Tamprost Kullananların Yorumları Ve Deneyimleri

Tamprost kullananlar, prostat sorunların azaltılmasında tamsulosine eşdeğer 0,4 mg tamsulosin hidroklorür içermektedir. Bu sebeple “prostat kaslarında” ve “idrar yolları” kaslarında gevşeme sağlayarak tuvalete çıkmayı kolaylaştırır.

Tamprost kullananlarda genel olarak bu etkiler görülmekle birlikte, bazı yan etkilerde görülmektedir. Tamprost kullananlar hakkında bu yazımızda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu yazı %100 özgün, intihal içermeyen bir yazı olduğu teyit edilir ve hakları saklı tutulur.

Tamprost Çalışma Mantığı ve Etkisi

TAMPROST’un etkin maddesi olan tamsulosin hidroklorür, “alfa1-adrenoreseptör antagonistleri” olarak adlandırılan bir ilaç grubunun üyesidir.

Peki tamprost nelerde kullanılır?

  • Tamsulosin erkekler tarafından prostat büyümesi ( iyi huylu prostat hiperplazisi – BPH ) semptomlarını tedavi etmek için kullanılır
  • Prostat ve idrar yolundaki(mesanadeki) kasları gevşetmede
  • Zayıf idrar akışını kolaylaştırmada

Etkili olan bir ilaçtır. Tamsulosin, alfa blokerler olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir.

Tamprost Kullananların Yorumları Nelerdir?

Tamprost Kullananların Yorumları Ve Deneyimleri
Tamprost kullananlarda belirtilerinizin düzelmesi 4 hafta kadar sürebilir. Aksi durumda düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuza söyleyiniz.

Tamprost kullananlar genel olarak idrara daha rahat çıktıklarını ve diğer etkileri gözlemlenmiştir.

Tamprost kullanıcısı şöyle yorumda bulunmuş:

Tamprost kullandıktan sonra İlk 30 gün gece idrara çıkma ihtiyacını durdurdu ve idrar akışı iyileştirdi. Fakat yan etki olarak, sırt ağrısı, cinsel dürtüde azalma ve biraz depresyon yaşadım. Son 6 ayda, bu yan etkiler azaldı. 65 yaşındayım

Başka bir tamprost mr 0.4 mg kapsül kullanıcı ise şunları dile getirmiş:

İdrar problemleri sonucu kullanmaya başladığım, mesene kaslarını gevşetmeci sonucu bende etkili olduğunu gördüğüm ilaç. Bende yan etki ilk haftalarda “boşalma” daha zor hale geldi ve sperm akışında azalma oldu. Bu yan etkiler 1.ci ayın sonunda geçti.

Bir başka Tamprost kullanıcı ise:

Tamprost ilacı yaklaşık 7 aydır kullanıyorum. Tamprost kullandıktan sonra idrara çıkma ve idrar akışımında yardımcı oldu. Geceleri tuvalete çıkma sıklığım akşam 7’den sonra sıvı almamak koşuluyla iki veya bir kez oluyor. Benim için yan etkisi bazen ağrılı boşalma ve boşalma zorluğu oldu. Bunun dışında bir problem yok

Ben Tamprost 0,4 mg ilacı alıyorum. bende etki etmedi, çok hayal kırıklığına uğradım, işe yamasını bu ilacın çok isterdim.

İdrarlarımı yaptığımda büyük bir yanma hissi yaşıyordum. Bunun idrar yolu iltihabından kaynaklı olduğunu öğrendim ve uzman doktora gittim. Muayene yaptıklarında sonra, prostatımda büyüme olduğunu söyledi. ve bu ilacı reçe etti. Günde 1 kez kullanmamı söyledi. Neyse, kullandıktan sonra “yanma “hisis yaşamdığımı söyleyebilirim. Yan etkiler felan var, ama bende yanma hissini ve idrar ağrısını azalttığı belirtilebilirim

Bendeki deneyim ise ilk ayda gerçek bir fark var ama bundan sonra etkisi azalıyor gibi görünüyor

Bir başka Tramprost kullanan bir kişi ise benzer şekilde idrar yanmalarının azaldığını dile getirmiş:

74 yaşında prostat büyümesi, sık idrara çıkma ve akışta problemlerde ilaç daha güçlü akışa yardımcı oldu. Uykum daha az bölündü. Bunun dışında birkaç olumsuz yan etki oldu mesela baş dönmesi, sersemlik, bağırsak hareketleri,bel ağrısı, halsizlik & yorgunluk. Doktorumla kontrollü ilerliyoruz şu anda.

İlacın kullandıktan özellikle İlk günlerde bir gelişme hissettim: geceleri daha az idrara çıkma, gündüz de daha iyi idrar. AMA: cinsel dürtü de azalma meydana geldi, ayrıca tansiyonumu hafif düşürdü gibi. Bu etkiler zamanla kayboldu.

Görüldüğü gibi Tamprost kullananlarda olumlu veya olumsuz etkiler görülmektedir. Tamprost kullanırken birden fazla yan etkileri görürseniz doktorunuza danışın.

İlginizi Çekebilir:  Enfexia 500 mg Kullananların Yorumları

Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Tamprost kullananlarda görülen yan etkiler arasında

  • Baş dönmesi
  • Uyuşukluk
  • Burun akıntısı
  • Boşalma sorunları

gibi problemler meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri sürerse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.

Eğer Tamprost kullanırken baş dönmesi riskini azaltmak için , oturma veya yatma pozisyonundan kalkarken yavaşça kalkın.

Bu ilacın , doktorunuzun size sağlayacağı yararın yan etki riskinden daha fazla olduğuna karar vermesi nedeniyle reçete edildiğini unutmayın.

Tamprost libidoyu etkiler mi?

Tamprost kullananlarda libido’da düşme ve cinsel istekte azalma meydana gelebilir. Bu yan etkiler geçici olmakla birlikte, uzun vadede bu etkiler görüldüğünde doktora danışılmalıdır.

Tamprost ne kadar süre kullanılmalı

TAMPROST, doktor kontrolünde kullanılan ve reçete edilen bir ilaçtır. Bu nedenle, şikayetleriniz ortadan kalkmış olsa bile, doktorunuz reçete ettiği sürece TAMPROST kullanmaya devam edilmelidir.

Sonuç

Tamprost, genel olarak erkeklerde prostat bezinin büyümesi sonucunda ortaya çıkan idrar yollarına ait şikâyetlerin azaltılmasında ve tedavisinde doktor tarafından reçete edilir.

Tamprost kullanıcıların gördükleri en büyük yan etkiler arasında boşalma güçlüğü, baş dönmesi ve diğer yan etkiler görülmektedir.

Tamprost hakkında yazılanlar Tamprost’ın resmi ilaç prospektüsüden alıntılanmış yazılardır. Aynı şekilde Tamprost kullanıcı yorumları, sözlüklerden ve forumlarında başka kullanıcıların görüşlerinden derlenmiştir. Burada yazılan hiç bir yazı öneri niteliğinde değildir. Doktorunuzun dediği dozlar dışına çıkmayın.

Diğer Makalelerimiz:

Yorum yapın