Dekort içeriğindeki her bir tablette 0.50 mg deksametazon içeren güçlü bir iltihap önleyicisidir. Dekort kullananlar özellikle deri hastalıklarını önlemek, bağırsak iltihabını ve ödemi azaltmak için kullanır.

Bu yazımızda Dekort kullananların yorumları, etkisi, faydaları ve yan etkileri hakkında yazıyı derledik.

Dekort Nedir?

DEKORT, deksametazon etkin maddesini içermektedir. Deksametazon vücudun iltihaplı bölgeleri için rahatlama sağlar. Tedavi edilmediğinde kronik enflamasyon sağlıklı hücrelere, dokulara ve organlara zarar verebilir ve iç yaralara, doku ölümüne ve DNA hasarına neden olabilir

Dekort mg kullananlar bu enfelemasyon(şişlik) belirtilerini azaltmakta kullanır. Ayrıca dekort şiddetli alerjiler, adrenal problemler, artrit, astım, kan veya kemik iliği problemleri, böbrek problemleri, cilt rahatsızlıkları ve multipl skleroz şiddetlenmesi gibi bir dizi farklı durumu tedavi etmek için kullanılır.

Dekort bir streoidmidir?

Evet. Dekort içindeki etmen madde deksametazon bedendeki enfeksiyona neden olan maddelerin salınımını engelleyen bir steroiddir.

Dekort Fiyatı

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı :15.29 TL
Barkod :8699525010186
Fiyat geçerlilik tarihi :09.07.2022
2022 yılında, DEKORT Tablet 0.50 mg 20 tablet fiyat

Dekort piyasada 0.50 mg ve 0.75 mg tablet, 5mg/ml göz ve kulak damlası ve 8mg/ml ampul formlarında bulunur.

Dekort Kullananların Yorumları

Dekort Kullananların Yorumları
Vücuttaki enfeksiyonu azaltmak bağışıklık sistemi, hücre ve hatta beyin sağlığı için önemlidir.

Dekort vücuttaki enfeksiyonu azaltmak için kullanıldığında etkili olduğu söyleniyor.

Bana kalsa baya mucize etki yarattı diyebilirim. Boğazımdaki inanılmaz ağrıdan dolayı acil sedyesindeydim. Kısa bir sürede normal insan gibi kaldırdı.

Dekort hakkında kullanan birisi de yarattığı mide ağrısı nedeniyle zorluk yarattığını söylemektedir. Bu, dekort’un yan etkisidir.

Dekort kullanan bir kişi ise kaşıntısına fayda sağladığını dile getirmektedir.

Artan şişkinlik ve kaşıntı yüzünden acile gittim. Doktor serome 2 ampül avil ile reçete yazdı bu ilacı. Serumdan kısa bir süre sonra kaşıntılarda azalma gösterdi ama baş dönmesi, mide bulantısı gibi etkiler yarattı. “Şöyle bir uzanyam iyi olacak!” galiba diye hissi oldu. Sonrasında kaşıntılar geri döndü, ama eskisi gibi şiddetli değildi.

Dekort kullanan bir kişi “alerjik” durumlarda da etkili olduğu dile getiriyor.

Bendeki alerjiyi dekort harici başka bir şey durdurmuyor. Benim kullandığım doz ortalama 2 mg deksametazon.

Gördülüğü üzere Dekort vücutta enfeksiyon yaratan durumlarda farklı dozlarda farklı etkiler yaratmaktadır. Ama bir çok kullanıcı enfeksiyon(iltihap) tedavisinde fayda görmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Matofin ile Zayıflama: Kilo Kaybı Etkisi Var mı?

Dekort Yan Etkileri

DEKORT doktor özellikle belirtmedikçe gebelik döneminde kullanılmamalıdır.

Dekort’u sadece doktorunuzun önerdiği şekilde alınız. Ne kadar süreyle deksametazon almanız gerektiğine doktorunuz karar verecektir.

Dekort ilacını bir anda kesmek yoksunluk belirtileri meydana getirir. Bunlar arasında

  • Ateş
  • Baş ağrısı
  • Görme bozukluğu
  • Hasta hissetme
  • Kas ve eklem ağrıları
  • Kilo kaygı
  • Deride kaşıntnı

Bunlar dışında en sık görülen yan etkiler uyku sorunları, ruh hali değişiklikleri, hazımsızlık ve bulantı kusma şeklindedir.

Deksametazonun etkilerine alındıktan 10 ila 30 dakika sonra gerçekleşir; bununla birlikte, herhangi bir enflamasyonun iyi bir şekilde kontrol altına alınması birkaç gün alabilir ile bir haftaya kadar sürebilir.

Dekort aç karna alınır mı?

Dekort en iyi emilimin için yemeklerden sonra tok karnına alınmalıdır. Ayrıca kırmadan ve çiğnemeden tüketmek gerekir.

Dekort Reçetesiz Alınır mı?

Hayır. Dekort güçlü bir ilaçtır ve sadece doktor kontrolünde reçete ile alınabilir. İlacın aniden kesilmesi iştah kaybına, mide rahatsızlığına, kusmaya, uyuşukluğa, kafa karışıklığına, baş ağrısına, ateşe, eklem ve kas ağrısına, deri soyulmasına ve kilo kaybına neden olabilir

Tarihi geçmiş ve Ambalajdaki son kullanma tarihinden sonra DEKORT’u kullanmayınız.

Deksametazon vücudun iltihaplı bölgeleri için rahatlama sağlar. Enflamasyon (şişlik), şiddetli alerjiler, adrenal problemler, artrit, astım, kan veya kemik iliği problemleri, böbrek problemleri, cilt rahatsızlıkları ve multipl skleroz alevlenmeleri gibi bir dizi farklı durumu tedavi etmek için kullanılır.

Sonuç

Dekort bazı doktorlar tarafından kandaki plazma kortizol değerini ölçmek için de kullanılmaktadır. Bunun dışında beyaz kan hücrelerini baskılayıcı özelliği olduğu için uzun süre kullanımında dikkatli olunmalıdır ve reçetesiz kullanılmamalıdır.

Dekort bir anda kesilirse yoksunluk semptomları yaratabilir. Dekont kullananların bir kısmı enfeksiyonlarını hafifletmek ve ödemi azaltmak için kullanmaktadır. Dekort özellikle romatizmal hastalıklar ve alerjik hastalıklarla da reçete edilmektedir.

Vücuttaki iltihabı kontrol altına almak önemlidir çünkü kronik iltihap hücrelerde problemler yaratır. Dekort gibi iltihap önleyici ürünler bu aşırı iltihabın yarattığı tahribatla savaşmada etkilidir.

Genel olarak Dekort kullananlar tarafından yapılan yorumlar bu şekildedir. Elbette Dekort yorumları hiçbir koşulda tavsiye içermemektedir. En doğru yönlendirmeyi doktorunuz yapacaktır.

Diğer Makalelerimiz:

Etiketler: