Dişil Enerji

Dişil Enerjiyi Artırmanın Yolları
Dişil Enerjiyi Artırmanın Yolları

Temelde her bireyin içinde taşıdığı iki enerji vardır; eril ve dişil enerji. Her iki enerji de cinsiyete göre belirlenmez ve genellikle biri diğerine göre daha baskındır. Bununla birlikte, her iki enerjide de kadınlar ağırlıklı olarak dişiliği tercih ederken, erkekler ağırlıklı olarak erilliği tercih etmektedir. Peki, dişil enerji ne anlama geliyor?

Dişil enerji, eril enerjinin aksine akıcı ve dinamiktir. Hareketleri tahmin edilemez veya her zaman rasyonel bir akılla açıklanamaz. Bu enerji, kalpten gelen rehberlik dışında hiçbir kurala uymadığı için sosyal normlarla sınırlandırılmaz. Dişil enerjiye daha fazla hâkim olan kişiler aşağıdaki özelliklere sahip olacaktır:

  • Kolayca sakinleşebilmek
  • Kendine iyi bakmak ve kendini sevme konusunda iyi olmak
  • Yaratıcı ilham bulabilmek
  • Empati kurabilmek
  • Rasyonalitenin dışında yargılarda bulunabilmek
  • Duygulara öncelik vermek
  • İyi iletişim becerilerine sahip olmak

Dişil Enerjiyi Artırmanın Yolları

Kişisel düşünme pratiği yapın

İçinize bakmak, kadınsı auranızı uyandırmanın ilk adımıdır. Günlük tutmak veya meditasyon yapmak gibi zihninizi dağıtmayı destekleyen uygulamalara katılın. Böylece doğuştan gelen kadınlığınızın ortaya çıkmasını sağlarsınız. Düşüncelerinizi, duygularınızı ve davranışlarınızı inceleyerek başlayın. Bunları yorumlayarak ve anlamlarını keşfederek kadınsı yönünüzü geliştireceksiniz.

Karar verirken sezgilerinizi kullanın

Günlük hayatın akışına kolayca kapılırız, bu da otomatik pilotta olmamıza ve iç sesimizin ya da içgüdümüzün size söylediklerini görmezden gelmemize yol açabilir. Ve konu karar vermeye geldiğinde, bir sonuca varmak için genellikle mantığı veya gerçekleri kullanarak dışarıya bakarız. Bunun yerine, içinize bakarak ve duygularınızı kabul ederek ilahi dişilinizle temasa geçmeyi deneyin. İçsel bilginizi geliştirmek için meditasyona zaman ayırın, içgüdülerinizi takip edin ve farkındalık pratiği yapın.

İlginizi Çekebilir:  Fitness Modası: Trendlerin Ötesinde Baskılı Ürünler

Yaratıcılığınızdan yararlanın

Yaratıcılığınızı ifade etmenin yollarını bulmak için her hafta zaman ayırarak başlayın. Size neşe ve tatmin getiren, dişil enerji akışınızı güçlendiren hobiler edinmeyi düşünün. Hepimiz tekdüzeliklere takılıp kalırız, bu yüzden kendinizi bir tekdüzeliğin içinde bulduğunuzda, yaratıcı enerjinizin hazır olmasını sağlayacak bir dizi aktiviteye sahip olun. Örneğin, rutininizi değiştirin: farklı kafelerde takılın, yeni bir fitness dersi alın, daha erken kalkın.

Kendinize zaman ayırmaya öncelik verin

Sağlıklı yaşam trendi olsun ya da olmasın,  kişisel bakım, kendinizle ve kadınsı varlığınızla yeniden bağlantı kurmanız için tartışılmaz bir konu olmalıdır. Sonuçta, önce kendi ihtiyaçlarımızı karşılamazsak en iyi halimiz olamayız. Bu nedenle, ister doğada yürüyüş yapmak, ister rahatlatıcı bir banyonun tadını çıkarmak veya kitap okumak olsun, zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu canlandıracak aktivitelere katılarak kendinize beslenmek için alan açın.

Reyhan İldaş insanlara kendilerini bulma yolunda yardım eden bir ThetaHealing uzmanı ve ICF koçudur. Dişil enerjinizi nasıl geliştirebileceğinizi daha iyi anlamak için Reyhan İldaş ile bir görüşme ayarlayabilirsiniz. İletişim için telefon numarası: 0533 745 93 98 e-posta adresi: info@reyhanildas.com .