Andulasyon Kullanıcı Yorumları

Kilo verme konusu her geçen gün biraz daha önem kazanıyor. Çünkü günümüzde yaygın olan hareketsiz ve sağlıksız yaşam tarzı, fazla kilo olarak geri dönüyor. Bu noktada ise pek çok teknik merak konusu oluyor. Bu tekniklerden birisi de andulasyondur. Dalga yaratma anlamına gelen andulasyon terapisi, pek çok faydası olan bir terapi yöntemidir. Andulasyon kullanıcı yorumları ise bu konuda sizlere birincil ağızdan bilgi aktarmaktadır. Gelin hem bu terapi yöntemine hem de andulasyon ile zayıflayanlar yorumlarına tek tek bakalım.

Andulasyon Nedir ve Ne İşe Yarar?

Andulasyon, mekanik titreşim terapisi olarak da adlandırılan bir tekniktir. Bu yöntem, vücuda belirli frekans ve titreşimlerle uygulanan masaj benzeri bir tedavi şeklidir. Andulasyon cihazları, özel olarak tasarlanmış yataklar veya masalar üzerinde kullanıcıya titreşim dalgaları gönderir. Bu dalgalar, vücutta hücresel düzeyde etki ederek dolaşım sistemini, lenf sistemini ve metabolizmayı olumlu yönde etkiler.

Andulasyon, bütüncül bir terapi yöntemidir. Bu nedenle tüm vücuda etkisi bulunmaktadır. Fakat tek başına yeteri kadar etki göstermez. Bu nedenle andulasyonun yanında hem sağlıklı bir yaşama geçilmeli hem de beslenme düzenine azami dikkat edilmelidir. Andulasyon ile zayıflayanlar da bu ifadeyi sıklıkla kullanmaktadır.

Andulasyon Kilo Verdirir mi?

Yöntemin en büyük etkisi, hücre aktivasyonu üzerinedir. Bu sayede vücudun daha fazla enerji harcaması kolaylaşır ve yağ yakımı hızlanır. Bu durum, andulasyonun kilo verdirmeye yardımcı olduğunu bizlere göstermektedir. Ancak tek başına andulasyonun kilo verdirdiğini söylemek pek doğru olmayacaktır. Çünkü kilo verme konusunda şu faktörler çok önemlidir:

 • Yaş, cinsiyet ve sağlık durumu
 • Yaşam tarzı (hareketli ya da hareketsiz)
 • Beslenme düzeni
 • Uyku düzeni
 • Hormon değerleri
 • Günlük harcanan kalori
İlginizi Çekebilir:  İnositolün Kanıta Dayalı 5 Sağlık Faydası Duyunca Şaşıracaksınız

Andulasyon ile 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

Bu teknik, metabolizmayı hızlandırmaya yardımcıdır. Bu nedenle andulasyon ile kilo vermek “daha kolay” bir hale gelir. Ancak tamamen andulasyon ile bir ayda kilo vermek gibi bir ifade doğru olmaz. Çünkü andulasyon, tek başına kilo verdirmez. Yani andulasyon sayesinde şu kadar kilo verilir diyemeyiz. Vücut kitle indeks puanı, yaşam tarzı ve yağ oranı gibi değerleri öğrenmeden bu soruya net bir değer vermek mümkün değildir.

Yine de ortalama bir değer verebiliriz. Eğer kilo vermek için özel bir diyet uyguluyorsanız, hareketli bir yaşam tarzınız varsa ve fazla kilolara sahipseniz, andulasyon bir ayda ortalama 5-7 kilo vermenize yardımcı olabilir.

Andulasyon Kaç Seansta Etki Eder?

Uygulamanın seans ve seansların süre bilgileri net değildir. Andulasyon yönteminde ideal olan seans bilgileri şöyledir:

 • Haftada üç seans
 • Her bir seans ortalama 30 dakika
 • Bir ayda 12 seans
 • Çift seanslar 50 dakika

Bu değerlerle beraber, ilk seanstan itibaren andulasyonun etkisini görebilirsiniz. Özellikle kas ağrılarının hafiflemesi, gerginliği azalması ve gevşeme durumu ilk seansta kendini hissettirir. Andulasyon ile zayıflayanlar ise birden fazla seansa düzenli olarak katılmalıdır. Böylece andulasyonun kalıcı etkilerinden faydalanabilirsiniz. Andulasyon kullanıcı yorumları kısmında bu konuyu daha net anlayabilirsiniz.

Andulasyon Faydaları

Andulasyon Kullanıcı Yorumları

Bu yöntemin zayıflama dışında pek çok faydası bulunmaktadır. Andulasyon faydaları genel olarak şöyle:

 • Kas gerginliğini azaltır.
 • Bel, boyun ve sırt bölgelerindeki ağrıyı hafifletir.
 • Dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlar ve böylece kan akışını hızlandırır.
 • Stres, kaygı ve endişeyi azaltarak rahatlama ve gevşemeyi sağlar.
 • Uyku düzenine yardımcı olur ve daha kolay uyumanızı sağlar.
 • Lenf sisteminin uyararak toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

Andulasyon faydaları temelde bunlardır. Aynı zamanda Andulasyon ile zayıflayanlar tarafına bakarsak bunu da bir fayda olarak listeye ekleyebiliriz. Andulasyon kullanıcı yorumları başlığına göz atarak bu konuda birincil ağızdan deneyimleri okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Diazomid İlaç Kullananlar Yorumları Nelerdir?

Andulasyon Zararları

Her tedavi yöntemi her kesime uygun değildir. Bu nedenle andulasyon yönteminin de uygun olmadığı insanlar bulunmaktadır. Bu grubu şöyle sıralayabiliriz:

 • Kalp pili olanlar
 • Hamileler
 • Derin ven trombozu olanlar

Andulasyon kimlere yapılmaz? Sorusunun genel olarak cevabı bu şekilde verilebilir. Elbette her yaş ve sağlık düzeyinden insanın bu yöntemi uygulamadan önce bir doktor onayından geçmesi önemlidir. Bu sayede, andulasyonun sizin için zararlı mı yoksa yararlı mı olacağı kesinleşecektir. Andulasyon kullanıcı yorumları kısmına baktığımızda da belirgin bir zararı olmadığını görmekteyşiz. Son olarak bu konuya göz atalım.

Andulasyon Kullanıcı Yorumları

Son olarak andulasyon kullanıcı yorumları nelerdir bunlara bir göz atalım:

Andulasyon ile zayıflayanlar yorumları, tekniğin etkili ve kolay uygulanabilir olduğunu belirtmektedir:

 • İlk seansıma girdim. Sahiden insanı rahatlatan bir yöntem. Kilo konusunda ise ilk seansımda kesin bir şey söylemek daha çok erke. Net bir etki görmek için diyetle beraber devam ediyorum bakalım sonuç ne olacak.
 • Korkulacak bir şey değil. Gidip uzanıyorsunuz ve uygulayan uzman size bazı yönlendirmelerde bulunuyor. Yatarak geçiyor zaten bütün seans. Zayıflama konusunda ise bölgesel incelemelere gözümle şahit olmasaydım söylenenlere inanmazdım açıkçası. Tabii diyetisyen desteği de aldığımı belirtmem lazım.
 • İki haftadır gidiyorum herkese tavsiye ederim mükemmel bir yöntem. Hastalık ağrı stres azaltıyor kabızlık vardı o da geçti süper.

Bazı andulasyon kullanıcı yorumları, yöntemin kilo vermeye yardımcı olduğunu ifade etmektedir:

 • Ben de giriyorum andulasyona ve üç hafta oldu. Aynı zamanda diyetisyene de haftada iki defa giriyorum. Şu anda üç hafta doldu diyete ve andulasyona başlayalı. Toplam sekiz kilo vermiş oldum bunun yedi kilosu yağ.
 • 8 seansı yeni bitirdim. Fiyat olarak gayet makuldü. Yaklaşık 1 ay gibi kısa bir sürede tamamlamış olduk. Yaklaşık 5 kilo verdim bu süreçte. Ama spor da yapıyorum düzenli olarak. Faydası olan bir yöntem ve kanıtlanmış çalışmaları da var zaten. Diğer karı koca masallarından değil yani.
İlginizi Çekebilir:  Argivit Focus Kullanıcı Yorumları

Andulasyon kullanıcı yorumları belirli forum sitelerinden alıntıdır. Bu nedenle gerçek kullanıcı deneyimlerinden oluşmaktadır. Andulasyon kullanıcı yorumları konusunda daha fazla bilgi almak adına doktorunuzla iletişime geçin ve bu yorumları tıbbi tavsiye olarak değerlendirmeyin.

Diğer makaleler:

Yorum yapın