sadece fiziksel özelliklerinizi ya da davranışlarınızı beğenmediği için umursamaz olabilir. Bu nedenle umursamaz erkeğe nasıl ders verilir derken işin dozunu kaçırmamaya özen gösterin. En büyük ders, ilgisiz ve umursamaz davranmaktır. Eğer erkek az da olsa size bir ilgi duyuyorsa zaten gerekli adımları atacaktır. Fakat bu adımlara rağmen hiçbir tepki yoksa şunu unutmayın: Dünya üzerinde tek bir erkek yok!

Diğer makaleler:

Yorum yapın