İçerisinde canlı probiyotik bulunduran bir takviye olan Enterogermina, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Bu sayede sindirim sorunlarına karşı etkin bir çözümdür. Ancak Enterogermina kullanmadan önce bu takviye ürün hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Bu sayede ürünü daha bilinçli bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca Enterogermina kullananlar yorum kısmında bu takviye hakkındaki görüşlerini de paylaşmıştır. Bu görüşlerden de yardım alabilirsiniz.

Enterogermina Nedir Ne İşe Yarar?

Esasen Enterogermina, içerisinde Bacillus clausii isimli yararlı bakteri barındıran bir takviye gıdadır. İçerisinde milyarlarca canlı probiyotik bulunur. Bu sayede sindirim sistemi elemanlarının rahat ve düzenli çalışmasını sağlar. Özellikle sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi sorunları yaşayanlar, bu takviye sayesinde biraz daha rahatlayabilirler.

Enterogermina kullanıma hazır flakon veya şase formundadır. Renksiz, tatsız ve kokusuz bir yapıya sahiptir. Dileyenler sıcak içeceklerle beraber tüketebilirler. Aynı zamanda buzdolabında saklanmasına gerek yoktur. İçmeden önce flakonu mutlaka çalkalayın.

Enterogermina isimli takviyenin aslında pek çok türü bulunmaktadır. Bu nedenle hem yetişkinler hem de çocuklar için özel formlara sahiptir. Elbette satın almadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışarak size uygun türü satın alabilirsiniz. Ek olarak Enterogermina kullananlar yorum kısmında bu takviye hakkında görüşlerini paylaşmıştır. Yazımızın sonundaki başlığa göz atarak bu yorumlardan da bilgi alabilirsiniz.

Enterogermina Ne Zaman Alınmalı?

Genel olarak kullanım dozu ve sıklığı yaşa göre değişmektedir. 4 ila 10 yaş arasındaki çocuklar, günde 1 kez Enterogermina almalıdır. 11 yaş üzeri çocuklarda ise bu sayı ikiye çıkmaktadır. Takviye ürünün ambalajını açtıktan sonra mutlaka tüketmeniz gerekmektedir. Yemeklerden önce veya sonra alabilirsiniz.

Probiyotiklerin etkisini tam olarak görmek için Enterogermina’yı en az iki hafta boyunca düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Eğer iki hafta boyunca düzenli kullanmazsanız, probiyotiklerin yararlı etkilerini göremeyebilirsiniz. Enterogermina kullananlar yorum kısmında bu durumdan açıkça söz etmiştir. Kullanıcılardan da anlaşılacağı üzere ürünün mutlaka düzenli kullanılması gerekmektedir.

Enterogermina Vitamin İçerir mi?

Bu ürün bir besin takviyesi olarak geçmektedir. Her bir kapsül içerisinde 6 milyar canlı probiyotik yer alır. Probiyotikler, sindirim sisteminin düzenli çalışması adına gerekli unsurlardır. Enterogermina düzenli kullanılırsa yaşanan sindirim sistemi sorunları da büyük ölçüde ortadan kalkabilir. Enterogermina aynı zamanda bağışıklık sistemine de katkıda bulunmaktadır.

Bacillus clausii, Enterogermina içerisinde yer alan ve hastalığa yol açabilecek bakterilerin çoğalmasını engelleyen bir yararlı bakteridir. Bu sayede zararlı bakterilerin neden olabileceği hastalıkları engeller. Aynı zamanda antikor üretiminin çoğalmasını sağlar ve böylece bağışıklık sisteminin normal çalışmasına katkıda bulunur.

Enterogermina Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Eğer Enterogermina kullanacaksanız, aşağıdaki uyarılara dikkat edin:

  • Enterogermina bir takviye gıdadır. Bu nedenle normal besinlerin yerine geçmez. Enterogermina kullananlar yorum kısmında bu durumdan sıklıkla bahsetmektedir.
  • Önerilen günlük dozu aşmak, çeşitli yan etkilere neden olabilir. Özellikle hassasiyet meydana gelebilir.
  • Enterogermina bir ilaç değildir. Bu nedenle hastalıkların tedavisinde kullanılmamaktadır.
  • Enterogermina kullanırken dengeli beslenmeye ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmaya özen gösterin.
  • Ürünü tavsiye edilen tüketim tarihinden önce tüketin. TETT geçmiş ürünleri kullanmayın.
İlginizi Çekebilir:  Tiroit İlacı Euthyrox Kullananlar - Tiroit Bezi

Enterogermina Kullananlar Yorum

Enterogermina Kullananlar Yorum
Enterogermina Kullananlar Yorum

Bir kullanıcı, Enterogermina’nın ishal giderici olduğunu ifade etmiştir:

  • Irritabl bağırsak sorunu yaşıyorum. Eczaneden Enterogermina aldım. Tüpler halinde satılıyor. İçerisindeki sıvıyı direkt kafaya dikebiliyor ya da suyla karıştırıp içebiliyorsunuz. İshal sorunumu yaklaşık 2 tüpte halletti. Bu da tahmini 1,5 gün gibi bir süreçte oldu.
  • Ben de yaptığım araştırmalar sonucunda fark ettim ki bağırsak florasının dengesizliği, sadece sindirim sorunlarına neden olmakla kalmayıp, duygu durumumuzu da olumsuz etkiliyor. Antibiyotik kullanımı sonrası ben de bağırsak bakterilerimi dengelemek için Enterogermina kullanmaya başladım. Ayrıca evde yapacağım kefir ile de beslenmeme ekstra özen göstermeye çalışacağım.

Bir başka kullanıcı, gaz ve şişkinlik şikayetinden Enterogermina ile kurtulduğunu ifade etmiştir:

  • Yaklaşık 3 gündür geçmeyen ishal ve gaz şikayetim vardı. Hastanede bir süre serum ve üzerine antibiyotik tedavisi aldım. Ancak faydasını göremedim. Tedaviyi desteklemesi adına Enterogermina aldım. Sabah 1 akşam 1 olmak üzere günde 2 tüpü suya katarak içtim. Şu an daha iyiyim ancak düzenli kullanılması gerektiğini söyledi eczacı abla.

Bir diğer kullanıcı, yaşadığı zehirlenme sonucu Enterogermina kullanımına başladığını ifade etmiştir:

  • Bundan yaklaşık 2 ay önce besin zehirlenmesi yaşadım. Tedavi olarak antibiyotik kullanımına başladım. Doktorun verdiği koruyucuya rağmen kullandığım ilaçlar midemi bozdu. Bu yüzden mide ve bağırsak problemleri yaşamaya başladım. Yakın bir arkadaşımın önerisi üzerine 20 flakon içeren Enterogermina aldım eczaneden. 10 gün içerisinde etkisini görmeye başladım. Tabii bu süreçte ne acı ne baharat ne kahve ne kola hiçbirini tüketmedim. Yani kullanırken beslenmeye dikkat etmek şart. 20 flakon bitince bir daha da almadım. Çünkü biraz pahalıya geliyor.

Enterogermina kullananlar yorum kısmında deneyimlerini paylaşmaktadır. Yukarıda yer alan deneyimler tamamen hastaların kişisel görüşlerinden oluşmaktadır. Bu nedenle Enterogermina kullananlar yorum olarak tıbbi bilgi paylaşmazlar.

Probiyotik Bakterilerin Önemini Tablo İle Açıklayalım

Bakteri TürüSindirim Sistemi SağlığıZihin SağlığıBağışıklık Sistemi
Lactobacillusİshal TedavisiKaygı AzaltmaSoğuk Algınlığı
BifidobacteriumKabızlık TedavisiStres AzaltmaAlerjik Hastalıklar
StreptococcusÜlser TedavisiHafıza Güçlendirmeİnflamasyon
SaccharomycesDiyabet KontrolüUyku KalitesiBağırsak Enfeksiyonları
LactococcusGastrointestinal İltihapDepresyon AzaltmaKanser Riskini Azaltma
Ek olarak Bu tablo, probiyotik bakterilerin farklı türlerinin sağlık faydalarını özetlemektedir. Ancak, herhangi bir sağlık sorunu ile ilgili tedavi veya bakım kararları almadan önce bir uzmana danışmanız önemlidir.

Probiyotik bakterilerin sindirim sistemi sağlığı, zihin sağlığı ve bağışıklık sistemi üzerindeki etkileri son yıllarda yapılan araştırmalarla daha iyi anlaşılmaya başlamıştır. Bu tablo, farklı probiyotik bakteri türlerinin sağlık faydalarını karşılaştırmalı olarak göstermektedir.

Lactobacillus, bağırsak ve duygu durumunda etkili olan bir bakterildiri. Bazı bakteri türleri, örneğin Streptococcus, ülser tedavisinde etkili bir bakteri olarak bilinirken, saccharomyces ise diyabet kontrolünde kullanılır.

Ek olarak ise bazı probiyotik bakterilerin zihin sağlığı üzerindeki etkileri de araştırılmaktadır. Örneğin, lactobacillus kaygı azaltmaya yardımcı olabilirken, bifidobacterium stres azaltmaya yardımcı olabilir. Bunu nasıl yapar? Bağırsakta “GABA” reseptörleri üzerinde etki eder.

Sonuç

Optimum bir sağlık için iyi oranda bakteriyel denge gerekmektedir. Sağlıksız bakteriyel denge özellikle sindirim bozukluğundan “duygu durumuna” kadar bir çok önemli noktada bizi negatif bir şekilde etkileyebilir.

En iyi probiyotik kaynakları genellikle ev yoğurdu, kefir ve ev turşusu olabilmekle birlikte bazı spesifik durumlarda da probiyotik takviyeleri tercih edilebilmektedir.

Diğer Makaleler: