Biogaia Damla Kullananların Yorumları Nelerdir?

Etkin madde olarak her 5 damlasında 100 milyon kadar aktif liyofilize Lactobacillus reuteri kültürü içeren Biogaia, yağ süspansiyonu şeklinde damladır. Genel olarak bağırsak hastalarının tedavisinde kullanılan ilaçlar grubuna dahildir.

Biogaia damla kullananlar da, bağırsak hastalıklarının neden olduğu belirtileri azaltmak amacıyla bu ürünü kullanmaktadır. Peki bu ürünün kullanım biçim ve olası yan etkileri neler? Gelin, IF diyeti olarak tek tek göz atalım.

Biogaia Damla Nedir ve Ne İşe Yarar?

Damla, fonksiyonel bağırsak hastalıklarının tedavisi için kullanılır. Örneğin bozulmuş bağırsa florasının dengesini sağlamak amacıyla bu damla kullanılmaktadır. Bu sayede ishal, kabızlık, şişkinlik, ağrı ve bağırsak sancısı gibi durumlar tedavi edilmektedir.

Biogaia damla kullananlar, bu konuda çeşitli görüşlere sahiptir. Örneğin bazı kullanıcılar ilacın çok çabuk tükendiğini ve bağırsak sorunlarını tek seferde iyileştirmediğini ifade etmektedir.

Bazı kullanıcılar ise damlanın çok iyi işe yaradığını ve kısa sürede bağırsak hastalığına iyi geldiğini söylemektedir. Biogaia damla kullananlar başlığında bu tarz gerçek kullanıcı deneyimlerini okuyabilirsiniz. Ancak Biogaia damla kullananlar tarafından yazılan yorumları, doktor tavsiyesi yerine kullanmayın.

İlginizi çekebilir: Probiyotikler Nedir?

Biogaia Damla Nasıl Kullanılır?

Her gün 5 damla kullanmanız yeterlidir. Eğer doktorunuz aksini söylerse, damla sayısında değişiklik yapılabilir. Eğer dozundan emin değilseniz, mutlaka doktorunuzla bu konu hakkında konuşun.

Damlayı kullanmadan önce şişesini iyice çalkalamanız önemlidir. Daha sonra, 5 damla olacak şekilde doğrudan ağzınıza damlatın. Dilerseniz yemekle veya içecekle karıştırarak da tüketebilirsiniz. Yenidoğanlarda veya yaşlılarda, yetişkin dozu uygulanabilir. Kısaca her yaş grubu için günde 5 damla Biogaia damla kullanılabilir.

Eğer gereğinden fazla Biogaia damla kullanırsanız endişe etmeyin. Kendinizi rahatsız hissederseniz doktorunuz veya eczacınız ile konuşabilirsiniz. Eğer almanız gereken günlük dozu almayı unutursanız, çift doz almanıza gerek yoktur. Biogaia damla kullananlar eğer ilacın güçlü bir etkisi olduğuna inanıyorsa doktorları ile iletişime geçebilirler.

Biogaia Damla Yan Etkileri Nelerdir?

Her 5 damla içerisinde 100 milyon aktif lactobacillus reuteri kültür bulunur. Bu nedenle doğal bir bileşen olarak yan etki yapması beklenmez. Ancak Biogaia damla yan etki olarak bazı insanlarda hassasiyete neden olabilir. Bu durumda doktorunuzla konuşmanız faydalı olacaktır. Biogaia kullananlar yorumları bu konuda ciddi bir şikayette bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Eritretin Jel Kullananlar Yorumlari

Biogaia Damla Kullananlar Yorumları

Biogaia Damla Kullananlar

Bazı kullanıcılar, damlanın bebeklerde işe yaradığını ifade etmektedir:

  • Bebeğimiz gazını çıkaramadığı için sürekli huysuzluk yapıyordu. Doktora gitti ve Biogaia damla verildi. Biraz pahalı bir ürün ancak günde 5 damla kullanınca yaklaşık bir ay kadar gidiyor. Neyse ki bebeğim artık gaz sancısı yaşamıyor. Ağlamaları büyük oranda azaldı.
  • Ağızdan alınan probiyotik. Ancak hem pahalı hem de çok çabuk tükeniyor. Ancak bağırsak florasını düzenlendiği için ne parası ne de boyutu umurumda değil.

Bazı kullanıcılar, ilacın hem bebekler hem de yetişkinler için uygun olduğunu ifade ediyor:

  • Doktorum bana Biogaia yazdı. Çocuklarda gaz sancısını gideren bir damlaymış. Ben de kendim için istedim. Doktorum bana bir süre kullan dedi. Kullandıktan sonra gerçekten de gaz sancılarım azaldı. İçerisinde canlı parçacıklar falan varmış o yüzden bağırsağın dengesini koruyormuş. Mide ve bağırsak ağrısı çekenler kullanmalı.
  • Yenidoğan bebeklerde ve yetkişkinlerde kullanılabilen bir ilaç. Aslında tam olarak ilaç mı bilmiyorum ama kullandığım süre boyunca stres kaynaklı sancılarımı azalttı. Ayrıca kullandığım süre boyunca bir yan etki görmedim. 5 damla alıyorsunuz zaten küçücük bir şey.

Bazı kullanıcılar ise ilacın boşaltım sorunlarına iyi geldiği ifade etmektedir:

  • Yeni doğmuş bebeğimiz için aldık. 5-10 damla kadar kullanıyoruz. Gayet rahat yapıyor kakasını. Önceki süreçte çok zorlanıyordu kaka yaparken. Sonra öğrendik ki sezaryen doğumda bebek alması gereken probiyotikleri tam alamıyormuş bundan kaynaklı olabilirmiş.
  • Kabızlık sorunum vardı. Çeşitli yöntemler denedim ancak olmadı. Daha sonra bebekler için de kullanılan Biogaia damlayı denedim. Fiyatı biraz pahalı ancak günde 5 damla kullanarak kabızlık sorununu ortadan kaldırmayı başardım. Belki de diğer yöntemlerim de etkili olmuş olabilir, bilemiyorum tam olarak. Yine de kabızlık veya gaz sıkışması sorununuz varsa bir deneyin derim.

Biogaia damla kullananlar yorumları, hasta veya hasta yakını deneyimlerinden oluşmaktadır. Bu nedenle Biogaia kullananlar yorumları doktor tavsiyesi yerine geçmez. Eğer bu tarz bir bağırsak rahatsızlığınız varsa, ilk olarak doktora gitmeniz gerekmektedir. Zira bağırsak rahatsızlığının pek çok nedeni olabilir ve tanı konmadan tedaviye kalkışmak faydası olabilir.

Diğer makaleler:

Yorum yapın