Biosteron Kullananlar Yorumları – Cinsel İşlev Bozukluğu

Biosteron, Polonya merkezli bir marka tarafından üretilen bir takviyedir. Esas olarak “ilaç” değildir. Asıl adı Biosteron DHEA olarak bilinir ve hormon dengelerini sağlamayı amaçlar. Bu ilacı kullananlar tarafından yapılan yorumlar, genellikle ilacın etkili bir seçenek olduğunu göstermektedir.

DHEA (Dehidroepiandosteron) eksikliği özellikle “depresif” semptomların başında olabilmektedir. Ayrıca fiziksel rahatsızlıklarla da ilişkilendirilir.

Bu yazımızda Biosteron kullananların yorumlarını ve gördükleri etkileri sizler için derledik. Eğer sizde Biosteron DHEA kullanıyorsanız, tecrübenizi “yorum” olarak yazabilirsiniz. Böylece diğer insanlar fikir sahibi olması konusunda destek sağlarsınız.

Biosteron Nedir ve Ne İşe Yarar?

Biosteron, DHEA adı verilen bir hormon takviyesi olarak üretilen bir üründür. DHEA, vücutta hormon dengesini sağlayan bir madde olup, cinsiyete göre östrojen ve androjen hormonlarına dönüşür.

Bu hormon, bireylerin yaşı ilerledikçe vücutta azalır ve bu durum bazı yaşlı kişilerde ruhsal sıkıntı, depresyon, menopoz ve andropoz gibi zihinsel ve fiziksel rahatsızlıkların oluşumuna neden olabilir. DHEA takviyesi, bu hormonun eksikliğini gidermeyi amaçlar ve bu sayede yaşlı bireylerde sağlık ve yaşam kalitesini artırmayı hedefler.

Biesteron kullananların yorumlarını incelediğimizde bazılarında cinsel işlev kaybında etkili olduğu, bazılarında da gebelikte tercih edildiği görülmektedir. Bazı biesteron kullanıcıları ise kasık ağrısı gibi yan etkiler görmektedir.

Biosteron Yan Etkileri?

Biosteron kullananlarda görülen yan etkiler şu şekildedir:

DHEA kullananlarda bazı durumlda yüksek yoğunluklu lipoprotein (HDL) veya “iyi” kolesterol seviyelerini azaltabilir. 

  • Baş ağrısı yapabilir
  • Psikiyatrik bozuklukları kötüleştirebilir

DHEA kullanan kadınlarıda yağlı cilde, akneye ve istenmeyen erkek tipi tüy oluşumuna (hirsutizm) neden olabilir. Yukarıdaki yan etkiler genellikle seyrek rastlanır.

Biosteron Yumurta kalitesini Etkiler Mi?

Biosteron 25 mg, DHEA adı verilen bir hormon takviyesi olarak üretillir. Bu DHEA, vücutta hormon dengesini sağlayan bir madde olup, cinsiyete göre östrojen ve androjen hormonlarına dönüşür.

Peki araştırmalar neler söylüyor?

Bu hormonun etkileri üzerine yapılan araştırmalar, DHEA’nın yumurta kalitesini etkileme olasılığını göstermemektedir. Ancak, DHEA takviyesi kullanan kadınların üreme organlarının fonksiyonlarını ve üreme sağlığını etkileyebileceği gibi, yumurtalık fonksiyonlarını dolaylı yoldan etkileyebilir.

Biosteron Kullanıp Hamile Kalan Var mı?

Biosteron kullananların yorumları karışıktır. Bazı kişilerde olumlu etkiler görülmekle birlikte bir araştırmada gebelik oranı, DHEA tedavisinden sonra önemli ölçüde arttığı görülüyor.

Bazı araştırmalarda ise, hamile kalmaya çalışırken “DHEA” takviyeleri alan kadınların daha hızlı hamile kalma eğiliminde olduğunu göstermiştir. Tabi, burada araştırmalarda bulunmakla birlikte daha kesin kanıtlanmamıştır.

Biosteron Kullananlar Yorumları

Biosteron Kullananlar Yorumları
Biosteron Kullananlar Yorumları

Biosteron kullananların sözlükler ve diğer forum sitelerinde yaptıkları yorumları sizler için derledik. Umarım işinie yarar.

  • Bende tavsiye üzerine Biesteron kullanmaya başladım. Eczanede görünce araştırdım, acaba etkisi olabilir mi felan. Biesteron kullananların yorumları ve tanıdıklarımın yorumlarını birleştirdim. Genelde, tanıdıklarımda hamile kalanlar var.
  • Ben 6 aya yakındır kullanıyorum ve günde 2 ile 3 adet alıyorum. Şu an etkisini görmedim, hamilelik anlamında.
  • Doktorum tarafından önerildi. Arkadaşlar Biesteron kullananlar şuna dikkat etsin: “yaşa ve doza” bağımlı etkiler bulunmaktadır.
  • Ben bunu kullanalı 4.haftama girdim. Sanırım etkili olmaya başladı. Bir yumurtam oluşmuş gibi görünüyor. FSH 110’du. Ama bunun yanında organik, sağlıklı besleniyorum. Arı sütü, bal vb kullanıyorum.

Biosteron yorumlarını üzerine bende araştırmaya koyuldum.Bende 2.ayımdayım, kadın sağlık doktorumla da konuştuk, bana önerdi. Bende yan etki baş ağrısı yaptı diyebilirim. Biesteron kullananların yorumları, ikinci aydan itibaren fayda olduğu görülüyor.

Bir başka Biesteron DHEA kullanan bir kişinin yorumu ise şu şekildedir:

Ben, geçen ay kullanmaya başladım. Doktorum önerdi ayrıca bunun yanında kaliteli formda Folat, Q10 enim, ve hayıt kullanıyorum. Umuyorum ki yumurta sayımı arttır. Geçen ay kullandığım “tüp bebek” iğnelerinden sonra, kasık bölgemde özellikle ağrılar var şu anlık. Başka neler yapabilirim, araştırıyorum.

Bende biesteron kullandıktan sonra kasık ağrısı gerçekleşti ama sonrasında geçti. Yan etki kısa sürdü, ayrıca iştah üzerinde etkili mi ondan korkuyorum.

Biesteron kullanan başka kişi:

Merhabalar, sanıldığın aksine bu DHEA içerikleri hemen etkisini göstermez. Onun için biesteron kullanımında uzun süreli doktor kontrolü önemlidir. Bende 12.günümdeyim şu anda.

Görüldüğü üzere, Biesteron kullananların yorumlarında bazı kişilerde 2.haftadan sonra etkiler görüldüğü, bazılarında ise pek etki görülmediği görülüyor. Genel olarak, ilacın yan etkisini raporlayanlar çok değil. Yani nadir görülüyor.

Biosteron Adet Gecikmesi Yapar mı?

Biosteron içerisindeki “DHEA” kadınlarda ve erkekler hormon seviyelerini etkilediğinden bazı semptomlara neden olabilir. Bunlar arasında “Kadınlarda anormal dönemler, akne veya ruh hali değişiklikleri görülebilir.

DHEA hangi yiyeceklerde bulunur?

DHEA’nın besin kaynakları yoktur. Bunun dışında, “yabani tatlı patates” gibi ürünler, laboratuvarda DHEA yapmak için kullanılan DHEA’ya benzer bir madde içerir. DHEA, genel olarak adrenal bezlerde üretilmektedir.

Biosteron kilo aldırır mı?

Biosteron, bir hormondur ve metabolizma, iştah ve diğer faaliyetlerde etki edebilmektedir. Genel olarak direk “kilo alma” üzerinde etkisi beklenmez. Lakin bazı durumlarda “yan etki” olarak kilo alımı sağlayabilir.

Sonuç:

Biesteron, kadınlar ve erkeklerde bir çok semptomda etki etmeye yönelik bir bileşen olan DHEA içerir. DHEA testosteronun öncüsüdür, aynı zamandalar da kadınlarda doğurganlığa etki ettiği düşünülür.

Biosteron hakkındaki bilgilerin çoğu ilaç prospektüsünden ve diğer kaynaklardan (örneğin kullanıcı yorumları, sözlükler ve forumlar) derlenmiştir. Bu yazılar, bir ilaç hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır ve herhangi bir öneri niteliği taşımamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Citoles Reçetesiz Alınır mı? Citoles Reçetesiz Eczane Fiyatı

Diğer makaleler:

Yorum yapın