Modet 1000 mg Kullanıcı Yorumları – Hemoroid Tedavisinde

Modet 1000 mg, damarlardaki ağrı, kramp ve tembellikle seyreden venöz yetmezliklerde(toplardamar yetmezliği) için reçete edilmektedir. Ayrıca, Modet kullananlar içeriğindeki Kalsiyum dobesilat sayesinde, diyabetik retinopati ve halk arasında “basur” veya “hemoroid” olarak adlandırılan tedavilerde tercih edilmektedir.

Modet Nedir?

Modet 1000 mg Film Tablet ve 500 mg tablet olmak üzere iki çeşittir ve etken maddesi “Kalsiyum dobesilat”dir.

Modet 500 mg içinde bulunan bu etken maddeyi lif takviyesi ile birlikte alındığında hemoroid iltihabında önemli bir iyileşme ile ilişkili olduğu gösterilmiştir.

Modet Ne İçin Kullanılır?

Modet, hemoroid atağının semptomlarını kontrol edebilen, mikrovasküler geçirgenliği azaltan, kan akışını düzelten ve antioksidan özelliklere sahip olan bir ilaçtır.

Modet, kılcal damarlardaki “kan akışı” problemlerinde etkilidir. Ek olarak kan akışına fayda sağlayarak varisli damarlada oksijen ve besinlerin ulaşmasını sağlayıp iltihabı azaltır.

Modet Kullanım alanları arasında:

  • Diyabete bağlı göz damarlarındaki bozulmalar
  • Bacak ağrıları ve kramplar
  • Damar dolaşım bozuklukları
  • Hemoroidal(basur) bozukluklar

Sıklıkla reçete edilmektedir.

Modet sadece YETİŞKİNLERDE kullanılır. Günlük doz 500 ila 2000 mg arasındadır.

Modet’i Yan Etkileri

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

  • Bulantı
  • Kusma
  • İshal
  • Kaşıntı

Bunlar Modet’in hafif yan etkileri olarak görülür. Bunun dışında ender görülen ciddi yan etkiler ise şöyledir:

Çok Ciddi Yan Etkiler

  • Kanda akyuvarların azalmasına bağlı olarak cilt, boğaz, barsak ve diğer mukozal membranlarda ülser.

Ek olarak Modet 1000mg’i doktorunuz tarafından reçete edilmedikçe uzun süre kullanmayınız. 2-4 hafta CALCIUM DOBESILATE kullanmanıza rağmen durumunuzda düzelme olmazsa lütfen doktorunuza danışınız.

Modet 1000 Mg Kullanıcı Yorumları

Modet 1000 mg Kullanıcı Yorumları
Sağlıklı beslenme ile birlikte Modet 1000 mg kullanımın etkisi daha yüksektir.

Araştırmalarda Modet 1000mg kullananlarda semptomlarında olumlu gelişmeler görülmüş. Bir kullanıcı Modet kullandıktan sonra aldığı faydayı şöyle dile getirmiş:

Gerçekçi konuşmak gerekir Modet kullandıktan sonra etkisini hemen gördüm diyebilirim. Kanamalar gerçekten çok kötüydü ve ağrı vardı. İlerleyen zamanlarda basur kanamaları kesildi. Ama beslenmeyi değiştirdik. Spor yapma, beslenme ve düzenli tuvalet alışkanlığı düzenleyerek hemoroidin yaşan kalitemizi azaltmasının önüne geçtim.

Modet 1000mg’ı etken maddesini kullananlarda özellikle fayda sağladığını doğruluyorlar. Aynı şekilde yorumda:

Etrafımızda basür hastalığında olanlarda modet kullanıcı yorumları da ilacın gerçekten faydası olduğu yönünde. Fakat bu ilaç yetmez, sağlıklı beslenme, lifli besinler tüketmek, spor ve antrenman yapmak gibi etkenlerde fayda sağlar.

MODET 500 mg ve 100 Kapsüllerin bu denli fayda sağlaması kılcal damarların yıpranmasını engelleyen özelliklte olmasıdır. Basür bölgelerinde özellikle “kılcal” damalar tıkandığında problemler ve enfeksiyon yaratır.

Modet kullananlarda etkisi genellikle kılcal damarların direncini güçledirip, kılcal damar geçirgenliğinin azalmasını sağlar.

Modet 1000mg kullananlar genellikle semptomlarında iyileşme ve ağrılarına azalma görmüşlerdir.

Modet ne kadar dozda alınmalıdır?

Doktorunuzun önerdiği dozda alınmalıdır. Yaygın olarak, sabah ve/veya akşam 1000 ile 2000 mg (1 ile 2 tablet) yemekle birlikte bir bardak su ile alınmalıdır.

Modet 1000 mg kilo aldırır mı?

Modet, kılcal damarları koruyucu ve oksijen taşıyıcı özellikle olan bir ilaçtır. Kilo aldırmaz ve iştaha etki etmez.

Sonuç

Modet 1000mg, basur ve varis tedavisinde kullanılır. Kan dolaşımını arttırarak iltihaplı bölgede onarımı arttır.

İlginizi Çekebilir:  Biosteron Kullananlar Yorumları – Cinsel İşlev Bozukluğu

İçerisindeki etken madde damarlardaki kan akışını iyileştirir ve fonksiyonlarını geri kazandırır. Basür’de etkili olan başla ilaçta Daflon 500mg Tablettir. Daflon 500mg, aynı Modet 1000mg akut veya kronik hemoroid, varis ve lenfödem tedavisinde kullanılır.

Basür tedavisinde Modet kullananlarda fayda sağlamakla birlikte, düzenli antrenman yapmak, hareketli yaşam ve dengeli beslenmek gibi stratejilerde uygulanmalıdır. Modet 1000mg kullananlarda genellikle fayda sağladığını belirtse de, kılcal damaların sağlıklı bakılmaması semptomların geri gelmesine sebep olur.

Toplardamar hastalığınız varsa kilo kontrolüne ve uzun süre ayakta kalmamaya özen gösteriniz.

Genel olarak Modet kullananlar tarafından yapılan yorumlar bu şekildedir. Elbette Modet yorumları hiçbir koşulda tavsiye içermemektedir. En doğru yönlendirmeyi doktorunuz yapacaktır.

Diğer Makalelerimiz:

Yorum yapın