Östrojen eksikliği cilt kuruluğu gibi bir çok belirti yaratır. Estriol Vajinal Krem kullananlar, östrojen eksikliği kaynaklık semptomların azatılmasında tercih etmektedir.

Estriol, içeriğinde bulunan “östriol” sayesinde etki eder. Genel olarak 30, 50, ve 100 gr’lık tüplerde sunulmaktadır.

Estriol Vajinal Krem Ne İşe Yarar?

Estriol, üç östrojen hormonundan biridir. Estriol , sıcak basmaları, uykusuzluk, vajinal kuruluk ve sık idrar yolu enfeksiyonları dahil olmak üzere menopoz semptomlarını kontrol etmede etkili görünmektedir

Estriol Vajinal Krem Östrojen eksikliğine vücudu etkileyen belirtilerin varlığında kullanılır.

Estriol Vajinal Krem Kullanıcı Yorumları

Estriol Vajinal Krem Kullananlar Yorumları
Östriol en zayıf östrojen olmasına rağmen, araştırmalar 
menopoz semptomlarının üstesinden gelmede, idrar sağlığını korumada ve kemik yoğunluğunu iyileştirmede oldukça etkili olduğunu göstermiştir 

Estriol, menopoza bağlı cinsel ağrıları şikayetinde kullananlar da bulunmaktadır. Bir estriol kullanıcısı şöyle yorumda bulunmuştur:

Yaklaşık 3 haftadır östradiol krem ​​kullanıyorum. 2 hafta boyunca günde 1 gram kullandım ve şimdi haftada 3 ila 4 kez 1 gram kullanıyorum. İkinci haftaya kadar ağrılı saniyeden tamamen kurtuldum. Seksten tekrar keyif alıyorum. Ayrıca neredeyse 20 yıldır seks yapmadığımı da belirtmek isterim. 40 yaşımdayken seks yapmayı bıraktım. 59 yaşındayım. 51 yaşında menopoz semptomları yaşamaya başlamıştım. Temmuz 2022’de tekrar cinsel olarak aktif olmaya başladım. Bu cinsellik esnasında uru kalmamama rağmen. Sanırım vajinal duvarlarım incelmişti. Şimdi estradiol ile normale döndüm. Kesinlikle buna değer.

Menopoza bağlı cinsel kuruluk tedavisinde etkili olduğu söyleniyor.

Estriol vajinal krem ​​bana çok yardımcı oldu ve artık kuru değilim.

Vajinadaki kuruluk cinsel ilişki esnasında acı hissetmeye sebep olabilmektedir. Vajinal kremler, bu konuda destek sağlayabilir. Bu krem, bazı insanlarda kaşıntı da yapabilmektedir.

Vücudumun farklı yerlerinde kaşıntıya neden oldu. Yine de vajinal kuruluk ile için faydalı gibiydi. Aynı sonuca sahip olup olmadığımı görmek için tekrar deneyeceğim.

Seks acı vericiydi. Ama bu kreme başladıktan belki bir hafta sonra hemen çalışmaya başladı. Bu inanılmaz bir farkti. Gerçek bir yan etki olmadığını fark ettim. Başladıktan sonra biraz kilo aldım ama bunun nedeninin daha fazla abur cubur yemek olduğunu düşünüyorum. Abur cuburları bırakınca zaten hemen kilo verdim.

Gördülüğü gibi bu krem östrojen eksikliği durumunda vajinal kuruluk, kaşıntı ve iltihaplanma durumlarını tedavi eder.

İlginizi Çekebilir:  Sevgiliye En Güzel Takma İsimler - En Beğenilenler!

Bilinmesi Gereken Noktalar:

  • Estriol krem sadece vajinada kullanılır yüzde kesinlikle kullanılmaz.
  • Kremin yan etkileri arasında yanma hissi vardır ama bu durum genellikle geçicidir.
  • Bu krem emziren annelerde kullanılmamalıdır
  • Bu kremin yan etkileri arasında kilo artışı olmakla birlikte, herkes için geçerli değildir.

Estriol Kremin etki etmesi ne kadar sürer?

İlacın etkisi kişiden kişiye değişmektedir. Tam etkilerini fark etmeden önce genellikle 3-6 hafta estriol krem ​​​​uygulanır. Bu krem menopozal vajinal semptomlarınızın altında yatan nedeni ortadan kaldırmaya çalıştığından, sonuçları hemen göstermez.

Estriol Kreminin Fiyatı – 2022

Estriol sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı :131.09 TL
Barkod :8699708360138
Fiyat geçerlilik tarihi :09.07.2022
ESTRİOL Vajinal Krem 1 mg/g 50 g’lık tüp

Sonuç

Menopoz döneminde, kadınlarda önemli bir hormon olan östrojen seviyeleri doğal olarak düşer.  Bunun sonucunda vajinanın duvarları incelir, kurur ve bazen iltihaplanır. Birçok kadında bu, vajinal yanma, tahriş, ağrı (özellikle seks sırasında), kanama veya akıntı semptomlarına yol açar.

Estriol kullananlar, östrojan hormonu düşmesi sonucu oluşan bu semptomların giderilmesi ve cinsellik esnasında oluşan ağrının azaltılmasında kullanılır.

Estriol Krem kullananlar, özellikle düzenli kullandıklarında etkiyi görmektedir. Bir çok insanda ufak yan etkiler(kaşıntı, yanma) yaratabildiğini unutmayın.

Genel olarak Estriol Krem kullananlar tarafından yapılan yorumlar bu şekildedir. Elbette Estriol yorumları hiçbir koşulda tavsiye veya öneri içermemektedir. En doğru yönlendirmeyi doktorunuz yapacaktır.

Diğer Makalelerimiz:

Kategori:

Etiketler: