Dicetel Kullananların Yorumları – Bağırsak Ağrılarına Son!

Dicetel Kullananlar
Bağırsak kasılmalarında Dicetel 50 mg bir çok kişiye reçete edilmektedir.

Dicetel 50 mg,gastrointestinal kalsiyum antagonistleri adı verilen ilaç sınıfına aittir. 

Bu ilaç, genellikle içeriğindeki “pinaverium bromürün” etken maddesi sayesinde irritabl bağırsak sendromunu (IBS) tedavi etmek için kullanılır. Özellikle karın spazmları ve bağırsak kaslarını gevşeterek tedavi eder.

Bunun yanında yağların sindirim için gerekli olan safra salgılanmasıyla ilişkili bazı safra kesesi bozukluklarının semptomların azaltılmasını yardımcı olmak için kullanılır.

Bu yazımızda Dicetel Nedir, Dicetel kullanıcı yorumları ve etken maddeleri hakkında detaylı rehber hazırladık.

Dicetel 50 mg Kullananların Yorumları

Dicetel 50 mg kullananların yorumları genellikle olumlu olmaktadır. Sözlüklerde ve forumlardan bir örnek aktaralım:

Aralıksız kullanıyorum ve mutluyum ki ağrılarım tamamen geçti. Fakat, bir problem var, malum bölgede akıntı yapıyor sürekli temizlemek zorunda kalıyorsunuz.(en azından bende böyle oldu.)

Dicetel 50mg kullananlarda değişen semptomlar ve etkiler görülmektedir.

irritabl bağırsak sendromu için reçete olarak yazılan fakat bana etki etmeyen ilaç, 50mg ilaç

Ayrıca, şişkinlik ve gaz sıkışmasına faydalı olduğuna dair yorumlar bulunmaktadır. Bazı insanlarda “kalp çarpıntısı” gibi sorunlar yaratabildiğini unutmayın.

Midemdeki fıtıktan dolayı (bkz: laparoskopik nissen fundoplikasyonu) doktorumun reçete ettiği, tok alınan ilaç. Saftayı rahatllatığı için yemeklerin midede şişkinlik yapmasını önlemektedir.

Bu ilacı kullanımında özellikle samimi söyleyeyim İBS belirtilerimle başa çıkmamda oldukça etkili oldu. Fakat, dicetel gibi IBS ilaçlarını düzenli kullanmazsam belirtiler geri dönüyor. Dicetel kullanımında, doktorumla sürekli takip halindeyim.

Bağırsak krampları ve safra kesesiyle ilgili problemlerde Dicetel kullananlarım yorumlu olumlu gözüküyor.

Dicetel Kullanım Alanları Nelerdir?

Dicetal tabletlerin amacı bağırsak sistemindeki (yani Gastrointestinal) kasları gevşetmek. 

Özellikle ishal, kramp ve ağrınız varsa irritabl bağırsak sendromu (IBS) için faydalıdır. Eğer IBS semptomlarınız varsa Dicetel ek olarak faydalı bağırsak dengesini yakalamak için probiyotik açısından zengin besinler tüketmenizi öneririz. (Lactobacillus Acidophilus, IBS semptomlarında faydalı olduğu düşünülüyor.)

İlginizi çekebilir: Lactobacillus Acidophilus Ne İşe Yarar?

Dicetel Etken Maddeleri Nelerdir?

Bu kadar etkili çalışmasının temel sebebi Pinaveryum Bromür içeriğinden kaynaklıdır.  Pinaveryum Bromür, bağırsakta gastrointestinal kanal üzerine gevşetici etki yapan antispazmodik bir maddedir ve kasılmalara sebep olan bu şekilde kalsiyumun girişini engeller.

Bazı bireyler sadece fiziksel değil, ayrıca duygusal stres sebebiyle de bağırsakta kramp yaşayabilmektedir. Bu gibi durumlarda da Pinaveryum Bromür etken maddeli Dicetel kasların gevşemesini sağlar.

Dicetel Kullanım Şekli Nasıldır?

IBS sabahları daha kötü olma eğilimindedir. Sabahleyin, kalın bağırsaklarınızın hareketliliği artar ve bağırsak hareketliliğinizi etkileyen stres, uykusuzluk ve duygusal sebepler etkili olabilmektedir.

Peki dicetel nasıl kullanmalıyız?

 • Tabletleri çiğnemeyin veya emmeyin. Direk yutun.
 • Yemekle birlikte bir bardak su ile birlikte alabilirsiniz.
 • Dicetel tabletleri yatar pozisyonda alınmamalıdır. Ayrıca uyumadan önce almayın.
İlginizi Çekebilir:  Budizm ile Mutluluğu Google'da Arama İçinde Ara

Eğer dozu unutursanız, çift doz almamaya özen gösterin..

Dicetel Hamilelikte Kullanılır Mı?

Dicetel, ciddi gerekçe olmadıkça hamilelik sırasında kullanılmamalıdır, bunun temel sebebi Dicetel’in hamilelik sırasındaki güvenliği henüz kanıtlanmamıştır. Doktorunuz gerekli tedaviyi size söyleyecektir.

Dicetel Yan Etkileri Nelerdir?

Bir çok insan DICETEL’i iyi tolere eder ve Dicetal yan etkileri genellikle hafif seyreder.

 • Mide ağrısı
 • Şişkinlik
 • Karın ağrısı
 • Bulantı
 • Kusma isteği
 • Yutma güçlüğü
 • Kabızlık
 • Mide ekşimesi
 • İshal

gibi yan etkiler çıkabilir. Eğer yan etkiler ciddiye varırsa kullanmayı kesmeniz ve en yakın hekime ulaşmanız gerekmektedir.

Dicetel Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Aç karne almak yerine yemek sırasında tüketilmesi etkinliğini arttıracaktır. Bu ilaç bazı durumlarda mideyi tahriş edebilir ve kullanırken kahve, yoğun baharatlı yiyecekler veya alkolden kaçınmak en iyisidir.

Dicetel 50mg genellikle bir çok kişide rahatlama sağlamakta birlikte, düşük dozla yeterli rahatlama sağlanamazsa, doktorunuz dozu günde 3 kez 100 mg’a çıkarabilir.

Bu ilacı yatarken veya yatmadan hemen önce almayın. Bu ilacı su ile almanız tavsiye edilir.

Dicetel Zayıflatır Mı?

Dicetel direk olarak zayıflatmasa da, dolaylı yoldan besinlerin sindirimi kolaylaştırır. Bu durum proteinlerin, karbonhidratların, vitaminlerin ve iyot, magnezyum ve selenyum gibi önemli minerallerin emilimini arttır. Yeterli protein, vitamin ve mineral tüketmek “tokluk hormonu” çalışmasını arttır ve insülin üzerinde olumlu etki eder.

Bağırsakta ve saftada problemler sonucu besin eksikliği yaşayabiliriz. Bağırsak problemi olanlar için Dicetel dolaylı yoldan vitamin eksikliğinin azaltılmasında fayda sağladığı için sağlıklı kiloda destek sağlar.

Not: Kilo vermek için, doktor veya diyetisyen kontrolünde önerebileceğimiz en iyi diyetlerden birisi ise aralıklı oruç ve ketojenik diyettir.

ilginizi çekebilir: Aralıklı Oruç İle Kilo Verenler Bunlara Dikkat

Dicetel Ne Kadar?

2022 tarihinde güncel fiyatı:

Perakende Satış Fiyatı :228.20 TL
İlacın ortalama ömrü 50-60 ay arasındadır. Sıcak ve ışık görmeyen yerde saklamalısınız.

Dicetel Ne Kadar Süre kullanılmalı?

Bazı araştırmalarda, 3 ila 9 aylık sürelerde güvenli olduğu görülmektedir. Bilimsel çalışmalarda, pinaverium bromürün irritabl bağırsak sendromundaki etkisini doğrulamıştır. Bunun akabinde IBS semptomları takip edilerek, doktorunuza danışmadan bu ilacı almayı bırakmayınız .

IBS’ye ve Bağırsağa Faydalı Diğer Stratejiler:

 • Alerjenleri azalmak: Gluten gibi alerjenleri ortadan kaldırmak ve lif eklemek fayda sağlayabilir.
 • Stres Yönetimi: Aşırı stres kaslarda kasılmalar yaratır ve uyku kalitesini azaltır. Bu durumda vücutta enfeksiyona neden olan sinyallar artar ve IBS semptomları daha kötüye gider. Stres yönetiminde Wim Hof Nefes egzersizi, Meditasyon, ve Adaptojen takviyeleri deneyebilirsiniz.

Aşırı stres ayrıca “Duygusal yemek” gibi sorunlarda yaratabilmektedir. Bu durumda sağlıklı besinleri seçme şansımız azalır, abur-cubur tüketimi riski atar ve sonunda IBS durumlarını daha kötüye çıkarabilir. Duygusal yemek nedir, ve nasıl olur, bu konuda hakkında bilgli almak istiyorsanız makalemizi öneririz.

İlginizi çekebilir: Duygusal Yemek Yemek Nedir?

Sonuç

IBS için bir tedavi yoktur fakat semptomlarınızı kontrol etmenize yardımcı olabilecek bir tedavi vardır. Ayrıca, bağırsaklardaki kas kasılmalarını kontrol altına almanız için pinaverium bromürün 50 mg sıklıkla doktorlar tarafından reçete edilmektedir.

Umarım bu makale size Dicetel (pinaverium bromürün) hakkında detaylı bilgi vermiştir. Eğer sizde Dicetel kullanıyorsanız yorum yazabilirsiniz.

Diğer makalelerimiz:

Yorum yapın